Zagadki Einsteina

Witam

Dzisiaj wpisaem w google fraze "Zagadki nie do rozwiazania" znalazlem 3 ciekawe zagadki Alberta Einsteina na ktore podobno potrafia odpowiedziec jedynie 2% ludzi na swiecie ..... co mnie bardzo zdziwilo bo zeby je wyjasnic "niby" trzeba robic wykresy i tabelki,

ku mojemu zdziwieniu zaraz po przeczytaniu kazzdej z 3 zagadek bez zadnych wykresow podalem 3 odpowiedzi, co dziwne wszystkie 3 byly wlasciwe .Moje szanse na trafienie 3 odpowiedzi to jakies 10% moze mniej , nie czuje sie geniuszem bo wydaja mi sie one dziecinnie proste a ja sam inteligencia nie grzesze wliczajac w to moja dyslekcje i brak pamieci wzrokowej , ale statystyki nie klamia 2% ludzi to 2 %

zadam wam te same pytania zobaczymy czy ktos odpowie poprawnie na wszystkie 3 pytania a potem sam podam wam odpowiedzi

Oczywiscie karzdy z was moze je sprawdzic wpisujac te same fraze w google ,ale to oszukiwanie samego siebie i poprostu nie ma sensu ale pozer sie zawsze znajdzie tak wiec :

SĄSIEDZI

5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.

1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom

2. Anglik mieszka w czerwonym domu.

3. Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.

4. Duńczyk pija herbatkę.

5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów.

6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille.

7. Niemiec pali Marlboro.

8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.

9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę.

10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki.

11. Szwed hoduje psy.

12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.

13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.

14. Palacz Philip Morris pija piwo.

15. W zielonym domu pija się kawę.

Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie "po lewej stronie" w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1). Pytanie: który z nich hoduje rybki?

NIEDŹWIEDŹ

Pewien człowiek spotkał niedźwiedzia. Oboje wystraszyli się i zaczęli uciekać, mężczyzna na północ, natomiast niedźwiedź na zachód. W pewnym momencie mężczyzna przypomniał sobie że ma strzelbę, zatrzymał się odwrócił w stronę południa i strzelił przed siebie. Okazało się trafił prosto w niedźwiedzia.

Pytanie: jakiego koloru był niedźwiedź?

STATKI

W porcie stało 5 statków.

1. Grecki statek wypływa o szóstej i przewozi kawę.

2. Statek stojący po środku ma czarny komin.

3. Angielski statek wypływa o dziewiątej.

4. Francuski statek z niebieskim kominem stoi po lewej stronie statku przewożącego kawę.

5. Po prawej stronie statku przewożącego kakao stoi statek płynący na Marsylię.

6. Brazylijski statek płynie na Manilę.

7. Obok statku przewożącego ryż stoi statek z zielonym kominem.

8. Statek płynący do Genuy wypływa o piątej.

9. Hiszpański statek wypływa o siódmej i stoi po prawej stronie statku płynącego na Marsylię.

10. Statek z czerwonym kominem płynie do Hamburga.

11. Obok statku wypływającego o siódmej stoi statek z białym kominem.

12. Ostatni statek przewozi kukurydzę.

13. Statek z czarnym kominem wypływa o ósmej.

14. Statek przewożący kukurydzę jest zakotwiczony obok statku przewożącego ryż.

15. Statek płynący do Hamburga wypływa o szóstej.

Pytania: Który statek płynie do Port Said? Który statek przewozi herbatę?

uzylem kopiuj i wklej :P

Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale nowy windows nie pozwala mi ich urzyc chociaz zupelnie nie wiem dlaczego ;[ no i za bledy ale jak cos nie poprawia ich to je robie jako ze jestem dysortografem wiem ze to mnie nie usprawiedliwia ale bez polskich znakow ciezko mi jak wszystko na czerwono podkresla karzde 1 slowo ;[

Powodzenia w lamiglowce :P

1. Niemiec(?)

2. Biały

3.o ósmej

@edit:

3. chyba o szóstej

To kompletna bzdura, oszustwo i fałsz. Równie dobrze mogę was zapytać o wpływ położenia słońca na wynik meczu siatkówki. Geniusz Einstein miał ważniejsze sprawy na głowie niż bezsensowne zagadki.

