Opłaca się ten Komputer?

http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-i5-3-4ghz-8gb-ram-geforce-gt-520-2gb-dysk-300g-CID99-ID6Vadx.html Opłacało by się go kupić czy też nie ??

Zanim kupisz komputer zadaj sobie kilka pytań:

-Do czego będzie ci służył??

-Z czego będziesz korzystał??

I tak dalej.

"Komputer idealny do wymagających gier"

Chyba do simsów

Proc nawet ujdzie , ale grafika to padaczka no i niewiadomo co z resztą

Po pierwsze jak ktoś pisze, że sprzedaje z powodu wyjazdu na studia itd to znaczy, że wali kita ;) i możesz sobie sprawdzić jak często są używane tego tupu zagrania.

Po drugie to komputer tak jak master DivumHerold napisał padaka no więc daj sobie siana ;).

Różne składaki używane widziałem i niektóre były całkiem całkiem tak do 1500 zł ( nie wiadomo jak w praktyce )

za ten komputer max 1000zł ale ja mam gt 440 i się świetnie sprawdza więc ja nwm co wy chcecie od gt 520 który chyba jest lepszy.

Czescie w miare dobre, ale jak kolega wyzej mowi, max 1000zl. Nie wiadomo ile komp ma lat, bo czesci komputera wbrew pozorom sie zuzywaja i wszystko zwalnia.

No i wisienka na torcie, na tym forum jest tylu fanboi-specjalistow-expertow, ze naprawde obiektywna opinia to jak szukanie igly w stogu siana

Według mnie, nie opłacalne. No i pisze do wymagających gier, to tak każda gra się uruchomi, ale o płynności raczej można zapomnieć, najpewniej nawet w 720p będzie w zalezności od gry 20-35 może 40fps, ale średnio pewnie 30 na low, mowa oczywiście o jakiś w miarę nowych, nie 6-7 letnich grach xD

za ta cene sie nie oplaca, jedynie procek i ram o ile jest 1600 to ujdzie, grafa, obudowa i zasilacz pewnie do wywalenia. Co do plyty glownej tez zagadka, dysk twardy maly jak na dzisiejsze standardy i podejrzewam, ze jest mocno wyeksploatowany

Według mnie, nie opłacalne. No i pisze do wymagających gier, to tak każda gra się uruchomi, ale o płynności raczej można zapomnieć, najpewniej nawet w 720p będzie w zalezności od gry 20-35 może 40fps, ale średnio pewnie 30 na low, mowa oczywiście o jakiś w miarę nowych, nie 6-7 letnich grach xD
za ten komputer max 1000zł ale ja mam gt 440 i się świetnie sprawdza więc ja nwm co wy chcecie od gt 520 który chyba jest lepszy.

Ludzie co się odzywacie jak nie ogarniacie...

performance-chart-en.png

Ściągnięte ze Strony NVIDII

Trudno o gorszy syf niż GT 520

Tym to sobie można zagrać w Mario.

Miałem do czynienia z tego typu budżetówkami. Procesor w opisie postawiony na pierwszym miejscu, bo to wieksza czesc ceny calego zestawu xD MOBO tak jak ktos wspomnial pozostaje zagadką, zasilacz prawdopodobnie deathend'owy, gdyz producenta nie widze. Na twoim miejscu dalbym sobie na wstrzymanie, i poprosil kogos o zlozenie czegos budzetowego, lecz rozsądnego. Tak ode mnie : )

Ja bym tego nie brał, nawet nie ze względu na grafikę,a bardziej ze względu na niewiadomego pochodzenia zasilacz skoro sam sprzedawca nie wspomniał jakiej jest marki.

vakossgame podaj jaki masz budżet bo z tego zestawu jedyną sensowną rzeczą jest procesor. Za 1500 zł będziesz miał dużo lepszy NOWY komputer niż ten. Pytaniem tylko jest do czego będziesz potrzebował tego komputera?

Bzdura GT520 za założenia jest lepszy niż GTX 480 (w końcu 520>480) do tego autor pisał że gry jak battlefield 3, as4, gta 4 nie stanowią problemu, więc w czym problem że tak spytam? ;d

PS: zapomniałbym o zasilaczu 500WAT marki cichy bardzo udana seria z certyfikatem GOLD 30Plus

Pewnie odpala tak jak mój kumpel Crisysy.

