TOP 10 MMORPG, by Chytrusek

36459320268495611233.jpg

10. RF Online.
Rising Force Online, znany bądź nie, według mnie zasługuję na pozycję w mojej liście. Świat osadzony na dalekiej galaktyce, kosmiczny klimat Science-Fiction i trzy rywalizujące ze sobą rasy Bellato, Cora i Accretians wybijające się na otwartym świecie PVP niczym mrówki. Najbardziej przyciągnął mnie do tej produkcji system PVP bo to on sprawiał największą frajdę, czego nie można niestety powiedzieć o systemie PVE na którym w ogóle się tu nie skupiałem. Wbijanie maksymalnego poziomu było tylko dla wytrwałych jednak było to dobre i nie przeszkadzało, a walki między rasami wymagały sporej współpracy co było tylko wisienką na torcie co sprawia że RF online zajmuję ostatnie, dziesiąte miejsce na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!
DragonNestLogo.png
9. Dragon Nest.
Dragon Nest, Action - MMORPG ze świetną dynamiką i w niczym nie przeszkadzający malowniczy świat i przyjemne dla oka postacie bo przeciwnicy nadrabiają i pokazują Nam że jednak nie wszystko jest takie malownicze. Drugi tytuł który przyciągnął mnie na dłuższy czas z Dungeonówek poza Infinity. Dynamika i wizualnie dobrze wyglądające umiejętności przyciągają jak cholera, bawiłem się przez wiele, wiele godzin aż do momentu wydania ciekawszego tytułu, nie pamiętam jednak co to było że porzuciłem katowanie Dragon Nesta, co jednak nie przeszkadza żeby umieścić tę grę na dziewiątym miejscu mojej listy TOP 10 najlepszych MMORPG!
FlyffLogo.png
8. Flyff Online.
Flyff Online, w niczym nie przypominająca świata gry przedstawionej na miejscu siódmym jednak z własnym klimatem i nie taką dziecinną atmosferą mimo słodkich i kolorowych postaci, malowniczych miast i uśmiechniętych NPC'ków. Przy Flyff bawiłem się bardzo dawno, jeszcze wtedy kiedy mój angielski szlifowałem niemalże od dna i gra wydawała mi się trudna ale w której grze tamtych lat, kiedy to Flyff wyszedł na rynek mogliśmy polatać w otwartym świecie na desce, miotle czy innym środku transportu, no właśnie. Poza tym Flyff oferuję nie banalny rozwój postaci, znośny system PVP i bardzo fajną rozrywkę w systemie PVE + grindowanie czego w dzisiejszych grach często brakuję a co ludzie chcieliby zobaczyć, dzięki temu Flyff trafia na ósme miejsce mojej listy TOP 10 najlepszych MMORPG!
Dekaron-Logo.png
7. Dekaron.
Dekaron Online, odpalając pierwszy raz grę, nie przekonałem się zbytnio, odinstalowałem i wróciłem po pół roku. Wszystkim dobrze znana grindówka osadzona w mrocznym świecie gdzie nie spotkamy uśmiechniętych krasnali, latających wróżek i postaci rodem z ciotowatych anime. W świecie Dekaron nie ma na to miejsca i możemy jedynie zastać krew, spustoszenie, przerażające postacie, hordy potworów które za nic w świecie nie wyglądają przyjaźnie. Warto wspomnieć o systemie PVP który jest zbliżony do systemu w Lineage II dzięki czemu bawiłem się super, grindując i walcząc w PVP co daje siódme miejsce na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!
logo_infinity.jpg
6. Infinity Online.
Infinity Online, dla niektórych z graczy zapewne nie znana produkcja z racji że nie wyglądała najlepiej, wyglądała bo już jest niestety zamknięta. Infinity online to Action MMORPG osadzony w zamkniętym świecie fantasy, dungeonów, walk PVP coś ala Vindictus, C9. Nie oferowała zbyt wiele jednak bawiłem się przy niej niesamowicie, a było to kilka dobrych lat temu, zamknięta z nie wiem jakich powodów ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi... no właśnie. Mimo wszystko gra zasługuję na szóste miejsce mojej listy TOP 10 najlepszych MMORPG!