To kompletna bzdura, oszustwo i fałsz. Równie dobrze mogę was zapytać o wpływ położenia słońca na wynik meczu siatkówki. Geniusz Einstein miał ważniejsze sprawy na głowie niż bezsensowne zagadki.

ze zagadki wymyslil Albert dla swoich studentow ! nie dla niego samego ,po za tym wielu geniuszy wymyslalo zagadki logiczne -.- kilku z nich wymyslalo zabawki , gluchy Bell wymyslil telefon a mikofalowke wymyslono przez roztopiony batonik wiec nie pierdziel smutow!

ale jak widze szkoda ci bylo wysilic na tyle mozg aby chociaz przeczytac je do konca nie wiem po co sie udzielac w temacie w ktorym nie mamy nic do powiedzenia

ze zagadki wymyslil Albert dla swoich studentow ! nie dla niego samego ,po za tym wielu geniuszy wymyslalo zagadki logiczne -.- kilku z nich wymyslalo zabawki , gluchy Bell wymyslil telefon a mikofalowke wymyslono przez roztopiony batonik wiec nie pierdziel smutow!ale jak widze szkoda ci bylo wysilic na tyle mozg aby chociaz przeczytac je do konca nie wiem po co sie udzielac w temacie w ktorym nie mamy nic do powiedzenia

Już kompletnie abstrahując od tej pierwszej części posta. O wysileniu mózgu pisze osoba, która przespała wszystkie lekcje ortografii i interpunkcji w swojej podstawówce, pisze "zagadki" przez 'T' i wszelakie nieprzychylne tobie opinie traktuje jako atak na rozklekotane ego. Rzeczywiście, pożałowania godne. Miałem do powiedzenia tyle, że te idiotyczne zagadki to bzdura. Dopóki nie zobaczę żadnego artykułu, dowodu, dokumentu, czegokolwiek co przemawiałoby za tym, bym uwierzył w te zagadki, będę trzymał się swojego stanowiska. To że (nie wysiliłeś swojego mózgu i nie usunąłeś formatowania tekstu) skopiowałeś byle jak, coś znalezione na jakimś portalu z byle czym, byle podbić oglądalność.

ta ortografia to moja slaba strona nie moge zaprzeczyc ,smutne ale prawdziwe .

Lecz jezeli mowisz ze " Miałem do powiedzenia tyle, że te idiotyczne zagadki to bzdura. " to sam wymysl lepsza !

Po drugie zabraklo ci nawet inicjatywy aby sprawdzic http://pl.wikipedia.org/wiki/Zagadka_Einsteina mozesz tez sprawdzic amerykajska wikipedie jest to samo!

Tym samym masz juz jakis dowod po za tym ty nie musisz wiezyc w te zagadki -.- czy je napisal Einstein czy zwykly rolnik z zadupia , tak dlugo jak nie potrafisz na nie odpowiedziec tak dlugo nie masz glosu w tym temacie , nie rozumiem po co sie udzielasz to pytanie kieruje tylko i wylacznie do zainteresowanych forumowiczow nie jakis Emo przed monitorem ktory mowi "wszystko jest bez sensu ,bzdura i herezja"

"Miałem do powiedzenia tyle, że te idiotyczne zagadki to bzdura. " pamietaj ze nie ma glupich pytan , sa tylko glupie odpowiedzi a twoja jest jedna z nich , nic do tematu tylko byle by sie z kims pozrec ,szukac dziury w calym .... prosze abys sie nie odzywal w tym temacie jezeli nie odpowiesz na te 3 jak to powiedziales "idiotyczne zagadki"

milego myslenia nie zachlap scian mozgiem !

