Freezy,Mała ilość FPS-ArcheAge

Witam,mam taki problem jaki jest napisany wyżej.Nie zalezne jest to jakie mam ustawienia gra i tak sie freezuje i ma mało fps.(Teraz JUZ gram na Średnich ustawieniach).

Sprzęt:

Procek:I5 4570
Karta:GTX 760 OC

Płyta:MSI-B85-G41-PC MATE

Zasilacz:Thermaltake SMART SE 530

Dysk:Seagate Barracuda 1000gb

EDIT:8GB GOOD RAM

Aktualnie gram na DX9 troche lepiej ,lecz tez nie za dużo.Co jest przyczyną tego problemu ? I jak go rozwiązać ?

Patrząc na to co napisałeś twoim problemem jest całkowity brak pamięci ram kupienie chociażby 4GB RAMU naprawi twój problem

ps tak czy inaczej szukaj problemu z pamięcią ewentualnie sterami

A przepraszam nie dopisałem.8 GB RAM-GOOD RAM.

Ukryty jak mógł by nieposiadac ramu?

Weż ty się lepiej do nauki a nie porady.

Co do problemu, jak wygła u ciebi internet?

Dysk jest zdrowy? Bo to go bym wstępnie obwiniał.

P.S. Problemy występuj tylko gdy jest dużo ludzi? Czy także przy pustkach?

Ja miałem taki problem, że wchodziłem do miasta, wioski, czy osady to dostawałem takiego freeza, że masakra. Z 60 fps spadało mi do 1. Musiałem czekać około 30 sekund, aż pojawi mi się npc, żeby quest oddać.... :D

Myślałem, że to wina dysku, bo mam 5400 rpm, ale zmieniłem system z Win 8.1 na Win 7 i wszystko chodzi elegancko. Wbijam na mouncie na full speedzie do tego dużego miasta na 25 poziomie i nie ma szans, żebym dostał jakiegoś freeza - nawet jak jest 100 osób w okolicy. :)

Wcześniej to była tragedia, bo nawet jak chciałem oddać questa, to musiałem czekać kilkanaście sekund, aż npc się wczyta :D

Może po prostu zwykły format pomoże i pobranie od nowa całego clienta ;) Ja miałem clienta jeszcze za czasów CB i miałem dwa foldery jeden to "Beta" który zajmował około 22 GB i drugi to "Live" który również zajmował 22 GB. Po formacie i ściągnięciu ArcheAge mam tylko jeden folder, właśnie ten "Live".

Jak siedzisz na direct 11 to przełącz na 9. Podobno pomaga. Po zmianie trzeba restartować całą grę.

Wiec tak:Internet Download 20. Upload 2. (Tak podaje speedtest.pl).Dodatkowo ten problem wygląda tak samo jak to opisał Clavex.Tylko i wyłącznie ta gra mi się tak ścina ,dla przykładu powiem ,że DayZ i wszystkie Army chodzą bardzo dobrze.Aktualnie gram na DX9 trochę pomogło ,lecz to kropla.Te problemy najczęściej występują jak jest dużo ludzi tak jak już pisałem mam to samo co Clavex.Dzisiaj w nocy może przeinstaluje ,lecz nie sadze żeby to pomogło.

EDIT:Aktualizowałem wczoraj sterowniki do karty graficznej-nie pomogło.

Dobra nie wiem co dalej zrobić.-.-

Masz w8.1? Mnie na skoki fps i ściny pomogło wyłączenie Multithread rendering.

Jeszcze sprawdź czy coś ci dysków nie zapycha, mi np. aktualizacja windowsa/skanowanie defenderem zapychała i zwalniało/cieło.

Sam myśle nad powrotem na w7, z tego co pamiętam grając na ruskim AA śmigała mi gra o niebo lepiej niż tutaj, i mysle że to system bo przecież cała reszta taka sama.

Dobra pierw zobacze to Multithread Rendering później zobacze aktualizacje i jutro odpisze z wynikami.

Pojawia się tu odpoqiedż że to Win 8.1… niewykluczone, ale autor jaki posiada (win 7, 8, 8.1)?

P.S. Calvex miałeś czysty win 8.1 czy aktualizacja 8? Kamiss to samo pytanie do ciebie czysta instalka 8.1 czy aktualizacja?

Dysk to sprawa pierwszozedna w archeage . Bez dobrego zawsze bedzie skkac , na znaczna ilosc obiektow.

Xar a ty weź dorośnij, to był SARKAZM, nawet nie skomentuje twojej odpowiedzi bo jest żenua prosie komputerowy, na końcu aby nie dostać warna za offtopa powiedziałem w czym rzecz według mnie stery lub zwalona/słaba/wolna pamięc ram, bo sprzęt lepszy od mojego a gram spokojnie na min/średnich bez żadnych ścin... czasem się postacie wolniej doczytają jak szybko wpadnę do miasta ale gra się luks, na tyle, że patrona kupiłem btw gram na win 7

EDIT:

choć jak sobie przypominam kiedyś miałem ściny (w bardziej wymagających grach) jak mi mostek na płycie padał, teraz mam nową i jest ok, choć nie dam sobie głowy uciąć bo razem z płytą wymieniłem grafikę

"W większości współczesnych płyt głównych mostek północny pełni rolę kontrolera pamięci oraz pośrednika pomiędzy procesorem, pamięcią operacyjną i kartą"

@down tylko, że on ma freezy, a nie, że mu tylko się wolno wczytuje... może być to dysk, ale nie tylko dlatego, że wolny, być może się psuje

ps. ja mam stary dysk i nie mam freezów :) i spadków fps

W mmo za spadek fps na obszarach gęsto zaludnionych, takich jak główne miasta, odpowiada w 75% dysk. Za dużo postaci, detali, tekstur i twój hdd nie wyrabia z odczytem/zapisem. Pewnie, że po części też nie wyrabia grafa, proc, ram, lecz możesz się pozbyć tego efektu zmieniając sam dysk. Też tak miałem kiedyś w nowym L2, Aionie itp (tylko w miastach), ale po przesiadce na SSD problem znika. Wystarczy taki 120GB, na system i gry mmo tego typu i będzie pięknie, obiecuję ;)

Tak jak ktoś tam wyżej jeśli masz win 8.1 to fomat i powrót na 7. Bo to jest niemożliwe że od sprzętu ci się tnie jak na moim blaszaku spokojnie by poszło na Low a tobie tnie na każdym.

Ile można to samo pisać... No ale dobra.

Spadki FPS na kartach NVIDII są powodem prekonfigurowanych ustawień (profili) do gier. Profil ArcheAge jest o tyle skopany że poprostu nie współpracuje. U osób posiadających tylko kartę Nvidii objawia się to właśnie w niestabilych fps'ach a u osób grających na lapkach (integra + Nvidia) problemem jest nie przełączanie się na karte Nvidii. Też miałem z tym problem i tu jest rozwiązanie -> http://youtu.be/WjzNsffS3jQ Powodzenie i miłej gry w AA ;)

Kaitokun spróbuje przed przeinstalowaniem to co ty polecasz.Jak wbije na serwer -.-

EDIT:Ram raczej nie kupowałem ostatnio nowy.A ram to Good Ram Blue.1333.

EDIT2:W innych grach nie mam problemu.

Jeśli nie masz problemów to jest już prawie pewnie że to wina tego profilu.

No dzisiaj w nocy zobacze.Jeżeli się uda to masz piwo :P

wyłaczyłem Multirendering,Zmieniłem na DX9 i Zrobiłem to co pisał człowiek wyzej.I Działa Lepiej wkoncu moge grac na High.