Rappelz - Kilka pytań

Witam.

Mam kilka pytanie odnośnie polskiego Rappelza.

1. Jak to jest z populacją?

2. Czy dalej jest lekkie p2w? Może nie p2w ale przyspieszanie możliwości rozwoju swej postaci.

3. Jak z expieniem? Można robić solo lochy takie jak a1, LM itd?

4. Dają dalej global Buffy?

@Refresh

Odpowiem, bo trochę w rappelza już gram.

1)Po połączeniu serwerów (Włoski, Turecki, Polski) gra masa ludzi.

2)P2W jest nawet większe niż było za czasów gpotato, ale jest też dużo ludzi, którzy chętnie pomagają 'nowym' .

3)Lochy można robić solo, jak ma się dobrego peta, a teraz o to nie ciężko.

4)Dają global buffy, zazwyczaj na weekend, lub z okazji jakiegoś eventu (eventy są bardzo rzadko).

Od siebie dodam, że nie polecam Ci tej gry, bo nowemu graczowi ciężko jest się odnaleźć, chyba, że masz ekipę/duo, to można coś działać ;)

NIe jestem nowy w Rappelzie. Kiedys grałem miałem tam jakies pety Evo 3 100+lvl. Aktualnie muszę zacząc od nowa ze względu na to, że webzen nie chce mi oddać starego konta :). Myślę, że 3 osobowa ekipa styknie na expienie. Po questuje troche. Pamietam ze byly na początku q na karty wilkow i octo więc jakiś tam start bedzie. Anyway dzieki za odpowiedz!

Teraz panują całkiem inne zasady... co 10lvl'i dostajesz po 5 kart każdego t2. Robiąc st tych petów możesz szybko zarobić sporo kasy (jak na początek)

Teraz są eventy na scrolle itd... więc graj.

Co prawda, eventy są, nagrody za level się dostaje, ale żeby stać się średniej klasy graczem, trzeba wydać pieniądze (lub mieć ultra, epic luck, w dropie unikalnych kart, czy oswajaniu bosów).

Jak już się ogarniesz i podejmiesz decyzję, czy chcesz grać, czy nie, to podaj mi swój nick, serwer, może będę mógł Ci w czymś pomóc. Aktualnie robię alta-maina, więc istnieje szansa, że gdzieś na lvlu 120 się spotkamy :D

Only serafin ! :D Tez gralem kiedys i obecnie pogrywam. I zmiany sa na lepsze moim zdaniem. Czestsze global buffy, wiecej graczy, scrolle przy zalogowaniu itd. Poczekamy do paru "rozdzialow" czy tam dodatkow i wtedy mozna ocenic ;)

Co myślicie o klasie Tamera? Dobra na początek czy tak 2/10? Myślałem nad MC i Sinem bo to postacie idealne na Farming ale tamowanie też jest całkiem opłacalne...

A więc co lepsze na początek Tamer [jeśli tak to jaki?] czy może MC/SIN

Okej jeżeli chodzi o peta, ja zaczynałem i poznałem turka na 20 poziomie z jego petem w 2 dni wbiliśmy 80, zrobiłem questy na wiedźmę i mam 92 level w tej chwili. Z samego dropu losowego w lochach kupiłem peta za 140kk, mam jeszcze 30kk i do tego karte tyrka pustą i 3 skrzyneczki 200kk jedna. Czy byś to osiągnął bez peta? i pomocy? Tak, potrzebował byś większej ilości czasu, ale naprawdę jest teraz łatwiej, z tego względu, że jak gram tydzień to dzień w dzień co chwila lecą world buffy od kogoś, więc ciągle na boście tych buffow wszyscy cisną. Wszystkich polaków jakich poznałem, to pomagali jak mogli i to bardzo chętnie czy to ubić wiedźmę czy coś, nawet zagraniczni pomagają w formie odpowiadania na pytania. Kiedyś grałem w starego rappelza PL, w party ośmiornicę na wyspie adeptów się biło, a zwłaszcza ostatniego bossa teraz bez peta w zwykłym secie nawet bez odłamków zszedł na pare hitów. Ogólnie gra się teraz fajnie, nie ma tej ilości osób co kiedyś ale zawsze. I najlepiej ogarnąć ekipę bo trzeba z kimś w sanktuarium expic, a tutaj już ludzie nie są tak pomocni aby pomóc dobić ten 125, chyba że trafisz na kogoś kto tam idzie i by cię zabrał, a uwierz mimo wszystko to jest ciężkie, sam się prosiłem 2 dni i nie doprosiłem.