Jak czytam twoje posty Deazius to moje oczy pokrywają się krwią. Weź niech ci pani od polskiego czy ktoś zredaguje te posty przed opublikowaniem bo to boli moje poszanowanie do ojczystego języka.

Po drugie to nie jest pewne , że zagadkę (zagatke lol XD) napisał Albert Einstein więc robi się z niej mały urban legend.

Po trzecie każdy, absolutnie każdy zdolny do myślenia człowiek wykonałby bezbłędnie tę zagadkę (bądź zagatkę, chyba napiszę do Rady Języka Polskiego żeby to zbadali) więc na pewno nie wykonuje jej tylko 2% ludzi. Zostało to zapewne dodane aby zachęcić czytelnika do wykonania jej.

No i nie wierz we wszystko co przeczytasz na wikipedii. Czasem lepiej posprawdzać inne źródła i je ze sobą skonfrontować.

( ja owej zagadki wykonywać nie będę, gdyż robiłem ją lata temu i ,cóż, jestem inteligentny. hue)

Zagatki to cię ciągnie twoja stara.

Skoro podajesz linka do wiki to wypada przeczytać to co tam jest napisane.

Miał on powiedzieć, że jest w stanie ją rozwiązać w pamięci jedynie 2% populacji świata

Jeżeli dalej myślisz, że jesteś inteligentny to się w końcu obudź.

warn_ico.png
Spam ~ NS

No i po co się tak napinacie? Wstawił ciekawe zagadki, które zainteresowanym mogą sprawić sporo frajdy, a tu się znalazło paru ynteligentów i będą debatować nad naturą zagadek...

@OP:

zaraz po przeczytaniu kazzdej z 3 zagadek bez zadnych wykresow podalem 3 odpowiedzi, co dziwne wszystkie 3 byly wlasciwe
Wydaje mi się, że to nie tak działa rozwiązywanie zagadek :P
Jak czytam twoje posty Deazius to moje oczy pokrywają się krwią. Weź niech ci pani od polskiego czy ktoś zredaguje te posty przed opublikowaniem bo to boli moje poszanowanie do ojczystego języka. Po drugie to nie jest pewne , że zagadkę (zagatke lol XD) napisał Albert Einstein więc robi się z niej mały urban legend. Po trzecie każdy, absolutnie każdy zdolny do myślenia człowiek wykonałby bezbłędnie tę zagadkę (bądź zagatkę, chyba napiszę do Rady Języka Polskiego żeby to zbadali) więc na pewno nie wykonuje jej tylko 2% ludzi. Zostało to zapewne dodane aby zachęcić czytelnika do wykonania jej.No i nie wierz we wszystko co przeczytasz na wikipedii. Czasem lepiej posprawdzać inne źródła i je ze sobą skonfrontować.( ja owej zagadki wykonywać nie będę, gdyż robiłem ją lata temu i ,cóż, jestem inteligentny.

Chyba chodzi o to, że tylko 2% populacji nie jest w stanie tego rozwiązać >.<

Chyba chodzi o to, że tylko 2% populacji nie jest w stanie tego rozwiązać >.<

Miał on powiedzieć, że jest w stanie ją rozwiązać w pamięci jedynie 2% populacji świata

Idiots, idiots everywhere.

Przeczytałbym co to za zagadki, ale jak widzę czarny tekst na białym tle to mi oczy zaczynają krwawić i nie mogę :(

no i za bledy ale jak cos nie poprawia ich to je robie jako ze jestem dysortografem wiem ze to mnie nie usprawiedliwia ale bez polskich znakow ciezko mi jak wszystko na czerwono podkresla karzde 1 slowo ;[

Ciężko ci poprawić klika słów ? Kolejny przykład na to, że nie ma czegoś takiego jak dysortografia, tylko to jest zwykłe LENISTWO i brak dyscypliny w wychowaniu.

Poprawiając ten tekst, na który nie da się patrzeć, nauczyłbyś się przy okazji jak się pisze poprawnie niektóre słowa.