K: Mam kompa za 500 zł i odpalam wszystkie CRisisy na fulla

Ja : Tak jasne pewnie masz tego crissisa na tapecie

K: Co ty , w Menu Gry chodzi na FULL a dalej nie sprawdzałem.

Ludzie co się odzywacie jak nie ogarniacie... Ściągnięte ze Strony NVIDIITrudno o gorszy syf niż GT 520Tym to sobie można zagrać w Mario.

Wyraźnie dałem do zrozumienia, że syf. Nie wmawiaj mi, że w grach na low w 720p lub niżej nie wyciągnie 20fps, iglicznym jest fakt, że pewnie będzie spadać poniżej przy większej ilości efektów, ale pewnie stosunkowo bardzo rzadko, ponadto nie każda nowa gra ma duże wymagania, więc 30 wyciągnie w jakiś słabszych graficznie grach lub więcej.

Poza tym można zobaczyć chociażby tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=aGN3A29MuGM

https://www.youtube.com/watch?v=DFNTUq7ENNU

https://www.youtube.com/watch?v=aGBoOiwgPAA

DivumHerold dzięki za wykres już wiem czemu wszyscy unikają 520

Na takim poziomie punktowym kształtuje się ten komputer: http://www.3dmark.com/3dm11/1938433

Z tyloma punktami to nawet nie wiem czy menu w BF4 nie będzie się klatkować.

Ta karta to jeden z największych syfów, bo już zintegrowana mobilna grafika w procesorach 3 generacji intela ma więcej punktów: http://www.3dmark.com/3dm11/6566497

Panie Speed1111. Pan wspominał że 720p czyli inaczej 1280 x 720.

A na jednym filmiku gość walczy w 800 x 600 (far cry 3) (miałem taką rozdzielczość 12 lat temu w Quake 3 )

Poza tym nie należy się sugerować youtubem bo :

Może być to Troll bądź karta może być podkręcona na hydro chłodzeniu z 200%

dla przykładu jeden z komentarzy :

"no u lie this is not gt520 idiot because i have it and got 4gb ram but the game is too slow and sucks!!!!"

FIlmy na YT wyświetlane są w 30 FPS (od niedawna na chromie w 60 fps)

Po zrenderowaniu i wysłaniu na yt mogą wystąpić przekłamania .

najpewniej nawet w 720p będzie w zalezności od gry 20-35 może 40fps, ale średnio pewnie 30 na low, mowa oczywiście o jakiś w miarę nowych, nie 6-7 letnich grach xD

Dzisiejszy Standard to 1080p/ 60fps.
Absolutne minimum to 720p / 30 fps Stałe , wszystko niżej wydłubie ci oczy

karta jest tak low że w 75% nowszych gier nie wyciągnie tego 720/30

Dlatego też nie należy jej rozpatrywać jako sprzęt do gier ale jako urządzenie do wyświetlania pulpitu.

Moim zdaniem post zakwalifikował się do naznaczenia z uwagi na to iż zakłada w nim Pan że zwykle będzie będzie 30fps na low . Przyjmując za wartość umowne minimum jakim się dziś operuje (720/30) na tym czymś nie da rady.

Są to jednak wyłącznie moje przemyślenia i proszę się nie przejmować.

Pozdr.

Jeśli masz kupować komputer, to składaj go sam, dopytuj na forach i portalach IT. Wiedza do złożenia dobrego składaka jest dostępna wszędzie, nie szukaj gotowców, a jeśli chcesz ich koniecznie szukać, to musisz mieć wiedzę żeby ocenić to co siedzi w środku [zazwyczaj będzie się to kończyć salwą śmiechu] i najlepiej szukać ich w kręgach osób, które znasz, a które jeszcze mają pojęcie o komputerach. Jednak składak > gotowiec pod względem i ceny, i wydajności.

