Szukam ciekawego anime

Hej, szukam jakiegoś w miarę wciągającego anime, najlepiej jakby był dzielony na sezony, tak żeby mógł oczekiwać w przyszłości obejrzenia dalszych przygód poznanych bohaterów. (chodź to nie jest warunek konieczny do spełnienia, mogą też być już anime zakończone)

Akurat jestem wrażliwy na kreskę więc musi być w miarę taka jaka posiadają anime poniżej.

Niżej podam listę, która obejrzałem z opisem i oceną: (jest to poukładane chronologicznie; od góry do dołu, w jakiej kolejności oglądałem anime,)



1. Naruto (+ Naruto Shippuuden) - średnie anime, dobre na początek, ale świat ninja to raczej nie mój fantazja. 7/10

2. Dragon Ball (DB Z + DB Kai) - klasyk, przygodówka, walki na +, 8,5/10

3.. Fairy Tail (+Fairy Tail 2014) - prostota, ciekawy świat magii, przygoda, akcja (walki), podoba mi się pomysł gildii; grona przyjaciół zwalczających przeciwności losu oraz poznawania ich historii, ogólnie szukam coś w tym stylu - 10/10.

4. Shaman King - przygodówka, fajne bajki pomiędzy "duchami", podobało mi się w tym fabuła nastawiona na zebranie przyjaciół by pokonać swojego nemezis, który też posiadał osoby, który były dla niego "przyjaciółmi". - 7,5/10

5. Code Geass (Dwa sezony) - bohater z ciekawą osobowością, posiadający moc, podobało mi się pozyskiwanie nowych członków do swojego "zakonu", mecha to raczej nie mój klimat, ale jeśli fabułą jest ciekawa to przeżyję oglądając mecha na tle. - 8,75/10

6. Sword Art Online (SAO 2 (GGO)) - świat fantastyczny z dobrymi walkami, ciekawa fabuła (pomysł uwięzienia graczy w świecie gry), trochę za dużo romansu jak dla mnie, GGO oglądam ze względu na przywiązanie do tej serii i nie szukam anime z światem gry palnej jbc. - 8,5/10

7. Blade and Soul - właściwie sam nie wiem czemu to oglądałem, ale jakoś tak wyszło, średnie anime - 5/10

8. No Game No Life - zdecydowanie seria w dziesiątkę, ponadprzeciętni głowni bohaterowie, trafiają do świata gry, pokonując silniejszych od siebie niesamowitymi sposobami, podobało mi się też podział hierarchii świata < 16 ras, które są poustawiane od najsłabszego do najsilniejszego i słabszy jest w stanie rywalizować z silniejszymi oraz. być jednocześnie pewny siebie. Ecchi mi nie przeszkadza, o ile nie jest go w nadmiarze. - 10/10

9. Log Horizon - to co w SAO tyle, że bardziej przypadło mi do gustu przez świat, który bardziej opisuje świat fantasy w którym; przedstawiono historię świata, 2 drużyny; w pierwszej super-epickie koxy z 90lvl, walczący na frontlinii i dośyć zdolni, a drugie mniej doświadczona dopiero wprowadzająca się w ów świat. 9,5/10

10. Fate/Zero (+ Fate/Zero 2012) (+ Fate/Stay Night 1-10 odc.) - Fate/Zero, bardzo mnie wciągnęło, ogólnie trochę mroczniejszy świat, gdzie każdy bohater ma swoje rację i marzenia i dąży za wszelką cenę do ich realizacji, ciekawe walki i super-bohaterowie z fantastyki (chodzi mi o to, że walczą na miecze, włócznie, a nie na pistolety etc.) oraz trochę magii od bohaterów dodaje smaczku do całości, co do Stay Night to na razie zastopowałem, bo jakieś takie trochę zbyt nudnawe się wydaje, w szczególności irytuje główny bohater.

