Mordan MMORPG

Witam wszystkich, nowych jak i starych graczy Mordanu.

Zacznijmy od histroii. Idea pojawiła się jeszcze zanim poprzedni serwer został zamknięty. Dyskutowaliśmy w ukrytym dziale, co należy dodać co zmienić, a czego w ogóle nie powinno być. W ten sposób narodził się pomysł na nowy Mordan. Jednak jak się okazało sprawa ucichła. Dopiero okresu świątecznego znów rozpoczęły się rozmowy na temat reaktywacji, jednak ponownie nic z tego nie wyszło. Jak to się mówi do trzech razy sztuka i tak w Kwietniu zebraliśmy się w małej grupce osób, które wytrwały w nadziei i się udało. Zaczęliśmy planować rozgrywkę, początkowo również tworzyć mapę, ale ostatecznie została odrzucona. Po cichu pracowaliśmy tak do Czerwca, później nastąpił wyciek przez osobę trzecią. W Lipcu udało się wydać wersję grywalną skryptu i rozpocząć 2 tygodniowe testy. Co będzie dalej? Tego nie wiem jednak mam nadzieję, że czeka nas świetlana przyszłość.

Fabuła, choć zdradzę wam jedynie zalążek. Ogólnie fabuła zabiera gracza w nieznane dotąd krainy wyspy Mordan. Wyspa ta została uznana za perłę Królestwa, ze względu na występowanie różnych rud surowców, oraz przez obfitość gleb. Przez wieki wyspa była spokojną krainą, w której panowała równowaga. Jednak została ona zachwiana...

Serwer ten jest do gry gothic 2 noc kruka ;)

Na chwilę obecną serwer oferuje:

  • Wątek fabularny
  • Klimatyczną mapę
  • 40 misji (liczba będzie się powiększać)
  • 5 różnych misji pieczątek (liczba będzie się powiększać)
  • Możliwość zdobywania doświadczenia jak i poziomu
  • Możliwość rozwoju postaci
  • Możliwość nabycia fachu (jednego z pięciu różnych)
  • Około 30 rodzajów różnych potworów i bosów
  • Możliwość wypadania przedmiotów z potworów i bosów
  • Około 45 NPC
  • Integrację z forum
  • Interakcję z innym graczem w postaci Handlu, Pojedynki, wspólnego zdobywania doświadczenia w Grupie, czy też wspólnego wykonywania Zadań
  • Możliwość tworzenia własnego Sklepu
  • Możliwość tworzenia przedmiotów
  • Możliwość ulepszania przedmiotu
  • Czas zsynchronizowany z czasem realnym
  • Bezpieczne strefy
  • Dodatkowe statystyki w grze (Zabije potwory, wygrany pojedynki itd.)
  • Kary za zabijanie graczy bez powodu w postaci punktów karnych
  • Osiąganie rang za wykonywanie misji i zabijanie potworów
  • Zautomatyzowane eventy
  • Dwie mapy Wyspa Mordan oraz Górnicza Dolina
  • Możliwość wbicia 60+
  • Klany w grze

Dziękuję wszystkim, którzy w jakimś stopniu przyczynili się w tworzeniu serwera. Dzięki wam projekt jest znacznie lepszy

Nie ja jestem twórcą serwera lecz go reklamuję wink.png

strona serwera to mordan.com.pl

Serdecznie zapraszam do gry ^^

Jak z populacją ? w jakich godzinach najwięcej osób ?

I pytanie jak się podłączyć bo nigdy nie grałem w gothic-a ;o

Zaje*ista sprawa, mają własnego klienta? Jeśli nie to jakiś dobry duszek mógłby podesłać coś na PW?

P.S. Nie popieram piractwa, miałem wszystkie części Gothica, edycje kolekcjonerskie itp., ale niestety przeprowadzałem się tyle razy, że ślad po nich zaginął ;c

Zaje*ista sprawa, mają własnego klienta? Jeśli nie to jakiś dobry duszek mógłby podesłać coś na PW?P.S. Nie popieram piractwa, miałem wszystkie części Gothica, edycje kolekcjonerskie itp., ale niestety przeprowadzałem się tyle razy, że ślad po nich zaginął ;c

mam ten sam problem, tylko, że moje płyty już nie nadają sie do użytku :x

I co ktoś coś wie jak się połączyć ?

