Lapek, a GW

Witam,

pożyczyłem GW od kumpla, żeby sprawdzić, jak gierka będzie śmigała. Mam przeciętnego lapka i nie wiem, czy warto w moim przypadku zainwestować w tę grę, bo sprzętu raczej szybko nie wymienię. Odpaliłem (pierwszy sukces) i wygląda to mniej więcej tak, jak na screenie.

Ogólnie, w mniej zatłoczonych lokacjach mam 50-60 fps, czyli PvE wydaje się być realne. Martwię się jednak o PvP i WvW. Sprzęt: 8 GB ram, karta GF 730m i procek, no właśnie - i3 3110m. Gra/ grał ktoś może na czymś takim? Komp jest "czyściutki", żadne zbędne programy go nie obciążają. Temperatury po godzinie gry nie przekraczały 75 st. C na rdzeń. Liczę na Wasze wsparcie. ;)

powiem ci tak ... skoro teraz na pve masz gdzies 50 fps +/- to a pvp jako tako dasz rade pograc ... ja na swoim pc mam ciagle ponad 60 fps na maxymalnych ale w pvp juz troche musialem obnizyc ustawienia lub gralem na 35-40.... co do WvW to zapomnij ja mialem spadki by niezlej siekaninie do 20 fps ;/

Może poprostu wejdź na WvW i sprawdź czy daje radę...

Nie wiem o co tu się martwić, nawet 15fps w takim zergu jest ok. Myślę, że będziesz miał tak koło 20-25. Walki i tak trwają max pare minut. Na WvW wyłącz cienie i ustaw animacje na low. Powinno być w porządku.

W większym zergu polecam ustawić shadery i shadowy na minimum :P

We wrześniowym feature packu mają poprawić optymalizację, szczególnie na pvp i WvWvW, więc jest nadzieja, że będzie lepiej.

Ok, zaryzykuję w takim razie. :) Dzięki za pomoc.

gram na trochę gorszym sprzęcie (już od samego headstartu gry) i jedyne czego muszę w grze unikać to pełnych map (a właściwie tylko biegania w pełnym zergu) na WvW czyli gry w godzinach 17-22. Jasne, od biedy da się radę! ale problem jest rozeznać się w sytuacji kiedy dochodzi do walki 2 blobów i odpowiednio używać dodge oraz reagować na manewry commandera.

@Edit: mój sprzęt to 4gb ram, GF330M oraz i5 430m(czyli troche gorszy od Twojego)

Dobrze słyszeć, Kwaza. :) Dokonałem już zakupu, pograłem kilka godz. i jestem mega zadowolony. Fps`y zależnie od lokacji, raczej nie spadają poniżej 30, a mam włączony AA SweetFX`a i filtrowanie x16 w panelu Nividii. :)

Shadow ustaw na low

Shadow ustaw na low

Po wielu testach, wyłączyłem je całkowicie. Znalazłem kompromis pomiędzy niezłą grafiką i dobrą wydajnością (niedzielne wvw 20-30 fps). Wrzucam screena. ;)

Screensho_eaeneas.jpg

PS: To nie jest oczywiście screen z wvw, chodziło mi o ustawienia grafy.

Wszystko wygląda ok na pierwszy rzut oka, jeśli Ci nie tnie :)

Witam,

pożyczyłem GW od kumpla, żeby sprawdzić, jak gierka będzie śmigała. Mam przeciętnego lapka i nie wiem, czy warto w moim przypadku zainwestować w tę grę, bo sprzętu raczej szybko nie wymienię. Odpaliłem (pierwszy sukces) i wygląda to mniej więcej tak, jak na screenie.

Ogólnie, w mniej zatłoczonych lokacjach mam 50-60 fps, czyli PvE wydaje się być realne. Martwię się jednak o PvP i WvW. Sprzęt: 8 GB ram, karta GF 730m i procek, no właśnie - i3 3110m. Gra/ grał ktoś może na czymś takim? Komp jest "czyściutki", żadne zbędne programy go nie obciążają. Temperatury po godzinie gry nie przekraczały 75 st. C na rdzeń. Liczę na Wasze wsparcie. ;)