Fate/Zero- 10/10, Fate/Stay Night (1-10 odc) - 6,5/10

11. Date A Live (+ Date A Live 2) - nie sądziłem, że to anime wciągnie mnie, bo świat harem i romanse to raczej nie mój gust, jednak skończyło się na tym, że oglądnąłem całe 2 sezony. To co w tym anime mi się podobało to duchy, które miały własne osobowości, zdolności oraz piękne zbroje/miecze, który pozostały w mej pamięci, siła uczuć, które potrafi zmienić bohaterki też na +. Sam właściwie nie wiem czemu polubiłem tą serię, jednak coś jest w niej co zachęca do dalszego oglądania (przynajmniej mnie) - 9,25/10.


Okej, 11 anime to nie za dużo, pewnie jestem kimś w rodzaju "nowicjusza", ale tylko tyle oglądnąłem i wyraziłem swoją opinie; jestem trochę wybredny więc, nie wszystko mi pod passo wuje, jednak dość mocno się wciągam; jeśli mi się dana fabuła podoba, to nie zrażają mnie niektóre błędy anime.


Podam niżej animę, których nie chcę oglądać, nie urzekły mnie, lub będę oglądać je w dalekiej przyszłości:


1. ./hack - nudne, kreska nie dla mnie

2. One Piece - kreska nie dla mnie, ogólnie jakoś taki mnie nie wciąga ani nie przekonywuje

3. Bleach - może kiedyś się przekonam, ale w tej chwili nie mam ochoty na to anime.

4. Attack on Titan - obejrzałem pierwsze odcinki, ale mnie nie urzekło, może w przyszłości oglądnę, ale nie teraz.

999Xtroll. Pokemon - nie dzięki, Bakuman - nie dzięki, Boku no Pico - nie dzięki.


A teraz lista anime do których chcę podejść i oglądnąć, ale się waham (może do któregoś mnie przekonacie):

1. Death Note - anime, które posiada wiele pochwał.

2. Hunter X Hunter - sam nie wiem, jeśli jest to coś w stylu Dragon Ball, to może się zdecyduje.

3. Full Metal Alchemist: Brotherhood - oglądałem pierwsze odcinki, nie wiem czemu przerwałem, ale czegoś mi brakowało, mimo tego waham się czy nie powrócić do oglądania.

4. Guilty Crown - słyszałem, że podobne do Code Geass, ale nie chce sobie robić nadziei, a później się rozczarować.


Dla leniwych:

tl:dr;

Szukam anime najlepiej w świecie fantasy z dobrymi walkami i dobrze jeśli byłaby magia (nie jest obowiązkowa!). Nie interesują mnie romanse w głównej roli, ale mogą być w tle. Najlepiej jeśli główny bohater ma swój unikalny charakter, ale nie jest jakimś idiotą czy frajerem. Mam wymagającą kreskę (najlepiej jeśli zbliżona byłaby do Fairy Tail).

Anime, które przypadły mi najbardziej do gustu to Fairy Tail (FT 2014), No game No life, Log Horizon, Fate/Zero oraz Date a Live (DaL 2). Jestem dość wymagający by się przełamać i zacząć oglądać jakieś anime, dlatego proszę o uzasadnienie dlaczego właśnie to anime.


tl:dr;

tl:dr;

Szukam anime podobnego do Fairy Tail; Akcja, Fantasy, Przygodówka, Magia (niekoniecznie), Komedia (niekoniecznie).


