Problem z fpsami

Witam pobrałem AA, wchodzę wszystko ok, prócz tego że mam 10 fpsów gdy się poruszę a jak stoję to około 45-50. Jest tak na ustawieniach low czy nawet na high.
Sprzęt:
I3 3220
4gb RAM
GTX 650 TI
Miejsca wolnego na dusku mam około 60gb.
Nie mam pojęcia czemu takie lagi mam, może wy coś poradzicie. Dzięki!

Optymalizacja gry nie stoi na wysokim poziomie, więc nie dziwota spadek fps.

~u mnie tez raz 70 raz 20 na i5 3570k, Radku 7850 2Gb, 8GB Ram masakra poprsotu oczywiscie wszytko na full nie bawiłem sięopcjami jeszcze.

Nie da się grać, stoję wszystko pięknie ładnie, ale bez poruszania się jak tu grać :angry:

Prawda optymalizacja jest naprawde dziwna w tej grze ...SSD - chyba jedyna mozliwosc na w miare plynna gre a nie spadki fpsow z 70 do 20 na ulamek sekundy , pominmy fakt , ze gra zbiera sobie ram w miare gry... i crashe no poprostu cos pieknego..

Mi sie wydaje ze optymalizacja stoi naprawde na wysokim poziomie. W porownaniu do wildstara czy teso, to archeage smiga mi naprawde fajnie na wysokich ustawieniach. Co do tych przycin kiedy sie ruszasz, to mozliwe ze masz zamalo pamieci na karcie graficznej.

2gb /192 bity, Jest to niemożliwe żeby było za mało pamięci. Patrzę w wymagania sprzętowe i widzę:
minimum GeForce 8000 series 512mb a rekomendowane to GTS250 1gb...
Jedyny czego nie spełnia mój komputer żeby pociągnąć na full to procesor mam i3 a potrzeba i5.
Także optymalizacja musi być zrypana.

2gb /192 bity, Jest to niemożliwe żeby było za mało pamięci. Patrzę w wymagania sprzętowe i widzę:minimum GeForce 8000 series 512mb a rekomendowane to GTS250 1gb...Jedyny czego nie spełnia mój komputer żeby pociągnąć na full to procesor mam i3 a potrzeba i5.Także optymalizacja musi być zrypana.

Dysk...do archeage trzeba miec mocny dysk zeby nadazal renderowac i tyle..

Jeżeli tekstury są wczytywane dynamicznie to dysk 7200 is must have i możesz sobie strzelić defragmentację jakimś programem typu Perfect Disk, nie windowsowym defragmentatorem.

Ja mam dysk WD Blue 250GB i daje radę, choć z drugiej strony nie mam max tekstur ;/ (nie z powodu dysku).

http://www.agito.pl/dysk-wd-blue-wd1600aajb-160gb-8mb-ata100-83-330107.html
Mój dysk, jeszcze sprawdzę z tą defragmentacją, może chociaż to zadziała.

Spadki FPS na kartach NVIDII są powodem prekonfigurowanych ustawień (profili) do gier. Profil ArcheAge jest o tyle skopany że poprostu nie współpracuje. U osób posiadających tylko kartę Nvidii objawia się to właśnie w niestabilych fps'ach a u osób grających na lapkach (integra + Nvidia) problemem jest nie przełączanie się na karte Nvidii. Też miałem z tym problem i tu jest rozwiązanie -> http://youtu.be/WjzNsffS3jQ Powodzenie i miłej gry w AA ;)

Nie wiem czy pamięć ma tu znaczenie lecz gram na bardzo przyzwoitym poziomie na i5 650 2x 3,2 , ramu 4 gb ddr3 , i starym poczciwym radeonie hd 4870 512 mb ddr5 1920x1080 i ustawienia normal gram tak jak bym grał po prostu w płynna grę bez żadnych problemów , w wiekszych skupiskach poczatek gry spadało czasami na 1 sec lag ale tak dalej gdzie już jest sporo ludzi a nie zasyp to jest super.

Rozwiązałem problem, problem leży po stronie Dxa 11, zmieniłem na dx9 ustawienia max 40 fpsów. Jeżeli ktoś ma ten sam problem co ja, zmieńcie DXa.

Ja dalej mam problem z fps ledwie 10-12 fps podczas PVE na mid/high dx9. gram na lapku i7 4500u 4gb ramu geforce gt 740m 2gb w czym tkwi problem?

Też miałem problem z fpsami lecz udało mi się rozwiązać go na zawsze przynajmniej dla mnie. Rozbudowałem moją pamięć ram do 8 GB oraz zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojego Geforce GTX 660 Ti (344.11).

Na ustawieniach High mam teraz stałe 60 fpsów. Na maksymalnych ustawieniach zdarzają się małe spadki fpsów ale to rzadko.

Przed rozbudową ramu i nowymi sterownikami miałem b. często takie spadki fps, że ciężko było grać.

Witam pobrałem AA, wchodzę wszystko ok, prócz tego że mam 10 fpsów gdy się poruszę a jak stoję to około 45-50. Jest tak na ustawieniach low czy nawet na high.
Sprzęt:
I3 3220
4gb RAM
GTX 650 TI
Miejsca wolnego na dusku mam około 60gb.
Nie mam pojęcia czemu takie lagi mam, może wy coś poradzicie. Dzięki!