Po zmianie pasty komputer nie startuje

Witam

Mój sprzęt :

Płyta: M2N68 AM PLUS

Karta: Radeon HD4850

Ram: 4Gb DDR2

Zasilacz: Tacens Radix V 450

Procesor: Athlon 64 x2 6000+/Athlon II x4 640

BIOS: 1804

Wymieniłem dzisiaj procesor na Athlona II. Po wymianie zresetowałem ustawienia BIOSu i włączyłem komputer. Komputer się włączył i Windows7 zainstalował nowy sprzęt. Zresetowałem komputer i już się nie włączył. Włączam i zaruszają wiatraki na 1sec, i to tyle.

Zmieniłem procesor na stary, i było to samo.

Sorki, błąd w tytule.

Zresetuj bios. Może jakieś zwarcie?

Jak zresetowac bios? Nie mam baterii w płycie.

Nie masz baterii i się dziwisz, że ci nie startuje...

Zacznij od włożenia baterii na jej właściwe miejsce

Powinieneś mieć piny na płycie które trzeba zewrzeć.

@edit http://www.asus.com/pl/Motherboards/M2N68AM_PLUS/ włóż baterie.

Jaki...

Nie mam w ogóle baterii w płycie. Jest tylko tylko kratka z 2 guziczkami na sprężynie.

Zobacz na zdjęcie mojej płyty.

reset zworką tzw, możesz spróbować poszukać pod twoją płytę link ogólny do zworki http://www.youtube.com/watch?v=ZsHhy4J1V6Q

przede wszystkim kup baterię

Włóż baterie :)

Bez baterii BIOS nie zapamięta ustawień i komp się nie będzie włączał jak należy.

Jak włożysz baterie, to ustaw BIOS na domyślne ustawienia i daj znać czy działa.

@edit

Tu masz zaznaczoną baterie.

3132010900_1411061941.jpg

Ja pierniczę, gościu rozbrajasz mnie

http://zapodaj.net/c5f4958943f11.png.html

Kolorem czerwonym masz zaznaczone... sam się domyślisz. A kolorem niebieskim obowiązkowe zasilanie, czyli oby dwa wtyki maja być podłączone. KAŻDA PŁYTA MA BATERIA DO ZAPISYWANIA USTAWIEŃ BIOSU ( chyba :D )

@edit

FieryAngel mnie wyprzedził. Gratulacje

Kurdeeeee Sorki

Grafa mi przyslonila.

To przez wczorajszą wycieczkę. ZW za 30min.

Edit:

Wyciągłem na 30min i nadal to samo... :(

Wyciąganie baterii jest nie pewne. Czasem to trwa 5 min czasem godzinę. Lepiej zresetować zworką. Ściągnij instrukcje obsługi i poszukaj sobie. Pamiętaj tylko aby odpiąć pc od prądu ( kablem albo wyłącznikiem na zasilaczu )

Nigdy nie resetujemy BIOSU poprzez wyciąganie baterii, bo jak kllocu pisze, to nie zawsze działa.

Jak to zrobić masz w instrukcji. Rozdział 1.6 punkt 1. Obrazek pokazuje umiejscowienie zworki CLRTC.
1. Wyłącz kompa

2. Odepnij kabel od zasialacza (albo naciśnij guzik jeśli na nim jest)

3. [punkt dla ludzi absolutnie przezornych, podchodzących niemal pod zabobon] Dotknij ręką kaloryfera, żeby rozładować napięcie statyczne z człowieka.

4. Wyciągnij zworkę i włóż na drugą pozycję.

5. Policz do 10.

6. Przełóż zworkę tak jak była oryginalnie.

7. Włącz kompa

8. Wejdź do BIOSu i ustaw ustawienia domyślne (default)

9. Save and Exit

10 Daj znać czy działa.

Reset zworką nie pomaga.

Powąchaj czy nie śmierdzi spalenizną, obadaj czy na mobasie nie spuchł (dosłownie spuchł) żaden kondensator, odepnij kable 4 pin i 24 pin i zobacz czy żadna końcówka nie poczerniała, podociskaj wszystkie kable, odpalaj kompa po kolei, najpierw bez grafiki, potem bez dysku twardego, bez jednej kości ramu i bez drugiej kości ramu, powąchaj zasilacz czy nie śmierci paloną elektroniką. Obadaj czy procek na pewno dobrze włożony, obejrzyj tego athlona czy pinów nie pogiąłeś. Oczywiście zaktualizowałeś bios przed zmianą? Jeśli nie spróbuj odpalić na starym procku i aktualizacja biosu. Pewnie problemy masz z ramami, tak jak mówiłem z 1 kością, potem z 2 kością, bez kości, w różnych slotach kości ramu, kombinuj może coś wyjdzie metodą prób i błędów.

Czy komputer wydaje sygnały dźwiękowe przy włączeniu? Zazwyczaj jest to kilka krótkich piknięć, które sygnalizują błąd. Jeśli tak to policz ile razy piszczy i sprawdź w tabelce:

http://www.computerhope.com/beep.htm

Jeśli nie to sprawdź czy w tym 1 sekundowym oknie jesteś wstanie włączyć BIOS. Jeśli tak to znaczy że problem może być z OSem (Windowsem).

może za dużo pasty dałeś? pasty daje się mało i najlepiej rozsmarować jakimś plastikiem (karta stara płatnicza), pasta na twój procesor też ma znaczenie ;)

Ja miałem takie same objawy, a okazało się, że płyta główna poszła z dymem ;)

może za dużo pasty dałeś? pasty daje się mało i najlepiej rozsmarować jakimś plastikiem (karta stara płatnicza), pasta na twój procesor też ma znaczenie

Ta technika jest już niestosowana (przynajmniej nie powinna być). Należy nakładać pastę termoprzewodzącą wielkości ugotowanego ziarna ryżu i nałożyć radiator, bez rozsmarowywania.

Pewnie za duzo pasty lub nalozyl ze zlej strony procesora jak go wyjął ;X

Wgl uzyles Colgate czy Sensodyne ?

warn_ico.png
Spam ~ NS

samo nałożenie radiatora nie gwarantuje, że pasta się równomiernie rozłoży