"Labor Points" - Prosta droga do p2w?

Witam, czy ktoś może orientuję się jak to dokładnie jest z tzw LP - "Labor Points". Okazuje się bowiem iż wymagane one są do :

- Craftu

- Zabawy w farmera

- Budowy domów

- Budowy statków

- Identyfikacji itemu

- Opłacie NPC za przywrócenie expa po śmierci

- I wielu innych.

W internecie możemy wyczytać iż gracze No-premium odnawiają 1 lp co 5 min (max 288 w ciągu dnia), przy czym muszą być zalogowani.

W przypadku graczy premium sprawa wygląda nieco inaczej otrzymują oni bowiem 5lp co 5 min, nawet wtedy kiedy ich postacie są offline (max 1440 w ciągu dnia).

Zakładając że jesteśmy darmozjadami (gracze nazywanymi również - no-premium), i chcielibyśmy wycraftować sobie coś naprawdę fajnego kosztowało by to nas ok 1,500 lp.

Bawiąc się trochę w crafting szybko zdamy sobie sprawę, iż tak naprawdę możemy zapomnieć o nim na dłuższą metę.

Co prawda w przypadku craftu, będziemy mogli kupić dany item od innych graczy płacąc za niego goldem, który zdobędziemy tłocząc mobki .

I tu pojawia się dość istotny problem, bowiem gracze premium uzyskują niesamowitą przewagę. Szybkim podsumowaniem można powiedzieć iż z gry da się czerpać przyjemność o ile zapłaci się za to.

Niezaprzeczalna logika... postów o to czy jest p2w jest pełno.

Radzę znaleźć inne źródło informacji bo dane odnośnie LP są nieprawidłowe. Polecam oficjalne forum/reddiat tam jest najwięcej płaczków.

Witam, czy ktoś może orientuję się jak to dokładnie jest z tzw LP - "Labor Points".

Przeczytałem twój post od początku, od tyłu, wzdłuż, wspak i na odwrót.

I nadal nie mogę znaleźć, gdzie w tym poście znajduje się reszta pytania?

Ba -gdzie jest jakiekolwiek pytanie?

Napisałeś dość nędznej próby "post z tezą" który co prawda udaje pytanie ale od razu narzuca na nie także odpowiedź (ba, nawet i wniosek nie wynikający w jakikolwiek sposób z pytania)

LP działa tak że regenerują się z czasem, patroni robią to szybciej, biedaki-cebulaki robią to wolno, albo i wcale jak sa offline.

Można także kupić zarówno za $ jak i golda w grze (z AH) potki na labor -jeden pot dodaje 1000 LP, można łykać co 12 godzin na każdej postaci oddzielnie.

Jak ktoś ma fantazję to szkoli 4 alty tylko do żłopania potów.

Tak gra jest P2W, nikt cię nie zapraszał, jak się nie podoba to spadówa, bez łaski.

Serwery są PEŁNE, kolejki są gigantyczne.

Gra tak czy siak jest strasznie zrąbana i skazana na "śmierć" (nawet nie rozchodzi się o LP, tylko o sprawy z nowym contentem czy funkcjonowanie craftu)

W internecie możemy wyczytać iż gracze No-premium odnawiają 1 lp co 5 min (max 288 w ciągu dnia), przy czym muszą być zalogowani.

w internecie? Czyli w gre nawet nie grałeś więc gówno wiesz i inne gówno piszesz?

5lp co 5min bez premy, 10 z.

po 1 było na ruskim, nie wiem czy nadal jest ale...grając przez 3 miesiące na ruskim mogę śmiało powiedzieć że nie trzeba mieć lp żeby sobie fajnie grać.

Budowy statków

robisz katamaran i nic więcej...bo po co?

Opłacie NPC za przywrócenie expa po śmierci

wbijesz max lvl...i o tym zapomnisz

Gra nie jest p2w wg. mnie, skoro nie ma śmieci w is typu +pierdyliard dmg/+% na upgrade itemków i takie tam.

free gracz dostaje 5 co 5 min a patron 10 co 5 min....i nie piszcie glupot nie wiadomo skad wzietych...oczywiscie , ze nie ma p2w bo mozna kupic POTKE na 1000lp za 5 g.... pisza ze jest p2w ci , ktorzy nie umieja grac i wypatruja czegos...farma to tylko + dla graczy patronowych (za to placa) pomijajac , ze patronw grze osztuje od 90 do 100g co na 50 lvlu nie jest zbyt duzym wydatkiem i kazdy moze sobie na to pozwolic. Dziekuje zycze milej gry.

