Czy wszystko ze sobą zadziała?

Siema w ostatnim poście pytałem się o gotowca wy odpowiedzieliście że się nie opłaca i żeby poczytać na forach i żeby złożyć komputer więc tak zrobiłem. Po wybraniu części i kontakcie z znajomym, który coś się zna na rzeczy złożyliśmy komputer taki :

CPU: Intel Core i5-4460 - 699 zł
Płyta główna: ASRock H81 PRO BTC - 149 zł
RAM: Crucial 2x4GB 1600 MHz Ballistix - 299 zł
GPU: MSI Radeon R9 270 2GB Gaming - 609 zł
HDD: Western Digital 1TB Blue - 210 zł
Napęd: LiteON iHAS124 SATA (black) - 59 zł
PSU: Thermaltake Smart SE 530W - 195 zł
Obudowa: Zalman Z1 - 119 zł

RAZEM: 2339 zł

Zestaw początkowo składany na stronie esc.pl

Nie zapominaj o chłodzeniu CPU - na boxowym zajedziesz procka + kultura pracy zestawu będzie niska. Mogę Ci jedynie polecić dobre i wydajne chłodzenia, ale te kosztują w granicach 150-250 pln, więc nie wiem czy będziesz zainteresowany. Jakby co, to dobre są Thermalight Macho, a bardzo dobre Noctua u12pse2 i nowsze.

Sam zestaw siedzenia nie urwie, ale powinien działać całkiem sprawnie.

Nie zapominaj o chłodzeniu CPU - na boxowym zajedziesz procka + kultura pracy zestawu będzie niska. Mogę Ci jedynie polecić dobre i wydajne chłodzenia, ale te kosztują w granicach 150-250 pln, więc nie wiem czy będziesz zainteresowany. Jakby co, to dobre są Thermalight Macho, a bardzo dobre Noctua u12pse2 i nowsze.Sam zestaw siedzenia nie urwie, ale powinien działać całkiem sprawnie.

tumblr_mhg7r3wavH1r5lye1o1_500.gif

Co ty wypisujesz za bzdury, procka nie da się podkręcić, te i5 ogromnego TDP nie mają, nic on nie zajedzie na boxowym, regularnie przeczyści i będzie siedział po 24 godziny grając w crysisa3, ale boxy wyją strasznie i będzię głośno, do tego na procka bez k ty macho polecasz albo noctue, puknij się lepiej w łeb. Jeśli chcesz żeby było ciszej to wystarczy tobie SPC Spartan Pro. Komp będzie działać, ale fajnie by było żebyś grafę jednak zakupił 270X.

Nie zapominaj o chłodzeniu CPU - na boxowym zajedziesz procka + kultura pracy zestawu będzie niska.

Buahahahahahahahahah tekst dnia. Już mi się humor poprawił. A żeby offtopu nie robić to zestaw w miarę przyzwoity i tak, będzie wszystko działać.

Co do zestawu proponował bym drobne zmiany:

Obudowę podmienić na Raijintek Arcadia ponieważ ma lepiej rozwiązana kwestie wentylacji.

W kwestii płyty szukał bym czegoś lepszego pod i5, mimo że bez OC to nie jest to samo co pentiumek za 200zł.

No i zasilacz też nie jest za dobry, kompa nie spali ale nic specjalnego, proponuje dorzucić do Cooler Master G450M/G550M

XarduneK to poprawił byś ten zestaw ??

Siema w ostatnim poście pytałem się o gotowca wy odpowiedzieliście że się nie opłaca i żeby poczytać na forach i żeby złożyć komputer więc tak zrobiłem. Po wybraniu części i kontakcie z znajomym, który coś się zna na rzeczy złożyliśmy komputer taki :

CPU: Intel Core i5-4460 - 699 zł
Płyta główna: ASRock H81 PRO BTC - 149 zł
RAM: Crucial 2x4GB 1600 MHz Ballistix - 299 zł
GPU: MSI Radeon R9 270 2GB Gaming - 609 zł
HDD: Western Digital 1TB Blue - 210 zł
Napęd: LiteON iHAS124 SATA (black) - 59 zł
PSU: Thermaltake Smart SE 530W - 195 zł
Obudowa: Zalman Z1 - 119 zł

RAZEM: 2339 zł

Zestaw początkowo składany na stronie esc.pl