Jasna cholera !! Czerwony wężyk podkreśla mu błędy za niego, a ten dalej ma to w d*pie ! Jak to nie jest lenistwo i zwykłe "manie wyjebane na wszystko" to ja nie wiem co to jest. To co może jeszcze ma za ciebie je poprawić.

Ohhh, nie macie pojęcia ile razy chciałem tu wpisać zakazane słowo na K. Ahhhhh krew mnie zalewa jak takie coś widzę ! Zastanawiałem się nawet nad wydaniem paru punktów ostrzeżeń na tę kilka słów na K...

PS.

Ja swój komentarz staram się poprawić zanim pośle. Trwa to zwykle 30 sekund i wcale mnie nie boli. A tekst bez czerwonych wężyków też jakiś taki ładniejszy.

warn_ico.png
Offtop ~ NS

Jak podkreśla "karzde" słowo, to nie dziwie się, że masz problemy. Rozumiem, że to może nie być Twoja mocna strona, ale kurna chociaż podstawy, żeby nie robić błędów w tak banalnych słowach... Pomijając oczywiście, że w tych czasach każdy leń i osoba, która ortografii nie umie jest określana jako dys. Masz też problem z interpunkcją - chociaż najbardziej boli fakt, że nie potrafisz pisać na komputerze i nie wiesz co trzeba robić przed znakiem, jak i po znaku interpunkcyjnym. Przez to czytanie Twoich wypowiedzi to katorga. :v A wystarczyłoby sprawdzić wszystkie słowa i poprawić.

Co do zagatek (hehe) to są one banalne, jednak cały problem polega w wyliczeniu tego w głowie, bez posiłkowania się zapisywaniem czegoś gdziekolwiek.

Temat nie dotyczy jego ortografii. Trzymajcie się głównego założenia.

Chciałbym ale nie mogę odczytać tych czarnych liter na białym tle :D Poważnie...

A tak w ogóle, to nawet w tytule ma byka, czy moderator nie mógłby/powinien tego poprawić ? Prooooszę <3 To kłuje w oczy już zanim się tutaj wejdzie.

edit

Zaraz jaki offtop ? Przecież pisałem że nie mogę tego odczytać i żeby to zmienil. Co do... ?! Żartujesz sobie czy co ?

To jest offtop ???

warn_ico.png
To napisz mu prywatną wiadomość, lub raport. Mnie kłują twoje posty i jakoś muszę z tym żyć ~ NS

Macie zredaguje wam te zagadki, bo nie idzie tego przeczytać:

Zagadka nr 1: SĄSIEDZI
5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.
1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom
2. Anglik mieszka w czerwonym domu.
3. Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
4. Duńczyk pija herbatkę.
5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów.
6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille.
7. Niemiec pali Marlboro.
8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę.
10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki.
11. Szwed hoduje psy.
12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
14. Palacz Philip Morris pija piwo.
15. W zielonym domu pija się kawę.
Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie "po lewej stronie" w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1).
Pytanie: który z nich hoduje rybki?
Zagadka nr 2: NIEDŹWIEDŹ
Pewien człowiek spotkał niedźwiedzia. Oboje wystraszyli się i zaczęli uciekać, mężczyzna na północ, natomiast niedźwiedź na zachód. W pewnym momencie mężczyzna przypomniał sobie że ma strzelbę, zatrzymał się odwrócił w stronę południa i strzelił przed siebie. Okazało się trafił prosto w niedźwiedzia.
Pytanie: jakiego koloru był niedźwiedź?
Zagadka nr 3: STATKI
W porcie stało 5 statków.
1. Grecki statek wypływa o szóstej i przewozi kawę.
2. Statek stojący po środku ma czarny komin.
3. Angielski statek wypływa o dziewiątej.
4. Francuski statek z niebieskim kominem stoi po lewej stronie statku przewożącego kawę.
5. Po prawej stronie statku przewożącego kakao stoi statek płynący na Marsylię.
6. Brazylijski statek płynie na Manilę.
7. Obok statku przewożącego ryż stoi statek z zielonym kominem.
8. Statek płynący do Genuy wypływa o piątej.
9. Hiszpański statek wypływa o siódmej i stoi po prawej stronie statku płynącego na Marsylię.
10. Statek z czerwonym kominem płynie do Hamburga.
11. Obok statku wypływającego o siódmej stoi statek z białym kominem.
12. Ostatni statek przewozi kukurydzę.
13. Statek z czarnym kominem wypływa o ósmej.
14. Statek przewożący kukurydzę jest zakotwiczony obok statku przewożącego ryż.
15. Statek płynący do Hamburga wypływa o szóstej.
Pytania: Który statek płynie do Port Said? Który statek przewozi herbatę?
"Miałem do powiedzenia tyle, że te idiotyczne zagadki to bzdura. " pamietaj ze nie ma glupich pytan , sa tylko glupie odpowiedzi a twoja jest jedna z nich ,

