Terraria NPC

Witam

Grywam sobie w Terrarię od jakiegoś czasu i spotkała mnie dziwna sytuacja. Mianowicie chodzi o to, że zbudowałem sobie zamek, NPCtom pokoje, które szybko zasiedlili, po czym odkryłem nową krainę i postanowiłem tam się przenieść. Z powodu sporej odległości, stwierdziłem, że również NPC przeniosę. Zniszczyłem poprzednie pokoje i zbudowałem kolejny zamek i kolejne komnaty dla podopiecznych. Ponownie wszyscy się sprowadzili. Wszystko było dobrze do póki nie trafiłem na śnieżną krainę.

Zbudowałem tam kolejną fortecę i jak poprzednio postanowiłem przenieść moich NPC, zbudowałem domki i .... przenieśli się wszyscy poza NPC odpowiedzialnym za bronie...mimo że 2 pokoje stoją puste, umeblowane i wielkościowo takie same jak te zamieszkałe, pan od ciężkiego sprzętu nie raczył przybyć. Jest to dziwne o tyle, że w dwóch poprzednich zamkach był on obecny tylko nie miałem kasy na jego sprzęt.

Pomyślałem, że skoro jest taka sytuacja to może nie wyburzyłem wystarczająco poprzedniego siedliska i on tam mieszka. Powróciłem, sprawdziłem jednakże jest pusto. NPC przepadł i za nic nie wiem jak go sprowadzić. Broń oczywiście w plecaku mam.

Wie ktoś może coś na ten temat, bądź spotkał się z podobnym problemem ?

Po co budujesz NPCtom aż zamek? Ja zawsze buduję istne Ghetto.

Moim zdaniem, za dużo przeprowadzek i skrypt zwariował. Spróbuj może zamordować tych NPC, którzy gdzieś tam się kręcą. Zrespawnują się już w domku, raczej. Na pewno spełniasz wszystkie wymagania tych pomieszczeń?

Znaczy sobie zbudowałem zamek, a dla nich zrobiłem małe pokoiki ewentualnie piwnicę :P

Mam wszystkie warunki spełnione bo plan budowy pokoi mam taki sam, NPC się schodzą, wcześniej był gość od broni, nic od tamtej pory się nie zmieniło...no może jedynie to że gość nie przychodzi, mimo że są 2 wolne pokoje jak pozostałe :S Jest źródło światła, stolik, krzesło, drzwi, odpowiednia wielkość i mam broń palną w ekwipunku...gościa nie ma :/

Co da mi zamordowanie już obecnych ? :P najwyżej się zrespią tyle, że oni są, a nie ma pana od pukawek :/

Npc w pokoju potrzebuje:

- Odpowiednio wysokiego sufitu

-Światła

-Krzesła

Chyba tyle.

Popatrz chyba w EQ jak jesteś w domu. Była taka opcja, że możesz przenieść npc do innego pomieszczenia.

Nie pamiętam.

Ehhhhh:

1. Stoisz przy pustym pokoiku

2. Wciskasz ESC

3. po prawo masz tako domek klikasz

4. wybierasz NPC i przeciagasz czy tam klikasz na pusty pokoik

Nie chce Lika

Ja tak kiedyś miałem. NPC wszyscy w domku, lecz po jakimś czasie npc zaczęły znikać. Okazało się że npc nie potrzebuje tylko pomieszczenia, ale również bezpiecznego biomu. U mnie winą był mini corrupted biom w domku. Sprawdź, czy nie ma niedaleko bloku z trawą z corruption.

Super, dzięki wielkie ! :)

Pomogła opcja gizorro.

Temat do zamknięcia jeśli o mnie chodzi.

Witam

Grywam sobie w Terrarię od jakiegoś czasu i spotkała mnie dziwna sytuacja. Mianowicie chodzi o to, że zbudowałem sobie zamek, NPCtom pokoje, które szybko zasiedlili, po czym odkryłem nową krainę i postanowiłem tam się przenieść. Z powodu sporej odległości, stwierdziłem, że również NPC przeniosę. Zniszczyłem poprzednie pokoje i zbudowałem kolejny zamek i kolejne komnaty dla podopiecznych. Ponownie wszyscy się sprowadzili. Wszystko było dobrze do póki nie trafiłem na śnieżną krainę.

Zbudowałem tam kolejną fortecę i jak poprzednio postanowiłem przenieść moich NPC, zbudowałem domki i .... przenieśli się wszyscy poza NPC odpowiedzialnym za bronie...mimo że 2 pokoje stoją puste, umeblowane i wielkościowo takie same jak te zamieszkałe, pan od ciężkiego sprzętu nie raczył przybyć. Jest to dziwne o tyle, że w dwóch poprzednich zamkach był on obecny tylko nie miałem kasy na jego sprzęt.

Pomyślałem, że skoro jest taka sytuacja to może nie wyburzyłem wystarczająco poprzedniego siedliska i on tam mieszka. Powróciłem, sprawdziłem jednakże jest pusto. NPC przepadł i za nic nie wiem jak go sprowadzić. Broń oczywiście w plecaku mam.

Wie ktoś może coś na ten temat, bądź spotkał się z podobnym problemem ?