Wiem, że tylko nieliczni podołają by mi pomóc, ale jeśli chociaż poświęciłeś trochę czasu by to przeczytać i mi odpowiedzieć to serdecznie dziękuję. :)

Ao no Exorcist ;)

Up sinon ale ty przecie nie żyjesz xDw 8 odc zastrzelił cie death gun xD

A co do tematu to :

http://www.animezone.pl/odcinki-online_seirei-tsukai-no-blade-dance

http://www.animezone.pl/odcinki-online_psycho-pass

http://www.animezone.pl/odcinki-online_akame-ga-kill

To moje propozycje

@up

Death Gun mnie nie zastrzelił

jak ktoś czytał nowelke to wie, że Death Gun to starszy brat Spiegiela tego koleżki Sinon XD a nick z SAO to Zaza a w GGO Sterben

Może jeszcze Log Horizon ci się spodoba

Up omgggggg xD dzięki za tego spojlerka bo chciałem wiedzieć jak się on nazywa :P :DDDD

Zobacz sobie sobie jak chcesz one piece,bleach(wiem że nie chcesz oglądać ale tak na 20 odc zaczyna się robić fajne)

I jeszcze Suisei no Gargantia.

@up

wszystko skończy się dobrze i przeniose się też do ALO-zostane pro elo łucznikiem

Jak ci sie DAL podobało to zobacz Highschool DxD albo Infinite Stratos ;P

@upwszystko skończy się dobrze i przeniose się też do ALO-zostane pro elo łucznikiem Jak ci sie DAL podobało to zobacz Highschool DxD albo Infinite Stratos ;P

Mogłem nie czytać tego spojlera :P

Dobra iż chcę tym postem zakończyć rozmowę z wh0 to dorzuce jeszcze anime bo pewnie warna za spam(albo off top jak admin to czyta niech napisze co xD) bym dostał

Dobra zobacz jeszcze sobie Soul Eater

Od siebie polecam:

Darker than black- mroczny klimat, świetny główny bohater, świetna kreska, jedne z najładniejszych walk jakie widziałem.

A no exorcist- trochę akcji, trochę komedii, ładnie narysowane, ogólnie warto zobaczyć.

Death note- jeśli spodobał Ci się Lelouch z Code geass, to gł bohatera DN też polubisz. Świetny wątek walki pomiędzy dwoma geniuszami. Brak walki na miecze itp.

FMA:B- naprawdę polecam obejrzeć, jedno z lepszych anime wszech czasów. Dużo walki, dobra fabuła, fajni bohaterowie.

Highschool dxd- anime trochę specyficzne (jeśli lubisz ecchi będziesz w niebo wzięty). Dużo walki, demony, anioły i oczywiście cycki.

Tokyo ravens- fajne nawalanka z romansem i magią.

Na czym możesz się zawieść:

Guilty crown- oś fabularna podobna do Code geass, Niestety jest to zupełnie inna półka, gł bohater jest frajerem, jego "miłość" zachowuje się jak upośledzona. Fabuła jest średnia. Mimo to jest to anime bardzo specyficzne, z ładną kreską, fajną muzyką, polecam obejrzeć (nie w pierwszej kolejności) żeby się przekonać czy zgadzasz się z tym co napisałem.

Bardzo polecam hunterxhunter. NIe ma co się wahać :P

To tak polecam ci te anime które sam wymieniłeś że chcesz obejrze. Jeśli spodoba ci się Guilty Crown to polecam ci jeszcze Eureke Seven, Aldonah Zero. Poza tym to co poporzednicy :P

@wh0 arigatou gozaimasu za spieprzenie mi fabuły GGO :D Kiedy ja się oduczę wchodzenia w spoilery -.-

UP Nigdy xD ja też mam takie coś "no co to może być hmmm no coooo dobra wale otwieram xD "

I tak jak ktoś pisał też bardzo polecam Hunter x Hunter jak dla mnie najlepsze anime ever jakie w życiu oglądałem :P

Szkoda że się kończy ;-; a maga dopiero się rysuje ;x

----------

Btw ostatnio coraz trudniej znaleźć dobre anime.. Albo to co lepsze obejrzałem, albo się wypalam, albo twórcy tracą talent :X

--------------------

Matko chyba się starzeje -.- jak mogłem nie polecić K-project ??