@edit

Nie można zarejestrować się na forum ;/

Sprawdziłem i mogę się rejestrować na forum,jeśli chcecie to podajcie login i emaila na pw to wam zrobię konta ;f

żeby zagrać musicie sobie zainstalować g2nk może być to nawet pirat następnie trzeba zarejestrować się na gothic-multiplayer.com i pobrać multiplayera.

Potem rejestrujecie sie na forum serwera i sprawdzacie ten temat i instalujecie paczke serwerową http://mordan.com.pl/viewtopic.php?f=11&t=172

czy gra może zostać zamknięta z dnia na dzień? bo nwm czy będzie warto grać ;//

Działa to w ogóle, czy to jakiś fake?

To tak zainstalowałem Gothica II noc kruka. Potem do tego folderu GMP. Następnie Mordan Setup. jak włączyć do cholery gre?

Musisz wejść na strone gmp kliknąć graj i wybrać serwer z listy czyli Mordan ;)

Btw serwer ma już ponad miesiąc aktualnie jest wbity 46lv a można wbić 60+, w czasie 1 miesiąca serwer dostał tylko dwóch crashy a więc jest bardzo stabilnie ;).

Mordan.com.pl/top.php tutaj macie topke serwerową ;d (top4-3! ;d)

W razie problemów piszcie na forum serwera i pomoże tam wam support.

Jakiś poradnik na start?

A ja ciągle sie zarejestrowac nie moge pisze ze zle odpowiadam na pytanie o.o

Poradnik powiadasz?

Najpierw instalujesz grę Gothic 2 Noc Kruka, następnie GMP (Dostępne tutaj: http://gothic-multiplayer.com/pl/ trzeba się zalogować.)

Potem zapraszamy na forum Mordanu: http://mordan.com.pl/ Trzeba się zalogować.

Od razu po logowaniu wchodzimy tutaj: http://mordan.com.pl/viewtopic.php?f=11&t=172

A teraz najtrudniejsze (Dla niektórych)

Gdy już zainstalowaliśmy paczkę mordanu, wchodzimy do gry.

Wielu z was nie będzie wiedziało jak się zalogować, więc tutaj z pomocą przybywam ja.

Otóż kiedy będziemy już przy ekranie logowania:

/nick

/login

Tworzycie postać, i gotowe!

EDIT: A żeby ogólnie wbić na server, trzeba na stronie gothic multiplayer wejść w zakładkę "graj"

Potem wybieracie "Mordan MMORPG" Klikacie przycisk "GRAJ" i wchodzicie do gry. (Tak wchodzicie do gry przez stronę.)

Polecam na początku robić questy i w grupie robić powtarzalny quest zwany pieczątkami. Pieczątki są co 5lv na inne moby i dostaje się za oddawanie ich złoto lub exp, zależy co wybierzecie ;).

Jeśli potrzebujecie pomocy w grze to możecie do mnie śmiało pisać nick "Krystian"

Polecam na początku robić questy i w grupie robić powtarzalny quest zwany pieczątkami. Pieczątki są co 5lv na inne moby i dostaje się za oddawanie ich złoto lub pieniądze, zależy co wybierzecie .Jeśli potrzebujecie pomocy w grze to możecie do mnie śmiało pisać nick "Krystian"

Krystian, złoto lub pieniądze, nice xD

Złoto lub exp, chciał kolega z gry powiedzieć :)

Może ktos pomóc, bo nie kminie jak mam te pasy wpisać ;d

Może ktos pomóc, bo nie kminie jak mam te pasy wpisać ;d

Pasy w grze?

No to tak jak pisałem wyżej.

/nick

/login

np.

/nick Shoun

/login

Ale to mam w jakiejś konsoli wspiać czy co? Nic nie jest wytłumaczone...

Wciskasz Klawisz T i następnie /login hasło z forum przy "login" nie podajesz swojego loginu tylko to jest taka komenda ;).

Jeśli nie masz takiego samego nicku na stronie gothic multiplayer i forum serwera to zmień nick za pomocą komendy /nick na taki jaki masz na forum.

I jak, grał już ktoś bo nie wiem czy to ogarniać?