Okej jeżeli chodzi o peta, ja zaczynałem i poznałem turka na 20 poziomie z jego petem w 2 dni wbiliśmy 80, zrobiłem questy na wiedźmę i mam 92 level w tej chwili. Z samego dropu losowego w lochach kupiłem peta za 140kk, mam jeszcze 30kk i do tego karte tyrka pustą i 3 skrzyneczki 200kk jedna. Czy byś to osiągnął bez peta? i pomocy? Tak, potrzebował byś większej ilości czasu, ale naprawdę jest teraz łatwiej, z tego względu, że jak gram tydzień to dzień w dzień co chwila lecą world buffy od kogoś, więc ciągle na boście tych buffow wszyscy cisną. Wszystkich polaków jakich poznałem, to pomagali jak mogli i to bardzo chętnie czy to ubić wiedźmę czy coś, nawet zagraniczni pomagają w formie odpowiadania na pytania. Kiedyś grałem w starego rappelza PL, w party ośmiornicę na wyspie adeptów się biło, a zwłaszcza ostatniego bossa teraz bez peta w zwykłym secie nawet bez odłamków zszedł na pare hitów. Ogólnie gra się teraz fajnie, nie ma tej ilości osób co kiedyś ale zawsze. I najlepiej ogarnąć ekipę bo trzeba z kimś w sanktuarium expic, a tutaj już ludzie nie są tak pomocni aby pomóc dobić ten 125, chyba że trafisz na kogoś kto tam idzie i by cię zabrał, a uwierz mimo wszystko to jest ciężkie, sam się prosiłem 2 dni i nie doprosiłem.

Jestem mile zaskoczny! Dzisiaj trochę expiłem i muszę powiedzieć, że cała społeczność jest jeszcze milsza. Pogadałem z paroma znajomymi ze starego PL i coś tam dostane na start za to co im kiedyś dawałem kiedy byli "słabsi" ode mnie. Wiele osób narzeka na naszego Rappelza, że ludzie nie mili, że p2w itd itd. Nie mogę się z tym zgodzić. Jak już pisałem ludzie sympatyczni a metodą kup tanio i sprzedaj drogo myślę, że dosyć szybko się dorobimy z kolegami :).

Froippi, po wbiciu 90 lvla ja i mój kumpel mieliśmy 150+25 żabę wartą 600kk oraz łuk warty 1,5kkk, nie kupowaliśmy niczego na itemshopie, a szczęścia jakiegoś super nie mieliśmy.

Swoją drogą najbardziej opłaca grać się tamerem, ponieważ ta gra polega na petach, tamer je buffuje, leczy itp. Bez peta nie poexpisz nic a w dodatku bez broni o peta (jest ważniejsza niż sam pet) jesteś jeszcze bardziej w d*pie. ;)

Ksarou, jeśli uważasz, że pet jest lepszy od postaci, to świadczy, że nie wbiłeś jeszcze 150+lvla ;) I jakoś mi się nie chce wierzyć, że bez pomocy eventu, czy innego gracza, udało wam się uzbierać ponad 2kkk na peta i broń dla niego...

Klasa tammera jest ciężka na początek, bo jest droga. Musisz zainwestować w 2 pety, co za tym idzie, 2x ekwipunek na peta.

Owszem, na niższych lvlach będzie grało Ci się łatwiej, ale, po zrobieniu zadań na mistrzowską, może być ciężko, bo twoje pety, to twoja, praktycznie, jedyna siła...

Moim zdaniem, najlepszą klasą na początek jest healer-kapelan-egzo, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ;)

Metoda kup tanio-sprzedaj drogo jest mało opłacalna, bo można się na niej przejechać. Ceny po połączeniu serwerów strasznie się wahają i zmieniają z dnia na dzień.

