Warto stawiać serwer z mojego "starego" blaszaka?

Hejoo,

Aktualnie posiadam kompa o takich "w miarę" specyfikacjach:

CPU: i3 540
RAM: 2x2gb 1333mHz

MOBO: ga-h55m-s2

PSU: Chieftec 500W.

HDD: Jakieś tam 500GB.

I mam zamiar zmienić komputer na jakąś i5, 8gb ram itp. w ciągu najbliżego miesiąca. (mam już wybrane części :P)

I tutaj pojawia się pytanie... Warto zrobić z aktualnego komputera jakiś serwer do gier ? Tzn ludzie mogliby dzierżawić moc obliczeniową do swoich serwerów gierek.

Dodam, że aktualnie posiadam neta 20/2,5 mbit/s.

W miarę potrzeb mogę zwiększyć ram do 8gb lub dysk dodać, ale niestety z łączem będzie problem. (ahh ta vectra)
Feel free to ask.

Dzierżawić? Serio, przecież na tych parametrach wątpię żebyś cokolwiek utrzymał.

Z takim dziadostwem to się nawet za to nie zabieraj.

Gwarantuje Ci że postawiłbyś na tym kompie server, dajmy na to WoWa lub Lineaga. Wbiłoby na niego 25-30 osób i nie szłoby się ruszyć z miejsca :)

1. Upload (mam tego samego neta i ledwo co wyrabia mi host przy 10 osobach grając w CoDa lub w CS'a),

2. Procesor. Procki nie będące z rodziny Xeon nie nadają się pod większe servery. 4 letni Xeon x5650 zjada każdą i5-i7 na śniadanie przy zastosowaniu serverowym. Tu w grę wchodzi przewaga wielowątkowości.

3. Ram. Komputery serverowe mają w pit ramu.

Więc morał z tego taki, (nie urażając nikogo) "Niech za takie rzeczy nie zabierają się dzieciaki". A mówiąc ściślej na tym kompie możesz robić servery dla kolegów do np: TF'a, TS'a czy tam jakiś innych Minecraftów. Wystarczy wsadzić więcej ramu i neta z lepszym uploadem.

Już lepiej zainwestuj w zamawiany serwer, jest wiele Polskich firm które się tym zajmują szczególnie te na których chcesz postawić serwer w jakiejś grze strzelance, gdzie się stawia dedykowane publici.

Jeśli chcesz zrobić prywatny serwer do jakiegoś MMORPG'a na min. 100 osób (bo na mniej nie opłaca się i szczególnie już nie opłaca się stawiać serwera jak nie będzie działał zawsze 24/7h i nie będzie to serwer Long terminowy) to już musisz się na tym bardzo dobrze znać zabugowanego serwera też się nie opłaca stawiać bo ludzie z niego szybko uciekną

Sam pracuję w firmie stawiające serwery. Nie wiedziałem co takiego serwery growe wpieprzają najwięcej, ale dzięki za info. Odpuszczę sobie to.

Hejoo,

Aktualnie posiadam kompa o takich "w miarę" specyfikacjach:

CPU: i3 540
RAM: 2x2gb 1333mHz

MOBO: ga-h55m-s2

PSU: Chieftec 500W.

HDD: Jakieś tam 500GB.

I mam zamiar zmienić komputer na jakąś i5, 8gb ram itp. w ciągu najbliżego miesiąca. (mam już wybrane części :P)

I tutaj pojawia się pytanie... Warto zrobić z aktualnego komputera jakiś serwer do gier ? Tzn ludzie mogliby dzierżawić moc obliczeniową do swoich serwerów gierek.

Dodam, że aktualnie posiadam neta 20/2,5 mbit/s.

W miarę potrzeb mogę zwiększyć ram do 8gb lub dysk dodać, ale niestety z łączem będzie problem. (ahh ta vectra)
Feel free to ask.