Rozłącza internet(zmiana IP?) pomozcie

Witam, mniej wiecej co 2 dni rozłącza mi internet na 5-15 minut

czy to wina routera? dzwonilem do biura obslugi i mowili ze owszem zmieniają ip i rozlacza na minute-dwie i blebleble i ze to wina mojego routera(bo mam dokupiony by mieć wifi)

i teraz tak... Mnie szlak jasny zalewa bo najczęściej zmieniają w nocy, a ja wtedy mam czas posiedzieć i pograć, Kiedy zmienią mi IP rozłącza mnie z gry, wszystko szlak trafia.

Czy jakbym dopłacił i zmienilibymi na stałe IP myslicie ze dalej by sie to działo?

i czy mogę wypowiedzieć im umowę, o nieprawidłowościach? ponieważ sądze (chociaz nie czytalem) ze w umowie napisane jest, i mówione, że mam nieograniczony internet z prędkością xyz.mb/s

wiecie, że nawet najspokojniejszą osobe potrafi wyprowadzić z równowagi lag, kiedy wbija się w LOLU serie rankedową, a tu nagle na 15minut DC...

co byście radzili w takiej sytułacji?

ps: dzieje się tak najczęściej chwilkę przed 23:00 ; 24:00; albo 16:00

To norma. Twój isp robi desynchronizacje w celu wylosowania nowego ip i innych pierdół, i nic z tym nie zrobisz. Stałe ip gwarantuje, że desynchronizacje związane z wylosowaniem nowego ip znikną. Zazwyczaj wymaga to dodatkowych opłat instalacyjnych + utrzymania. Co do lola to po prostu daje ktoś pause i tyle, chyba że grasz z randomami noobami. A co do czasu kiedy robi się relog to albo zależy od tego kiedy ostatnio byłeś odłączony od neta, albo są to stałe pory.

desynchronizacje znikną przy stałym IP, czyli rozumiem, ze nie bedzie urywac przesyłu jak teraz, nawet, na chwile tak? czyli problem sie rozwiaze?

bo mowili ze 10zł jednorazowo i mam stałe IP, z tym że czy to wyjasni sprawe?
pozatym wiem ze 10zl d*py nima ale, to w gruncie rzeczy ich wina, bo ja powinienem miec "bez przerwy" internet, caly czas, więc ktos tu oszukuje, a w umowie... kto czyta umowy xP .. nikt nie mowil ze cos takiego moze byc, wiec szczerze chcialbym im narobic jakos kolo d*py bo nerwow natracilem w cholere.

To przeczytaj punkty w umowie, znajdziesz ten, który jasno informuje o owym "wymogu" chwilowego połączenia w celu uzyskania nowego adresu IP.

U mnie w starej umowie od TP (tak, jeszcze za czasów Telekomunikacji Polskiej) była owa parafka, nie pamiętam dokładnego sformułowania, jednak - znajdowała się.

W nowej umowie już od Orange (Neostrada Fiber 40Mbps) też taka powinna (chyba) być, ale jakoś czasami połączenie trwa 72+ h, może gdy są bardzo złe warunki pogodowe to na chwile znika sygnał :).

PS. Jeśli jest to jednorazowa opłata o wysokości 10pln, to warto.

nawet jesli w umowie pisze "o owym "wymogu" chwilowego połączenia w celu uzyskania nowego adresu IP."

a nawet jakby pisalo o wymogu chwilowego braku polaczenia w celu uzyskania nowego adresu IP

to jest to nie zgodne z poprzedzającymi punktami, poniewaz cały czas mowa jest i mówione o nieograniczonym dostępie, stałym internecie, stałym łączu

to tak jak ja bym Ci napisał umowe, że wynajmiesz ode mnie dom, na stałe, cały czas, ale raz na dwa dni wchodze w nocy i przez 15 minut sobie mieszkam

pewnie jest tak jak mówisz Embrolled, tylko mnie szlak trafia że takie machlojstwo robią i nie potrafią nawet o tym poinformować a nawet, to ukrywają.. i są bezkarni :< w kazdym bądź razie dzieki za zainteresowanie

Witam, mniej wiecej co 2 dni rozłącza mi internet na 5-15 minut

czy to wina routera? dzwonilem do biura obslugi i mowili ze owszem zmieniają ip i rozlacza na minute-dwie i blebleble i ze to wina mojego routera(bo mam dokupiony by mieć wifi)

i teraz tak... Mnie szlak jasny zalewa bo najczęściej zmieniają w nocy, a ja wtedy mam czas posiedzieć i pograć, Kiedy zmienią mi IP rozłącza mnie z gry, wszystko szlak trafia.

Czy jakbym dopłacił i zmienilibymi na stałe IP myslicie ze dalej by sie to działo?

i czy mogę wypowiedzieć im umowę, o nieprawidłowościach? ponieważ sądze (chociaz nie czytalem) ze w umowie napisane jest, i mówione, że mam nieograniczony internet z prędkością xyz.mb/s

wiecie, że nawet najspokojniejszą osobe potrafi wyprowadzić z równowagi lag, kiedy wbija się w LOLU serie rankedową, a tu nagle na 15minut DC...

co byście radzili w takiej sytułacji?

ps: dzieje się tak najczęściej chwilkę przed 23:00 ; 24:00; albo 16:00