logo.png
5. Lineage II .
Lineage II, nie mogło zabraknąć tego tytułu a przede wszystkim przez system PVP jaki oferuje Nam ten właśnie tytuł. Trudno wypowiedzieć mi się na tego co się dzieje aktualnie na serwerach jednak bawiłem się do Chronicles 5. Zabijanie bossów wspólnie z gildią, walki PVP i kilku dniowe robienie jednego questa to było coś co przyciągało mnie najbardziej do tej produkcji. Nikt chyba nie powie że system PVP Lineage II był kiepski bo trudno znaleźć w obecnych grach równie dobry co sprawia że Lineage II trafia na 5 miejsce mojej listy TOP 10 najlepszych MMORPG!
IEy98cY.png
4. Cabal Online.
Cabal Online, wszystkim dobrze znany i przez większość lubiany MMORPG z zamkniętym światem. W systemie PVP bawiłem się jak w żadnej do tej pory grze, efekt wizualny skilli który wprawiał w osłupienie tylko podkreślał całość co sprawiało że walki, zabijanie potworków nie wprowadzało żadnej monotonni, przez co mogliśmy się bawić w najlepsze przez wiele wiele godzin. Każdy z Was pewnie pamięta Guild Wars jakie oferował Nam Cabal, wizualny wygląd postaci, skilli i przede wszystkim potworków, dla mnie gra jest świetna i z tego co wiem nadal żywa przez co trafia na czwarte miejsce na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!
Dota2.png
3. Dota 2.
MATKA MOBA, bo tak właśnie nazywam Dote 2, Defense of the Ancients 2, druga odsłona znanego moda do Warcraft III tylko tym razem na niezależnym silniku, przy którym spędziłem kilka set godzin, grając przez około 4lat zaś w drugą odsłonę już nieco mniej. Gry nikomu chyba nie muszę przedstawiać szczególnie bo każdy dokładnie wie, co to za tytuł, jedni ją hejtuja i uważają że ma sie nijak w porównaniu do LoLa jednak dla mnie LoL to tylko dobra kopia do której się w ogóle nie przekonałem. Jednak miejmy na uwadze że gdyby nie Dota to LoL nie istniałby na rynku gier i żaden fan gier MOBA nie powinien przejść obok tego tytułu obojętnie, co daje trzecie miejsce na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!
Path_of_Exile_Logo.png
2. Path of Exile.
Z racji iż jestem ogromnym fanem Hack and Slash drugie miejsce na mojej liście zajmuje Path of Exile. Gra osadzona w mrocznym świecie fantasy stworzona przez nowozelandzkie studio Grinding Gear Games. Nikt nie spodziewał się takiego uderzenia w rynek MMORPG/Hack and slash po tym tytule, jednak po beta testach z niecierpliwością czekałem żeby odpalić tego pochłaniacza czasu i spędziłem przy nim wiele godzin co skutkowało że w pewnym momencie znajdowałem się w top 10 graczy. Żadna gra nie zaoferuje Nam takiej różnorodności rozwoju postaci, drzewo umiejętności przyprawia o dreszcze, a znajduję się w nim 1350 różnych talentów do rozwinięcia. Według mnie Path of Exile bije na głowę Diablo III i zajmuję drugie miejsce na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!
WoW%20logo%20transparent.png
1. World of Warcraft.
24 listopada 2004 roku na rynek wchodzi gra która zawojowała światem MMORPG po dziś dzień, świadczy o tym 8 milionów ludzi opłacających regularnie abonament. Można powiedzieć że World of Warcraft to takie małe państwo które oferuję Nam według mnie najwięcej z całego rynku, gra jest dopieszczana pod każdym względem a różnorodność i możliwości rozwoju są olbrzymie. Żadna z gier na rynku MMORPG nie dała mi tyle zabawy co WoW i dlatego zajmuję ona pierwsze miejsca na mojej liście TOP 10 najlepszych MMORPG!

