Pomoc w złożeniu zestawu

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu kompa z głównym przeznaczeniem do gier(kuzyn mnie prosił). Proszę o 2 wzory, jeden który lekko przekracza 2000zl a drugi który zamyka się w 3000zl. Sam bym to zrobił, ale w hardware nie sledze już ponad rok co za tym idzie to bym musiał poświecić parę dni na grzebanie w necie o nowinkach komputerowych(np. kompletnie nie miałem pojęcia ze wyszły Radeony z oznaczeniem R, ponoć fajne a kompletnie nic o nich nie wiem :) ) a czas mi na to nie pozwala, wiec liczę na was :). Chodzi tu pewnie o gry w przyszłości jak WIedzmin 3, GTA 5, Watch Dogs, Dying Light itp.

Nie jest potrzebna obudowa i dysk jak i napędy. To już jest :). Fajnie jakby zestaw do 3000zl był na I7 który JUŻ wykorzystuje Hyper Therading. Komp jest dla laika wiec nie musi być z nastawieniem na podkręcanie jak i specjalnym chłodzeniem i płyta główna pod podkręcanie :). Nie chce tez wypowiedzi fanboyow czy to Nvidia czy AMD. Osobiście miałem grafiki obu marek i nigdy nie miałem problemu. Jedyne co to procesory Intela, AMD nie wchodzi w grę. No chyba ze w zestawie tym do 2000zl. Z góry dzięki za pomoc :).

Napisz do Xardunka na pm, na pewno Ci pomoże. : )

Jeśli planujesz zestaw pod gry których jeszcze nie ma... to troche kiepsko.

Bo NIKT nie jest wstanie odpowiedzieć jak będzie z ich optymalizacją, wiec może okazać się różnie (zapewne będzie to "sztuczne" podbicie wymagań na starcie, by potem z nimi zjechać, jak to ma miejsce zazwyczaj w nowych produkcjach).

Slabo widzę i7... bo w grach raczej jest to zbędne.. z drugiej storny budżet (ten wyższy) powinien na to pozwolić, zważywszy ze nie chcesz robić OC i część komponentów posiadasz.

Pomijam fakt iż w starszych produkcjach będziesz musiał wyłączać HT bo inaczej mogą różnie działać.

Na chwile widział bym to tak i5/i7 + Radeon... ale niebawem nowe karty i ceny spadną, może odczekaj?

Powiem tak. Zestaw nie dla mnie tylko dla kuzyna który gra na naprawdę starym sprzęcie :). Widział u mnie jak gram w ArmA3 która wspiera technologie HT jak i jest to jedna z niewielu gier które bardziej wykorzystują procesor niż grafikę. Wierz mi że jest różnica w FPSach między I5 a I7. Dodatkowo spodobał mu się Watch Dogs. Ogólnie w jego przypadku jest to maszyna która potrzebuje na teraz :). I tak ma to sponsorowane :). Dlatego nie ma co czekać.

Co do optymalizacji gier... Oczywiście ze to jest gdybanie... Ale czasem można tylko gdybać :)

Z góry przepraszam za pisanie postu pod postem ale pisze z poziomu tel i nie mam możliwości edytowania postów. Bynajmniej jej nie widzę :).

XarduneK jak coś jest możliwość skontaktowania się z tobą poza forum w jakieś formie? Steam ale coś?

19 Września premiera GTX 970/980 więc budowanie teraz pc na hurra to kiepski pomysł.

Dokładnie niebawem premiera kart, i nawet jeśli one nie będą super to spowodują chociaż lekkie wahania cen.

Jeśli chodzi o kontakt to pw ewentualnie skype (XarduneK), na steam'a ostatnio mało zaglądam.

Niech i tak bedzie. Mlody mowi ze i tak na początku października bedzie miec kase :)

Odkopalem swoj temat by nie zakladac nowego. No wiec tak, chlopaczyna przed swietami chce skladac kompa bo obecny i tak mu padl. Kwota ktora chce wywalic w kompa to 3 tysie do 3,5 tysia. Jak juz mowilem nie jest to chlopak ktory bedzie sie bawil w OC czy inne sprawy tego typu. Ogolnie to chce miec DOBRY komputer ktory da mu troche luzu na pare lat. Jedyne co mu odbilo to chec posiadania GeForce 970 http://www.ceneo.pl/32549569 . Mowilem mu ze to w sumie bezsensu, ale on sie uparl. Spoko, jego kasa jego komp. Wiec o co chodzi.... Do wymiany idzie raczej wszystko. Mozna przyciac na chlodzeniu bo na bank nie bedzie bawil sie w podkrecanie(co za tym idzie plyta glowna pod OC tez nie jest wymagan, co nie znaczy by tez byla jakas slaba). Jedyne co ja moge powiedzieć od siebie. Czytajac artykuł testowy wlasnie GF 9xx(nie pamietam czy to bylo na purepc czy pclab'ie) przy testach assassin creeda unity stwierdzili ze Nvidia wyjatkowo stara sie optymalizowac sterowniki pod Procesory Intela haswell(mowie tu o serii GF9xx). Nie wiem ile w tym prawdy moze wypowie sie ktos bardziej obcykany w tej kwestii. Jak cos postaram sie znalesc na sieci te artykuły. Co za tym idzie sam procesor chcialbym by tez byl DOBRY, nie musi sie krecic. Ważne by dzialal dobrze teraz i przez najbliższe pare lat :).

Rozumiem że nikt nie podoła? :)

ja od siebie jedynie moge polecic z czystym sercem GTX 970, ale od Gigabyte. i Faktycznie w AC:U gralem na sapphire tri-x 290x i na gtx 970 gigabyte g1 i roznice w fps widzialem. oba zestawy mialy i7 4790k.

Łap zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/bmK0tC/

Karta od palita bo taką podałeś...

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu kompa z głównym przeznaczeniem do gier(kuzyn mnie prosił). Proszę o 2 wzory, jeden który lekko przekracza 2000zl a drugi który zamyka się w 3000zl. Sam bym to zrobił, ale w hardware nie sledze już ponad rok co za tym idzie to bym musiał poświecić parę dni na grzebanie w necie o nowinkach komputerowych(np. kompletnie nie miałem pojęcia ze wyszły Radeony z oznaczeniem R, ponoć fajne a kompletnie nic o nich nie wiem :) ) a czas mi na to nie pozwala, wiec liczę na was :). Chodzi tu pewnie o gry w przyszłości jak WIedzmin 3, GTA 5, Watch Dogs, Dying Light itp.

Nie jest potrzebna obudowa i dysk jak i napędy. To już jest :). Fajnie jakby zestaw do 3000zl był na I7 który JUŻ wykorzystuje Hyper Therading. Komp jest dla laika wiec nie musi być z nastawieniem na podkręcanie jak i specjalnym chłodzeniem i płyta główna pod podkręcanie :). Nie chce tez wypowiedzi fanboyow czy to Nvidia czy AMD. Osobiście miałem grafiki obu marek i nigdy nie miałem problemu. Jedyne co to procesory Intela, AMD nie wchodzi w grę. No chyba ze w zestawie tym do 2000zl. Z góry dzięki za pomoc :).