hqdefault.jpg

ta ortografia to moja slaba strona nie moge zaprzeczyc ,smutne ale prawdziwe .Lecz jezeli mowisz ze " Miałem do powiedzenia tyle, że te idiotyczne zagadki to bzdura. " to sam wymysl lepsza !

Nie ma takiej potrzeby, gdy się jest krytyczny. Dorośnij. A jeżeli twoja ortografia to słaby punkt - uruchom Firefoxa, albo wrzuć post do worda i popraw błędy. Dysleksja dotyczy jedynie przypadków, w których nie można sprawdzić poprawnego pisma. A znam wielu dyslektyków, którzy przy komputerze sprawuja się lepiej niż ja, a w zeszytach piszą jak kura pazurem.

, nie rozumiem po co sie udzielasz to pytanie kieruje tylko i wylacznie do zainteresowanych forumowiczow nie jakis Emo przed monitorem ktory mowi "wszystko jest bez sensu ,bzdura i herezja"

Tnę się i zlizuję krew z żyletek, które wcześniej wymontowałem z maszynek do golenia czytając posty na forum, a w wolnych chwilach wieszam się dla zabawy i prowadzę smutnego tumblra. Naczytałeś się pierdół i próbujesz nimi każdego zainteresować.

Rozwiązanie zadania polega na wykluczaniu nie sąsiadujących ze sobą możliwości w chaotycznie poukładanych danych.

Liczy się spostrzegawczosć, pamięć i koncentracja.

Wystarczy znaleźć wiadome i na podstawie nich, odszukać niewiadome ;)

btw. W originale jest, że dom norwega jest pierwszy z brzegu. Nie sprecyzowane którego.

"Tnę się i zlizuję krew z żyletek, które wcześniej wymontowałem z maszynek do golenia czytając posty na forum, a w wolnych chwilach wieszam się dla zabawy i prowadzę smutnego tumblra. Naczytałeś się pierdół i próbujesz nimi każdego zainteresować."

Szczeze to mam cie gleboko w ..... i twoje zdanie nikogo nie chce tym zainteresowac na sile ja poprostu stwierdzilem ze to ciekawe i warte uwagi ,przykro mi ze taki hejter jak ty akurat tu zajzal ,a co do bledow pisalem ze mam angielskiego windowsa i ze wszystkie slowa mi podkresla na czerwono bo jak przed formatem mialem polskiego to zawsze sprawdzalem i staralem sie poprawiac bledy ale teraz mam z tym straszny klopot i nie chce mi sie wszystkich slow po koleji sprawdzac w google -.-

Prosze admina o usuniecie tego tematu bo to bez sensu pytac tutaj kogokolwiek o co kolwiek bo zaraz fala hejtu leci i tylko 2 osoby na 13 odpowiedzi powiedzieli cos zgodnego z tematem ....zwykle nabijanie postow

Tak wiec prosze to usunac