Accel World

Btooom

Katanagatari

Shingeki no kyojin

Seria Toaru (toaru majutsu no index 1 i 2, toaru kagaku no railgun także obie serie, czyli łącznie 4 serie + OVA)

Btooom! też jest spoko i Accel World

(spoiler zdradza jak Death Gun zabijał :) )

ogólnie będzie beka z Death Gunem, bo on nie zabijał poprzez gre. On zapamiętywał adres gracza i inny członek Laughing Coffin szedł do domu danego gracza i zabijał go trucizną XD adresy hackowali przez tą rejestracje do BoB

Dziękuję wszystkim którzy odpisali.

UWAGA! Większość moich opinii jest brana zaledwie z przeczytania opisu oraz zobaczeniu kilku scrinów, dlatego moja wiedza na temat danego anime jest ograniczona.

wh0:

Ao no Exorcist - nie lubię anime związanie z demonami, dlatego na razie się wstrzymam, bo ogólnie chce w pierwszej kolejności obejrzeć anime, które naprawdę będą mnie zachęcać do oglądania coraz większej ilości, a nie zniechęcać, dlatego zamierzam obejrzeć pierwsze te, które naprawdę są w stanie mnie zachwycić a następnie te, które są dobre, ale coś mi w nich nie pasuje.

Log Horizon - naprawdę dobre anime, mi się spodobało, czekam na dalszy sezon w październiku :D

Highschool DxD - myślałem nad tym anime, za Ecchi w nadmiarze zbytnio nie przepadam, no ale trzeba się poświęcić, myśle, że ten tytuł wcisne do listy anime, które zamierza oglądać w tym momencie.

Infinite Stratos - Ew. Obejrzę po Highschool DxD, ze względu, że wole fantasy niż science-fiction.

KaJBooM:

SEIREI TSUKAI NO BLADE DANCE - Obejrzę, tylko mam nadzieje, że się nie zawiodę.

Psycho-pass - Nie jestem zdecydowany, chyba na razie zostawię sobie to w czasie.

Akame ga Kill! - Jeśli kreska jest niezła to fajnie się zapowiada z opisu.

One Piece, Bleach - wolałbym to odłożyć na później (wyjaśnienie w drugiej części odp na temat: Ao no Exorcist)

Suisei no Gargantia - Na razie podziękuję z mecha, ew, po obejrzeniu Infinite Stratos weznę się ze ten tytuł.

Soul Eater - To samo co z Ao no Exorcist.

Iluzjonista:

Darker than black - Nie wiem co sądzić o tym anime, ale narazie wolałbym w pierwszej kolejności oglądnąć coś bardziej w stylu fantasy niż sci-fi.

Death Note - Dość długo zbieram się na to anime, ostatnio oglądnąłem jeden odcinek i dalej nie wiem co o nim sądzić, ale raczej spróbuje się wciągnąć w tą fabułę.

FMA:B - To anime zacząłem oglądałem dość dawno i odrzuciło mnie przez... religijność (nie będę zarzucał wątku i dyskusji o tym jaką mam wiarę). Mam dość mgliste wspomnienia z tego anime, więc jeśli następne przygody będą mniej toczyć się o sprawy religijne to myślę że z chęcią oglądnę.

Tokyo Ravens - Po opisie wnioskuję, że coś co może mi się spodobać.

Guilty Crown - Hmm, zrobię tak jak mówisz, obejrzę, ale w późniejszym czasie.

Shu:

Przekonaj mnie jakoś ;) Powiedz, co Ci się w tej serii podoba etc. to może zacznę oglądać.

Dobra, na razie na tyle odpiszę.

Po mimo tego mam nadzieję, że dalej będą podawane mi tytuły, bo na razie sobie robię listę kolejności anime, które obejrzę (od najbardziej przekonywujących do najmniej i w takiej kolejności będę je oglądał). Będę też starał się na wszystkie wymienione i polecone anime odpisać, co w nich widzę i czy się na nie zdecyduję.

