10FPS, Co jest nie tak? Prosze o pomoc

Witam, posiadam GW2 od samego poczatku jednak gralem w nie moze 5godzin

pozniej zaczelo mnie intrygowac przycinanie, które normowało się na 10fps'ach

czy bylibyscie w stanie doradzić mi co zrobic, by zwiekszyc fps'y tak by dalo sie normalnie grać(~30) a niekoniecznie inwestowac w nowe podzespoły?

- Procesor AMD Atrhlon 64 x2 Dual core Processor 4000+ 2.10GHz

- Ram 2GB

- Karta graficzna Gigabyte HD7770

- Windows 7

2 GB RAM to jest za mało na przeglądanie internetu, a gdzie tu do średnio wymagających gier jak GW2.

Bez nowego sprzętu długo w GW2 nie pograsz. Ciężko cokolwiek zrobić w tej sytuacji.

Jedynie karta graficzna jest OK z tego co podałeś. No i WIN7 :P

W następnym Feature Packu ma być poprawiona optymalizacja, więc może będzie troszkę lepiej. Ale mimo wszystko masz dość słaby sprzęt.

2 GB RAM to jest za mało na przeglądanie internetu, a gdzie tu do średnio wymagających gier jak GW2.

proszę cie nie pogrązaj się jakiego przegladania internetu? RAM? hahahah chyba się uśikam ze śmiechu. Ram nie ma żadnego wpływu na przeglądanie internetu..

Co do tematu jeżeli autor chce płynniejszej gry w GW2 należało by dodać z 4gb ramu gdyż guild wars 2 bazuje na otwartym świecie i Ram jest tutaj kluczowym elementem by gra chodziła płynnie.

^Mam rozumieć że to troll? XD

Po pierwsze to ty zmień proca kolego bo na tym dużo nie zdziałasz ;)

procek z tego co kojarze to odrazu płyta główna (+nowe ramy bo mam ddr2 a nie ddr3) to koszt okolo 600-700stów (acha jeszcze pewnie zasilacz ale nvm;P)

a koszt ramów ddr2 takich jakie moge wlozyc to ile? jakie warto kupic? mam dwie kości 1gb + dwa wolne (innego koloru [niewiem o co chodzi]) sloty

probowalem dopiąć 2gb w jednym slocie kość KINGHSTONE (KVR800D2N5/2G) ale jednak po odpaleniu kompa czarny ekran, nieznam sie, czy robie cos zle, czy po prostu kość zepsuta :<

proszę cie nie pogrązaj się jakiego przegladania internetu? RAM? hahahah chyba się uśikam ze śmiechu. Ram nie ma żadnego wpływu na przeglądanie internetu..Co do tematu jeżeli autor chce płynniejszej gry w GW2 należało by dodać z 4gb ramu gdyż guild wars 2 bazuje na otwartym świecie i Ram jest tutaj kluczowym elementem by gra chodziła płynnie.

Bzdury. RAM ma jak najbardziej wpływ na komfort przeglądania netu. Sam Windows wymaga 1 GB (x64 2 GB). Dodaj do tego jeszcze przeglądarkę, która sama w sobie podczas przeglądania netu potrafi wciągnąć kolejny 1 GB.

Jedyne w czym się zgadzam, to należy dodać więcej pamięci. Nie dość, że komp odżyje w Daily Task, to jeszcze GW 2 będzie chodził o niebo lepiej.

ok, rozumiem, ale ile kupić skoro mam cztery sloty( dwa biale i dwa chyba zolte) i w jednych z nich mam 2x1gb

plus mam kość 1x2gb kingsdone którą jak podpinam, pojawia sie ciagle czarny ekran po wlaczeniu. doradzilby ktos? moze ona jest sprawna tylko nie potrafie jej podpiąć :<

Musisz cos zmienic bo nie ujedziesz ;)

cos zmienic wiem;P ale czy to koniecznie musi sie wiazac z kosztem okolo 600 zł? (płyta + procek)?

Gość z tym Ramem i Internetem ..... Wyjdź na dwór bo po 2 miesiącach wakacji widać masz dosyć spędzania czasu przy PC. Niestety nie pograsz sobie komfortowo , może zobacz Game Boostera może coś da. Format Kompa lub poprostu modernizacja sprzętu.

wlasnie zrobilem reinstal systemu, a co do boosterow to probowalem, gonw0 dają ;P

jaką kwote musialbym wydac na taki zestaw proc+płyta no i chyba ramy?
czy oplaca sie kupic używkę? poradzicie coś;)?

wlasnie zrobilem reinstal systemu, a co do boosterow to probowalem, gonw0 dają ;Pjaką kwote musialbym wydac na taki zestaw proc+płyta no i chyba ramy?czy oplaca sie kupic używkę? poradzicie coś ?

A bawiłeś się w opcjach graficznych gry ;) ? tzn spróbuj dać wszystko na low/off

Jasne że opłaca się kupić używkę. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że zużycie karty graficznej po kilku latach użytkowania jest tak niskie że praktycznie nie widać różnicy. Zależy też jak bardzo karta była obciążana. Jeżeli ktoś sprzedaje sprzęt z tzw. "Kopania" bitcoinów to sobie odpuść, ale na używkach za 1500zł złożysz komputer na tyle dobry, że gw2 będzie śmigać. Po prostu musisz poszukać na serwisach aukcyjnych, ja ostatnio kupiłem używaną kartę dźwiękową xi-fi xtreme gamer, której już prawie nie da się kupić (karta świetna jak na swoją cenę), nowa kosztowała kiedyś ponad 200zł, ja kupiłem za 70. Kartę graficzną msi hd6870 1gb spokojnie kupisz do 300zł, a na niej gw2 śmigało mi bez problemu, płyta główna to praktycznie nie jest wydatek, procesor i ram też tanio znajdziesz :)

Powodzenia!

ok udalo mi sie zainstalowac dodatkowe 2gb ramu teraz mam 4(odziwo w kompie pisze [4ram dostepne:3ram] o co chodzi? to przez system 32bit czy ze do wykorzystania mam 3gb bo system potrzebuje 1gb hm?]

karte mam nową HD7770

tak, to przez to ze masz system 32 bit, system obsluguje max 3gb.

i3 np 4150 ~400 +- 4 giga kostka za 150/ 8 za ~+- 300 + płyta ~ 180 aha i dodał bym nowy zasilacz mimo wszytko ale dropy fps będa w miastach przez średnia optymalizacje

i3 np 4150 ~400 +- 4 giga kostka za 150/ 8 za ~+- 300 + płyta ~ 180 aha i dodał bym nowy zasilacz mimo wszytko ale dropy fps będa w miastach przez średnia optymalizacje

a po co nowy zasilacz?

ile musialbym wydac kasy więcej, by nie bylo scinek w miescie tak jak mówisz, ze tutaj będą;)?

skoro to juz by wyszlo 1000 zl moze lepiej dolozyc (ile) by bylo juz duzo lepiej

dokup 2 GB ramu i kręć procka minimum do 3.2 GHz i będziesz miał 30+ FPS na średnich oczywiśc WvWvW odpada i word bossy raczej też :)

Podczas premierki małem C2D 3GHZ 4GB ramu i grafe GF 9800GTX+ i śmigało mi koło 40 fpsów na średnich (WvWvW jak i World Bossy czasem miałem 10-15fpsów to fakt) :) teraz podobno optymalizacja jest dużo lepsza