Blue screeny :O

Witam. Ostatnio podczas pracy pojawiłmi się blue screen, nie przejąłem się tym zbytnio, no bo to był pierwszy raz i mogło sięto zdarzyć, więc pracowałem dalej :P Dziś zainstalowałęm windowsa 7 64 bity, do tej pory już dwa razy miałem blue screena, nie robiąc nic wymagającego na kompie (przeglądam fb, ściągam gre) Ktoś wie co może być tego przyczyną? Czy może to być wina tego, że kiedyś (dawno) zmieniałem taktowanie procesora w biosie ? Tak nad tym myślę...przecież skoro to było by przyczyną to już dawno powinno się zacząć coś dziać? Proszę o pomoc :(

Możliwe żę podkręciłeś napięcie neiwłaściwie i komp jest nei stabilny , użyj fabrycznych ustawień napięcia i srpawdź czy siępowtórzy jeżęli nie to oznacza że miałem rację. Oczywiście nikt Ci w innym wypadku nei wywrózy z fusów co ejst przyzcynąbez kodu błędu .

Jeśli stało sie to niedługo po zainstalowaniu system, czyli jeszcze przed instalacją aktualizacji to nie ma się czym martwić, bo to normalne.

Jeśli po aktualizacjach, to wrzuć tutaj plik z folderu c:/Windows/Minidump utworzony w momencie wystąpienia BSODa.

Podkręcenie procka mogło być przyczyną BSODa i nie musi się to objawiać regularnie.

Podczas podkręcania należy sprawdzić komputer pod obciążeniem przez kilka godzin, a najlepiej całą noc, żeby sprawdzić czy nasze ustawienie jest stabilne. Powinieneś o tym wiedzieć skoro brałeś się do podkręcania.

A ja wywróżę :D Jeżeli po formacie

Dziś zainstalowałęm windowsa 7 64 bity,

wyskakuje BS, to winna leży w sprzęcie. Szczególnie patrząc na to ze wcześniej problem się pojawiał, a "format" nie rozwiązał problemu Po pierwsze specyfikacja. Po drugie, coś zmieniałeś jakieś podzespoły ? W biosie coś się bawiłeś ?

Stawiam na ram, albo zasilacz :D:D Aczkolwiek każda część w PC może wywoływać BS, nawet nie dopięte do końca kable, albo kurz tam gdzie nie trzeba

No tak tylko, że podkręcałem go kilka miesięcy temu i do tej pory wszystko działało stabilnie, ostatnio (nie wiem może kilka dni temu, nie pamiętam) jeszcze na wersji 32 bitowej też wywaliło mi blue screena. Dzisiaj mam 64 bity od godziny 15 i już dwa blue screeny. Przywróciłem ustawienia domyślne, podziałamy trochę i zobaczymy. Już wrzucam ten plik o który prosisz

@UP:

Nic nie wymieniałem a parametry to:

I5 3350p 4x 3,20 GHz
Kingston 4 GB GDDR3 czy tam DDR3 :P
HD 7850
I zasilacz OCZ stream 500W

@FIeryAngel

Czy chodzi o jakieś dwa pliki z końcówką .dmp?

Jakbyśpoczytał o podkręcaniu to pewnie o degradacji słyszałeś? im większe napięcie tym szybciej pocesor traci żywotności. Czyli Jeżeli ciągle jedzie na wysokim napięciu to zaczyna sięsypać. Norma.

Kurde to się wkopałem xD Na razie blue screena mi nie wywaliło :D Sprwadzałem HDD programem i nie wykazał żadnych błędów, teraz leci jakiś test od ramu.

Czy chodzi o jakieś dwa pliki z końcówką .dmp?

Tak. Z tym, że jeśli problemem jest podkręcony procek, to te pliki nie mają znaczenia.

Pierw "odkręć" procka do jego normalnych ustawień i jeśli dopiero wtedy będzie jakiś BSOD, to zapodaj pliczek .dmp.

Odnośnie degradacji, jeżeli ustawiłeś napięcie powyżej maksymalnej normy dla danego procka (to nie musi być pokazywane na czerwono w BIOSIE), to możesz uszkodzić procka w kilka sekund.

Przed podkręcaniem należy dużo o tym poczytać, bo nie jest to takie proste jak się wydaje i wiele można popsuć, a w najlepszym wypadku spowodować BSODy w losowych momentach.