Do świata anime (prócz tych 11, które już obejrzałem), będę wchodził od jutra (tzn, zaczynam jutro zebrać się w garść i zacząć oglądać te wszystkie anime po kolei, przynajmniej po kilka odc. dziennie), wiec jeszcze jest czas mnie przekonać, żeby zaczął oglądać od jakiegoś naprawdę wyśmienitego anime.

I naprawdę dziękuje, tym, którym chce się czytać moje wypociny.

PS: I byłoby fajnie gdybyście podawali przyczynę, dlaczego właśnie "TO" anime jest naprawdę dobre, a nie tylko tytuły ^_^

wh0 skończ z tym! :D psujesz mój świat ! :D

Btw K chyba pasuje idealnie do twojego opisu - piękna kreska (1 gif z mojej sygnatury), walki i może nie magia ale "umiejętności"

Polecam Stein's Gate, Darker than black, Zetsuen no Tempest oraz Angel Beats. Wszystkie mają niezłą kreskę i ciekawą fabułę , może Ci się spodobają.

Jak chcesz na prawdę dobre anime to: Neon Genesis Evangelion i Ghost in Shell ;)

Jedno z najbardziej kultowych anime. Starsze, ale trzymają klase - coś jak Spirited Away: W Krainie Bogów

@Xaven:

W takim razie i ja się rozpiszę, bo poleciałem po tytułach. :D

Accel World - oglądałem to dość dawno, przed SAO. A dlaczego o tym wspominam? Ponieważ oba te tytuły mają swój pierwowzór w nowelkach spod ręki tego samego autora. Kreska mnie nie odrzuciła, może co prawda nie przypaść ci do gustu, no ale cóż, to już kwestia indywidualna. I nie zraź się tymi pseudo-mechami, bo w moim odczuciu nie były to mechy. Co do fabuł to rozchodzi się o... wirtualne gry niczym z wspomnianego SAO. śmiem także z pewnych przyczyn sądzić, że jest to świat ileś tam lat po wydarzeniach z SAO.

Btooom - pewna liczba graczy zostaję wciągnięta w realny odpowiednik gry, w którą grali (nie, nie wirtualny świat). Rozpoczynają walkę o życie walcząc przeciwko sobie.

Katanagatari - specyficzna kreska. Świetna historia przygodowa o podróży i zdobywaniu "magicznych" mieczy.

No i mój faworyt:

Seria Toaru - połączenie świata naukowego sci-fi oraz świata magii. No i wyszło wręcz genialnie. Jednym z głównych atutów są tu bohaterowie (Touma nie jest koksem obdarzonym nieskończonym pokładem mocy wszechświata, a Misaka zdobyła swój fandom i według mnie była jedną z lepszych postaci żeńskich jakie widziałem). Genialne walki, trochę funserwisu, wątki poważne oraz komediowe no i dobrej jakości grafika. 4 sezony + OVA, a do tego możemy się spodziewać następnych.

@UP

Ty mu Evangeliona nie polecaj

pamiętajmy o shinji ikari, największej cio... największym flecie w anime

Ciekawie wykreowani bohaterowie. Walki w większości są logiczne, bohaterowie muszą trenować, by coś osiągnąć. Nie ma czegoś typu, że nagle wynajduje moc z du*y i rozwala pół planety. Nope.Fabuła moim zdaniem genialna, wciągająca. A wraz z odcinkami coraz mroczniejsza.Zawiera w sobie wszystko, co lubię.Powinno przypaść Ci do gust.(na początku nie jest tak fajne jak w połowie i na końcu anime-jest dalej emitowane(jest zaplanowane 148 odcinków ale potem będzie kontynuowane(?)).Nie ma tam też takiego czegoś, że głowny bohater jest najsilniejszy i pokonuje wszystko na swojej drodze( nie robi też ze swojego wroga sprzymierzeńca jak ma kogoś pokonać to go najwyraźniej w świecie rozdupca :D )