Brakuje znaków interpunkcyjnych.

U mnie na 1 miejscu zawsze znajdował się Cabal, dlatego też z niecierpliwością czekam na Cabal'a 2... od kilku lat :/

Brakuje znaków interpunkcyjnych.U mnie na 1 miejscu zawsze znajdował się Cabal, dlatego też z niecierpliwością czekam na Cabal'a 2... od kilku lat :/

Już nie powinno zabraknąć znaków, dzięki za uwagę. Odnośnie Cabala 2, też czekam z niecierpliwością : ]

Moim zdaniem w 10 powinien pojawić się Rift jeżeli nr jeden jest WoW dlatego nie lubię takich ocen. Aby robić top 10 najlepszych gier MMORPG to tak na prawdę trzeba zagrać przynajmniej w 80% gier które są na rynku. Nie wydaje mi się aby tak było w twoim przypadku. W podanych tytułów jest kilka które są u mnie także w top 10 np. Lineage2,Dragon Nest,Dekaron i PoE co do reszty to mam mieszane uczucia.

Moim zdaniem w 10 powinien pojawić się Rift jeżeli nr jeden jest WoW dlatego nie lubię takich ocen. Aby robić top 10 najlepszych gier MMORPG to tak na prawdę trzeba zagrać przynajmniej w 80% gier które są na rynku. Nie wydaje mi się aby tak było w twoim przypadku. Osobiście z podanych tytułów są kilka które są u mnie także w top 10 np. Lineage2,Dragon Nest,Dekaron i PoE co do reszty to mam mieszane uczucia.

Jakie ma znaczenie w ile % gier na rynku się grało, od długiego czasu nie mam odpowiedniego komputera do gier dlatego mam sporą przerwę a grałem w ogrom tytułów i wyłoniłem z tego 10 które podobają mi się najbardziej. Nikogo nie próbuje przekonać do żadnych z tych gier, po prostu mam nadmiar wolnego czasu i zainspirowany artykułami redaktorów forum, pomyślałem że zrobię coś podobnego. Pragnę podkreślić że to tylko moja indywidualna ocena i tak naprawdę każdy może sobie stworzyć własne TOP 10.

no wiesz ma to znaczenie bo jeżeli grałeś w 13 tytułów a robisz top 10 to jest to jednak taka niezbyt sprecyzowany ranking. Taką listę robi się jeżeli miało się do czynienia z dość dużą liczbą gier MMORPG a nie z kilkoma takie jest przynajmniej moje zdanie.Ocena bardzo mi się podobała ale jest troszkę niesprecyzowana ani nie analizowana z innymi grami ja osobiście grałem ok 60 gier MMORPG i w połowie doszedłem do end-game i powiem ci szczerze WoW=Rift takie jest moje zdanie.

Mi strasznie niedobrze czyta się ten tekst. Jakoś nie mam efektu "Jeszcze jednego zdania".

Czytając ten fragment kompletnie się pogubiłem: " dla niektórych z graczy zapewne nie znana albo przeszła obok tytułu obojętnie z racji że nie wyglądała najlepiej, wyglądała bo już jest niestety zamknięta."

Jest też kilka niespójności, czemu DOTE 2 nazywasz "drugą częścią moda"?

Według mnie nie masz lekkości pisania, popracuj, ewentualnie zawieś swoją działalność piśmienniczą.

no wiesz ma to znaczenie bo jeżeli grałeś w 13 tytułów a robisz top 10 to jest to jednak taka niezbyt sprecyzowany ranking. Taką listę robi się jeżeli miało się do czynienia z dość dużą liczbą gier MMORPG a nie z kilkoma takie jest przynajmniej moje zdanie.Ocena bardzo mi się podobała ale jest troszkę niesprecyzowana ani nie analizowana z innymi grami ja osobiście grałem ok 60 gier MMORPG i w połowie doszedłem do end-game i powiem ci szczerze WoW=Rift takie jest moje zdanie.

Jeżeli miałbym zliczyć w ile tytułów przegrałem od 2005 roku to myślę że byłoby tego może nawet więcej niż 60 gier MMO. Każdy ma własne zdanie i wypadałoby uszanować, dla jednych RIFT, dla drugich WoW, w Rifta nie grałem dlatego nie porównam. Gdy zarobię na komputer nowy to sprawdzę ten tytuł :)

Mi strasznie niedobrze czyta się ten tekst. Jakoś nie mam efektu "Jeszcze jednego zdania".Czytając ten fragment kompletnie się pogubiłem: " dla niektórych z graczy zapewne nie znana albo przeszła obok tytułu obojętnie z racji że nie wyglądała najlepiej, wyglądała bo już jest niestety zamknięta." Jest też kilka niespójności, czemu DOTE 2 nazywasz "drugą częścią moda"? Według mnie nie masz lekkości pisania, popracuj, ewentualnie zawieś swoją działalność piśmienniczą.