Wg mnie to nie jest p2w a raczej pewnego rodzaju abonament...i dobrze że tak zrobili...

Jest nawet pozytywny skutek LP. Mianowicie boty nie mogą zbytnio odcisnąć swego piętna na ekonomii gry.

Nie wiem gdzie tu P2W, już raczej Premium dla osób zainteresowanych czymś innym poza walką. Osoby nastawione tylko na walkę nawet na LP nie zwrócą uwagi.

Nie wiem gdzie tu P2W, już raczej Premium dla osób zainteresowanych czymś innym poza walką. Osoby nastawione tylko na walkę nawet na LP nie zwrócą uwagi.

zwroca bo za cos musisz otwierac woreczki z kasa na end game czy crafcic moze jakies potki/jedzenie :) to wszystko jest fajne ale patron na 50 jak i w aionie gold pack jest potrzebny...jednak w aa jest duzo latwiej na niego zarobic

Ale mówisz tu end game, kiedy już i tak nazbieramy golda na tego Apexa/czy potki na LP.

Ja jako stary gracz RoM'a mam inną definicje P2W niż założyciel tematu. Dla mnie Patron, to po prostu coś w rodzaju abonamentu WoW, zapłacę i mam wyj*banę na resztę przedmiotów w IS, przejrzałem i jakiś mega boostów tam nie zauważyłem. Jakby była sytuacja, że IS daje przewagę stylu kupuje itemki w IS i mam postać 3-4 razy mocniejszą niż osoba, która nie płaci, to bym to mógł nazwać P2W.

/// Wysłało post podwójnie jakby jakiś miły moderator mógł usunąć duplikat, to byłbym wdzięczny :)

Ale mówisz tu end game, kiedy już i tak nazbieramy golda na tego Apexa/czy potki na LP.

Ja jako stary gracz RoM'a mam inną definicje P2W niż założyciel tematu. Dla mnie Patron, to po prostu coś w rodzaju abonamentu WoW, zapłacę i mam wyj*banę na resztę przedmiotów w IS, przejrzałem i jakiś mega boostów tam nie zauważyłem. Jakby była sytuacja, że IS daje przewagę stylu kupuje itemki w IS i mam postać 3-4 razy mocniejszą niż osoba, która nie płaci, to bym to mógł nazwać P2W.

Witam, czy ktoś może orientuję się jak to dokładnie jest z tzw LP - "Labor Points". Okazuje się bowiem iż wymagane one są do :

- Craftu

- Zabawy w farmera

- Budowy domów

- Budowy statków

- Identyfikacji itemu

- Opłacie NPC za przywrócenie expa po śmierci

- I wielu innych.

W internecie możemy wyczytać iż gracze No-premium odnawiają 1 lp co 5 min (max 288 w ciągu dnia), przy czym muszą być zalogowani.

W przypadku graczy premium sprawa wygląda nieco inaczej otrzymują oni bowiem 5lp co 5 min, nawet wtedy kiedy ich postacie są offline (max 1440 w ciągu dnia).

Zakładając że jesteśmy darmozjadami (gracze nazywanymi również - no-premium), i chcielibyśmy wycraftować sobie coś naprawdę fajnego kosztowało by to nas ok 1,500 lp.

Bawiąc się trochę w crafting szybko zdamy sobie sprawę, iż tak naprawdę możemy zapomnieć o nim na dłuższą metę.

Co prawda w przypadku craftu, będziemy mogli kupić dany item od innych graczy płacąc za niego goldem, który zdobędziemy tłocząc mobki .

I tu pojawia się dość istotny problem, bowiem gracze premium uzyskują niesamowitą przewagę. Szybkim podsumowaniem można powiedzieć iż z gry da się czerpać przyjemność o ile zapłaci się za to.