Odkupowanie sprzętu z serwisów ogłoszeniowych to rosyjska ruletka. Odradzam robić to zwłaszcza z kartami, bo możesz trafić na grafikę w promocji, potraktowaną wcześniej kuracją w piekarniku albo służącą jako koparka do BitCoinów czyt. urządzenie pracujące z pełną mocą 24h/7 przez ostatnie kilka miesięcy.

Ta 520 to jest totalne, śmierdzące guano. Płyta pewnie też wygrzebana ze śmieci. Dysk to też resztki i do tego pewnie buczące. Nie ma tam żadnych konkretów, a to powinno już być czerwonym sygnałem. Najgorszy z tego wszystkiego jest zasilacz. Autor aukcji napisał "cichy", ale zapomniał dopisać "zabójca", który mógłby nagle zadecydować o nagłej śmierci wszystkich innych komponentów.

Żeby uświadomić Ci jak słaba jest ta 520: ja posiadałem 9800GT 1GB od Gainwarda i procesor Intel Quad Core Q8200 4x2,33GHz. Na tym configu grałem w BF3 na lowach 720p ~30-40FPS (0 komfortu rozgrywki). Mount and Blade Warband klatkował przy większej bitwie, Shogun 2 klacił na low w 720p. W gry najnowsze typu Arma 3 nie wyciągałem na low nawet 30 FPS przez kartę [choć sama gra ma też duży narzut na procesor, przyznaję]. Oczywiście to wszystko na low, więc gry nie dość, że klatkowały, to nie można było się nimi w ogóle nacieszyć wizualnie.

Więc jeśli wziąłbyś tę 520, to mógłbyś sobie co najwyżej grać w gry do 2006 r. i dostałbyś wścieklizny od oszłamiającej wydajności. Tak jak słusznie Darek zauważył, zintegrowane grafy w procesorach intela są już dużo bardziej wydajne.

To moja rada dla Ciebie.

Jeśli chcesz dobry komputer do grania, zbieraj pieniążki i dociągnij do ~2000-2500 PLN:

-szukasz markowej płyty pod jakiś i5 (jeśli na pewno nie będziesz podkręcał, to odpuść sobie wersję K, odradzam procesory AMD, bo są dość tanie i mają dużo rdzeni, ale na dobrą sprawę są jeszcze daleko za intelem jeśli chodzi o gry),

-do tego 6-8GB RAM DDR III z jakiejś polecanej firmy typu Kingston, Goodram, Crucial itd. (Z RAMem bez szaleństw, nie potrzeba Ci kości po 200 zł sztuka o jakichś kosmicznych taktowaniach),

-bierzesz jakąś grafikę od Radeona z serii R7/R9 (polecam te nowe Radeony, bo mają rewelacyjny stosunek cena/jakość i regularnie tanieją. Mówi Ci to fan Nvidii, który właśnie zastanawia się nad przejściem na stronę czerwonych, którzy w kartach zrobili prawdziwe postępy). Od Radka poleciłbym Ci 3 karty R7 260X (450-500PLN), R9 270 (~650 PLN), R9 270X (~700-800 PLN) - słabszych nie ma sensu brać, a mocniejsze są dla mnie blade jeśli chodzi o pobór mocy, wydajność i cenę, karty 2GB pamięci stykną, ewentualnie możesz sięgnąć po wersję z 4 GB. Ja skłaniałbym się po R9 270X od MSI.

-do tego markowy zasilacz 500-550W z certyfikatem 80+ i pakietem zabezpieczeń, o którym z testów w internecie wiadomo, że nie skaczą mu napięcia,

-dokładasz dysk 500GB/1TB, tani napęd optyczny, budę do 200 zł i jesteś w domu.

Zrobisz sobie krzywdę jeśli będziesz próbował na siłę kupić komputer jak najszybciej, lepiej dozbieraj, kup raz i ciesz się dłużej. Poczekaj jeszcze chwilę z kupnem komputera, bo jest początek roku szkolnego. Staraj się unikać "sezonu drożyzny" typu początek roku szkolnego, wakacje, Boże Narodzenie. Naprawdę warto dopłacić żeby potem nie gryzło Cię sumienie, że komputer po roku albo dwóch nie nadaje się do niczego nowszego.