Jest w tym racji trochę bo nie wkładam w to pisanie tyle pracy ile powinienem i dlatego jest sporo takich niedociągnięć. Przez pisanie pracuję się nad lekkością i jakością tego co się tworzy, co do działalności to kompletnie nie trafiłeś tym słowem, piszę to wszystko z nudów, po prostu.

ps; Literówka z Dotą i poprawiłem zdanie wyżej.



Również uważam, że RIFT jest dobrym MMORPG i należy mu się miejsce w każdej top 10, ale optymalizacja jest tak beznadziejna, że na wielu maszynach niestety 30fps to jest maximum (oczywiście nie mówię tu o raidach, gdzie ilość klatek spada o połowę). Jakiś czas temu grałem z ilością klatek 40+ na prawie najwyższych detalach, teraz na średnich mam ledwo 30, a średnia to 25.

Również uważam, że RIFT jest dobrym MMORPG i należy mu się miejsce w każdej top 10, ale optymalizacja jest tak beznadziejna, że na wielu maszynach niestety 30fps to jest maximum (oczywiście nie mówię tu o raidach, gdzie ilość klatek spada o połowę). Jakiś czas temu grałem z ilością klatek 40+ na prawie najwyższych detalach, teraz na średnich mam ledwo 30, a średnia to 25.

Między innymi dlatego teraz nie mam szans sprawdzenia co oferuje RIFT, dokładam wszelakim staraniom żeby uzbierać na nowy komputer.

@KeiS

Jeżeli chcesz się głębiej przyjrzeć temu jak idzie moja "działalność piśmiennicza" to możesz zajrzeć tu.

CLICK

Lista jak lista, każdy lubi co innego. Podoba mi się, że są tu starsze gry jak np. FlyFF- moje drugie mmo w którym spędziłem dużo czasu :). A co do POE to ja np. uważam, że to ścierwo i nie dorównuje D3, ale co kto woli.

Ja uważam, że diablo i poe to równie dobre gry, ale każdego przyciąga coś innego, skoro bez doty nie byłoby lola to doty 2 także ;D.

Ja uważam, że diablo i poe to równie dobre gry, ale każdego przyciąga coś innego, skoro bez doty nie byłoby lola to doty 2 także ;D.

Haha, no coś w tym jest jednak Dota 2 w dużej mierze to mod do Warcrafta w ładniejszym i bardziej dopracowanym opakowaniu :]

Nie wiem w jakim celu miała byś stworzona lista. Nie ma nic konkretnego nie napisałeś, nie podałeś argumentu dlaczego wybrałeś ten tytuł a nie inny. Tak zrobione na szybko, bez polotu. Nie wiem czemu mam wrażenie lania wody, dla mnie wieje nudą.

Nie wiem w jakim celu miała byś stworzona lista. Nie ma nic konkretnego nie napisałeś, nie podałeś argumentu dlaczego wybrałeś ten tytuł a nie inny. Tak zrobione na szybko, bez polotu. Nie wiem czemu mam wrażenie lania wody, dla mnie wieje nudą.

Głównie chodzi mi tutaj o pokazanie które gry ja lubię, gdybym miał się rozpisywać dlaczego wybrałem tą grę a nie inną to zajęłoby mi to kupę czasu i nikt by tego nie przeczytał. Myślę że napisanie dwóch zdań dlaczego akurat ta gra to wystarczające do takiego TOP 10, po Twoim poście zajrzałem do TOP 10 pisanych przez redaktorów tego forum i tam też tego nie zauważyłem, tym bardziej nie widzę nic złego w tym :)

1. Napisane nieco niechlujnie, bez przeczytania swojego tekstu przed wysłaniem - czasami człowiek ma wrażenie, że ktoś ma problem z wyrażeniem myśli w ojczystym języku ("Lineage II, nie mogło zabraknąć tego tytułu a przede wszystkim przez system PVP" - khm... a to i tak jeden z bardziej zrozumiałych fragmentów, bywają jeszcze bardziej zamotane).

2. Lista niby MMORPG, ale pojawiły się też gry, które MMORPG za diabli nie są (jeszcze dungeonówki zrozumieć można, ale PoE albo DotA2?).

3. "(...)i dlatego znajduje się ona na XXX miejscu mojej listy Top 10 MMORPG!"

