Jakie serwer i czy warto zaczynać...?

Witam wszystkich, mam takie pytanie na jakim serwerze lepiej zacząć swoją przygodę z Aionem, Amerykańskim czy Europejskim...? Kolejne pytanie dotyczy czy jest dużo graczy i czy wogóle warto pobrać Aiona i zacząć grać :).

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Nie , nie warto zaczynac jezeli chcesz dobra gre pvp graj w Archeage...w Aionie masz juz ludzi tak ubranych , ze nigdy ich nie dogonisz to samo - Polskie komunity jest poprostu okropne na kazdym serverze przewage ma 1 rasa , siege to smiechu warte , jedynie insty trzymaja poziom end gamowe ale musisz miec swoje wlasne party zeby na nie chodzic (po okolo po lroku gry- jak jestes nowy nawet rok)

Jeśli lubisz pvp to z góry odpada amerykańska wersja a europejska nie jest taka zła(zawsze na niej grałem).
Według mnie opłaca się grać tylko na Urtemie(francuski server, największy online) bo nie wieje pustkami, zawsze jakieś pvp się znajdzie i niema samych pro-koksów.
Grałem w Lipcu, wbiłem maxa wyfarmiłem sobie eq za battle medaliony i przestałem z braku czasu. Nie miałem problemów z komunikacją, wszyscy ładnie zemna gadali po angielsku, utrzymywali zemną kontakt wkońcu byłem "egzotyczny" i za każdym razem pytali się czemu gram na francuskim serverze ; ) W całej karierze spotkałem 2 polaków, są 2 "mocne" gildie otwarte dla graczy którzy posługują się angielskim. Mowa o asmodianach(jest ich mniej co daje więcej pvp). PvE w Aionie jest świetne, PvP też daje rade ale tylko w wersji 3/4vs3/4 reszta to totalna klapa. Graj i baw się dobrze.

Jeśli lubisz pvp to z góry odpada amerykańska wersja a europejska nie jest taka zła(zawsze na niej grałem).Według mnie opłaca się grać tylko na Urtemie(francuski server, największy online) bo nie wieje pustkami, zawsze jakieś pvp się znajdzie i niema samych pro-koksów.Grałem w Lipcu, wbiłem maxa wyfarmiłem sobie eq za battle medaliony i przestałem z braku czasu. Nie miałem problemów z komunikacją, wszyscy ładnie zemna gadali po angielsku, utrzymywali zemną kontakt wkońcu byłem "egzotyczny" i za każdym razem pytali się czemu gram na francuskim serverze ; ) W całej karierze spotkałem 2 polaków, są 2 "mocne" gildie otwarte dla graczy którzy posługują się angielskim. Mowa o asmodianach(jest ich mniej co daje więcej pvp). PvE w Aionie jest świetne, PvP też daje rade ale tylko w wersji 3/4vs3/4 reszta to totalna klapa. Graj i baw się dobrze.

Oplacac to oplaca sie tylko na Barusie bo przynajmniej pogadasz z kims na urtem czy fr nie graja zadni polacy i anglojezyczni gracze praktycznie . Wiec jedynym sensownym wyborem jest Barus. Ale jak pisalem Aion juz nie jest wart aby do niego wracac.

Ostatnio Aion ma kilka bardzo fajnych instancji PvP i byłoby super gdyby nie to, że można je robić co najwyżej raz dziennie co psuje całą zabawę. W każdej innej grze możesz tłuc battlegroundy do woli a tu nie. Szkoda, bo jak wspomniałem są one fajne głównie dlatego, że o wiele ważniejsza jest tam organizacja i taktyka niż sam ekwipunek graczy.

Gra jest silnie zdominowana przez starych +15 abyss weteranów i większość legionów (szczególnie tych lepszych, które COŚ robią razem) przyjmuje tylko kumpli oficerów stanowiąc swoiste kółka wzajemnej adoracji. Nie to żeby się nie dało przebić, ale to wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia. Poza tym znajomości w tej grze to podstawa.Tłucz po parę godzin codziennie to za jakieś pół roku będziesz miał lvl65 abyss gear i sensowny legion pewnie też znajdziesz. Krótko mówiąc: spróbuj, pograj trochę i zostań przy Aionie jeśli uznasz że rzeczywiście to jest to i takiej gry szukałeś by tłuc w nią codziennie.

@Donek Jak się nie umie angielskiego to się nie pogada, naprawdę rozmawiałem z tymi ludźmi na przeróżne tematy czy na mumble(nie wiem czemu wolą to zamiast ts'a) czy w grze posługując się tylko angielskim.
@topic Jak chcesz ludzi to Urtem jak polaków to Barus reszta nie jest warta zachodu.

Tak to jest jak się czyta głupotę dzieci :)

Co do serwerów:
@US - zero gold packów, z dobrym netem ping niski, jeśli używasz programu to masz jeszcze niższy i GRYWALNY ping, nawet na pvp...

@EU - Nexus umiera. Na Barusie polacy ze swoimi nie chcą grać. I co najważniejsze - masz gold pack na który miesięcznie musisz uzbierać, niby to drobne (średnio) 50kk ale to jednak 50kk miesięcznie które na serwerze US inwestujesz w jakiś crafting bądź scrolle i poty na miesiąc :)

Witam wszystkich, mam takie pytanie na jakim serwerze lepiej zacząć swoją przygodę z Aionem, Amerykańskim czy Europejskim...? Kolejne pytanie dotyczy czy jest dużo graczy i czy wogóle warto pobrać Aiona i zacząć grać :).

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.