Wrzuc gdzies na hosta plik dmp to go odczytam.

Plik znajdziesz w C:/Windows/Minidump/.

Albo jesli chcesz to sciagnij sam debugging Tool for Windows i skorzystaj z tych instrukcji http://www.cezarywalenciuk.pl/post/2011/07/29/Jak-otworzyc-pliki-DMP-w-Windows-7.aspx

Wklej tutaj raport, tam bedzie napisane co najprawdopodobniej wywoluje te BSODy.

Pozdr.

http://www30.zippyshare.com/v/59094440/file.html

Proszę oto te pliki o które prosiliście, jeśli znowu wyskoczy blue screen to zrobie tak jak mówi zarolite. Procesor przywrócony do domyślnych ustawień

Wyszlo ze blad robi sterownik od grafiki atikmdag.sys. Masz aktualne sterowniki? Jesli tak to sprobuj tego bo podobno dziala: http://sok4it.wordpress.com/2012/09/17/rozwiazanie-problemu-ze-serownikami-karty-graficznej-ati-atikmdag-sys/. Napisz potem jak poszlo.

sterowniki ściągane wczorj z oryginalnej strony producenta przez to narzędzie do wynajdowania sterowników (również ze strony ati) juz patrzę to co mówisz :)

Wiesz co, serdecznie dziękuję za pomoc, puki co blue screena nie ma więc nic nie będę robić, lecz jeśli tylko wyskoczy to zastosuje się do tych punktów spod linku :D

To jesli chodzi o pierwszy plik dmp. Odczytalem tez drugi, ktory wskazuje na win32k.sys.

Niestety nie wiem co zrobic dalej. Wkleje tutaj oba raporty z obu plikow i moze ktos bardziej obeznany bedzie mial jakies pomysly :)

Plik 1

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.402 X86
Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.


Loading Dump File [C:\Users\Krzychu\Downloads\Desktop\091814-20576-01.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

Symbol search path is: C:\symbols
Executable search path is:
Windows 7 Kernel Version 7600 MP (4 procs) Free x64
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS Personal
Built by: 7600.16385.amd64fre.win7_rtm.090713-1255
Machine Name:
Kernel base = 0xfffff800`02a62000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800`02c9fe50
Debug session time: Thu Sep 18 21:59:54.325 2014 (GMT+2)
System Uptime: 0 days 1:09:16.449
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
...................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
......
Unable to load image \SystemRoot\system32\DRIVERS\atikmdag.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for atikmdag.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for atikmdag.sys
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000007E, {ffffffffc0000005, fffff8800ff51dbb, fffff88007be8328, fffff88007be7b80}

Probably caused by : atikmdag.sys ( atikmdag+c7dbb )

Followup: MachineOwner

Plik 2

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.402 X86
Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.


Loading Dump File [C:\Users\Krzychu\Downloads\Desktop\091814-32713-01.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

Symbol search path is: C:\symbols
Executable search path is:
Windows 7 Kernel Version 7600 MP (4 procs) Free x64
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS Personal
Built by: 7600.16385.amd64fre.win7_rtm.090713-1255
Machine Name:
Kernel base = 0xfffff800`0280c000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800`02a49e50
Debug session time: Thu Sep 18 20:50:12.880 2014 (GMT+2)
System Uptime: 0 days 5:19:59.670
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
..........................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
..............
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 3B, {c0000005, fffff96000194283, fffff88006b54020, 0}

Probably caused by : win32k.sys ( win32k!HmgLockEx+a3 )

Followup: MachineOwner
---------

Witam. Ostatnio podczas pracy pojawiłmi się blue screen, nie przejąłem się tym zbytnio, no bo to był pierwszy raz i mogło sięto zdarzyć, więc pracowałem dalej :P Dziś zainstalowałęm windowsa 7 64 bity, do tej pory już dwa razy miałem blue screena, nie robiąc nic wymagającego na kompie (przeglądam fb, ściągam gre) Ktoś wie co może być tego przyczyną? Czy może to być wina tego, że kiedyś (dawno) zmieniałem taktowanie procesora w biosie ? Tak nad tym myślę...przecież skoro to było by przyczyną to już dawno powinno się zacząć coś dziać? Proszę o pomoc :(