4. INTERPUNKCJA. Jakieś znaki się tam znajdują, ale nie zawsze na miejscu... nawet dość często nie na miejscu.

5. Słyszymy ciągle że XXX jest fajne, bo ma fajne PvP, bo ma fajny system etc., ale nie ma ŻADNYCH konkretów. Okej, masz prawo dawać miejsca według swojego widzimisię, ale obecnie to zwyczajnie wygląda na tekst napisany na kolanie, gdzie chciałeś powiedzieć "...tutaj gra na miejscu 5 bo jest fajna, tu na miejscu 4 bo jest fajna, a tu miejsce 3 bo jest - tutaj zaskoczenie! - fajne...". Nawet jak na krótkie top 10 to troszkę za mało - przynajmniej moim zdaniem.

@Fujivarr - a zdaniem autora w Top 10 Rifta być nie powinno, więc musisz się z tym pogodzić - zwłaszcza, że to jego lista.

ale mi nie chodzi o narzucanie gry tylko porównanie że Rift jest z 90% podobny do WoW'a i tyle ale autor nie grał w niego więc nie podał go w top 10 wcześniej tego nie wiedziałem. Lista gier jest spoko i tyle

1. Napisane nieco niechlujnie, bez przeczytania swojego tekstu przed wysłaniem - czasami człowiek ma wrażenie, że ktoś ma problem z wyrażeniem myśli w ojczystym języku ("Lineage II, nie mogło zabraknąć tego tytułu a przede wszystkim przez system PVP" - khm... a to i tak jeden z bardziej zrozumiałych fragmentów, bywają jeszcze bardziej zamotane).2. Lista niby MMORPG, ale pojawiły się też gry, które MMORPG za diabli nie są (jeszcze dungeonówki zrozumieć można, ale PoE albo DotA2?).3. "(...)i dlatego znajduje się ona na XXX miejscu mojej listy Top 10 MMORPG!"4. INTERPUNKCJA. Jakieś znaki się tam znajdują, ale nie zawsze na miejscu... nawet dość często nie na miejscu.5. Słyszymy ciągle że XXX jest fajne, bo ma fajne PvP, bo ma fajny system etc., ale nie ma ŻADNYCH konkretów. Okej, masz prawo dawać miejsca według swojego widzimisię, ale obecnie to zwyczajnie wygląda na tekst napisany na kolanie, gdzie chciałeś powiedzieć "...tutaj gra na miejscu 5 bo jest fajna, tu na miejscu 4 bo jest fajna, a tu miejsce 3 bo jest - tutaj zaskoczenie! - fajne...". Nawet jak na krótkie top 10 to troszkę za mało - przynajmniej moim zdaniem.@Fujivarr - a zdaniem autora w Top 10 Rifta być nie powinno, więc musisz się z tym pogodzić - zwłaszcza, że to jego lista.

Ze wszystkim się z Tobą zgodzę poza tym "Fajne, fajne, fajne, fajne" jest nieco więcej rozpisane. Zauważyłem że próbujecie czasami na siłę uczepić się czegokolwiek. Gdy redaktorzy zrobili własne TOP 10 i nikt z nich przy niektórych tytułach nawet nie napisał zdania na temat dlaczego ta gra to nie widziałem żadnych komentarzy :) Przyjmuje krytykę na klatę bo widzę że jest w większości trafna, nie poświęciłem temu więcej niż godzinę dlatego nie spodziewałem się lepszego odbioru. Podsumowując, bierzecie zbyt poważnie ten temat, są to tylko moje wypociny spowodowane nadmiarem wolnego czasu. :)

Ps; cały czas pracuję nad interpunkcją ;)

Redaktorzy mają swoje prawa. Lepiej uczepić się jakiegoś szaraka który nie ma poparcia wśród ludu ^^

Fajnie napisana lista, tyle że ten WoW na pierwszym miejscu wygląda strasznie mainstreamowo (ale wierzę, że jest tam nie bez powodu) i przez to wydaje się nieszczere.

Redaktorzy mają swoje prawa. Lepiej uczepić się jakiegoś szaraka który nie ma poparcia wśród ludu ^^Fajnie napisana lista, tyle że ten WoW na pierwszym miejscu wygląda strasznie mainstreamowo (ale wierzę, że jest tam nie bez powodu) i przez to wydaje się nieszczere.

Nikogo się nie czepiam :) Po prostu pisząc TOP 10 miałem przed oczami mniej więcej obraz jak inni to robią, a pisząc dlaczego ta gra a nie inna to trochę nie miałoby sensu.