Wyraźnie dałem do zrozumienia, że syf. Nie wmawiaj mi, że w grach na low w 720p lub niżej nie wyciągnie 20fps, iglicznym jest fakt, że pewnie będzie spadać poniżej przy większej ilości efektów, ale pewnie stosunkowo bardzo rzadko, ponadto nie każda nowa gra ma duże wymagania, więc 30 wyciągnie w jakiś słabszych graficznie grach lub więcej.

Bronek, Ty lepiej popatrz jaką przepustowość ma ta karta, 14,4 GB/s, szyna 64-bit (tsssssss). Przepustowość karty z 2011 wykonanej w 28nm jest gorsza ponad 3x od karty z 2008 roku wykonanej w 65nm. Ta 520 to karta warta max 30 zł i ja nie żartuję, bo to nie jest nawet low-end tylko BOTTOM-END. Na pierwszy rzut oka widać, że to kastrat. Jaki jest sens przepłacać za coś takiego żeby grać w 720p + wszystko low? Ja Ci też powiem, że ta karta nie ma szans na stabilne 20 FPS ;) i co to jest 20 FPS, spadające na pysk w trakcie akcji, tylko mi nie wyskocz z mądrościami o możliwościach ludzkich oczu.

Zresztą jak chciałbyś żeby karta, która ciągnie 30 W mocy dała sobie radę z grami? To przecież gorszy śmieć niż konstrukcje mobilne w niektórych budżetowych laptopach.

Dlatego też pytam się autora tematu jaki ma budżet. Jeżeli będzie on zainteresowany mogę mu przygotować zestaw w sklepie morele.net lub esc.pl tam mu złożą go za 1 zł i będzie miał z całą pewnością lepszy komputer który posłuży mu zdecydowanie dłużej niż ten o który się pytał.

Tak że autorze tematu czekamy na twoją decyzję, bo niedługo zrobi się z tego tematu offtop.

Szkoda waszego czasu... autor to nikt inny jak dzieciak któremu się nudzi.

Ale jako iż teraz szkołą zaprzestał, widać to zresztą po temacie nawet nie raczył dalej odpowiedzieć.

Po czym dokładnie tak wnioskuje? Przed powstaniem tego tematu miałem istny spam na pw.

Początkowo pytał o kompa za ~2200zł bez modernizacji przez najbliższe 5lat, powiedziałem aby na cuda nie liczył... szczególnie przez tak długi czas bez modernizacji ale nic doradziłem... oczywiście coś mu nie pasowało (ciekawe co?) wiec pisałem że ja nic innego mu nie doradzę, ale jak do ściany. Potem stwierdził że woli laptopa do gier, także budżet 2200. To mu napisałem żeby się stuknął mocno w głowe... bo laptop i gry to kiepskie połączenie, a jak już się konkretnie uprze to niech wyda przynajmniej 3klocki (choc te z lepszym systemem chłodzenia kosztują znacznie więcej), ale nic pisałem znowu jak do ściany. W końcu stwierdziłem że szkoda mojego czasu, A WAM RADZE TO SAMO.

Co do samego tematu napisze jak zwykle, STOP GOTOWCOM!

Czemu to pisze? Bo od razu widać ze to stary gotowiec, jak łatwo rozpoznać gotowca?

Obudowy zazwyczaj to istne piekarniki, zasilacze to bomby z opóźnionym zapłonem a karty graficzne nadają się co najwyżej do pasjansa.

Czym kuszą ludzi? Wielką ilością ramu, wielordzeniowym prockiem (gdzie dodatkowo mnożą tą wartość przez zegar), sporym dyskiem i "wielkim" zasilaczem.

A w zasilczu nie jest najistotniejsze to ile on ma wat... a jakie ma zabezpieczenia i czy one działają, dodatkowo warto zerknąć na certyfikat (zawsze jakieś oszczędności na prądzie)... warto dodać iz aktualnie do topowych konstrukcji z jedna kartą spokojnie starczy 450/550W (i to z zapasem!).

P.S. Dopiero wstałem więc mogę bełkotać...

Co do samej wypowiedzi, miałem dłuższą bardziej rozbudowałem ale przypadkiem kliknąłem zakładkę... i poszła w piach.