Co do community, to powiem, że porażka. Szansa na znalezienie party, na niższych poziomach, jest bardzo mała, większość osób woli expić solo, nie widzą korzyści jakie płyną z gry w drużynie.

Ogólnie polskie community, pod względem zgania, jest najgorsze. Polacy zabijają się sami między sobą, co, moim zdaniem jest trochę porażką, patrząc na takich turków; zginie jeden-przylatuje 10 innych mu pomóc/pomścić go. Poza tym, jak wiadomo, najwięcej jest turków i często tworzą party TYLKO dla 'swoich'.

Nie wspominając już o tym, że nie potrafią z kleić najprostszego zdania po angielsku (może nie wszyscy, ale większość).

Dodatkowo polityka webzenu, tworzenie eventu i zabieranie potem wydropionych przedmiotów, baaaardzo rzadkie 'pilnowanie' gry przez mg od środka, słabe forum, słaby helpdesk...

Mógłbym wymieniać i wymieniać...

Moim zdaniem, szkoda tracić czas i pieniądze na te grę, bo przyszłość nie jest zbyt kolorowa. Zauważyłem, że coraz więcej graczy kończy grę, lub robi sobie przerwę, do czasu, aż coś się naprawi.

Czy lepiej robić questy czy grindować? Pamiętam jak grałem jakieś 3 lata temu to próbowałem robić wszystkie questy ale było ich za dużo. Najgorsze były typu idź zabij 100 orek, 100 ciemnych orek, 100 wodzów orek itp. :D

Questów zazwyczaj się nie robi, jedynie te od 70lvla (wiedźma), potem dopiero na 125 idzie się robić zadania na lodową wyspę (ukryta wyspa), tam robisz ciąg zadań, aż do 150 lvla ;)

+ jeszcze opłacalnym zadaniem jest te w rondo na napój wzrostu, nie pamiętam od którego lvla ;)

Questów zazwyczaj się nie robi, jedynie te od 70lvla (wiedźma), potem dopiero na 125 idzie się robić zadania na lodową wyspę (ukryta wyspa), tam robisz ciąg zadań, aż do 150 lvla + jeszcze opłacalnym zadaniem jest te w rondo na napój wzrostu, nie pamiętam od którego lvla

Dzięki! A i jeszcze zgadzam się z tobą w kwestii profesji przywoływaca. Jest on cholernie drogą inwestycją! Trzeba mieć dobrego peta lub 2, musi mieć on/one dobre EQ tak samo jak ty :P. Polecam właśnie helera na początek (sam nim grałem :D)

Froippi, nie napisałem, że zdobyłem to bez pomocy eventów. ^^ Głównie na scrollach, który otrzymałem po wejściu do gry (najczęściej miałem distance)

Co tu mogę powiedzieć misje się robi tak:

od 70 na wiedzme

od 125 aby dobic 130

od 130 do 150 xD

Osobiscie nie gram bo evencie okolo 10kkk poszlo z dymem xD ale i tak nie mam już co z kasą robić ale naszczeście zostało 200 kończynek. Za jakieś 4 miechy się je sprzeda i kupi eq nowe .

Jak jakieś porady do gry do na steamie możecie mnie znaleść najlepiej 4 lata w ta jakos gram nick Voto moge popisać bo tak się nudze :)

Na start jak zaczynałem to grałem tamerem dokładnie ich miałem z 10 do 100 levela i od nowa na farme ale teraz się latwiej gra . Aktualnie grasz kim chcesz jeśli chcesz na nim 150 wbić [ dla mnie 2 dni gry innaczej w 24h bym się zmieścił ale nolife i sprawa z bossami na lodowej :) . Jak coś to pisać :)

No powiem tak. Wczoraj w kilka godzin wbity 90lvl :). Znalazłem sobie rodaka, który miał high lvl peta i postanowił mi pomóc. Zrobiliśmy szybko 50lvl na spocie Chimka i potem do CV do 70. Szybka wiedźma i mam ten lvl 90.

Co to tego zabijania się nawzajem to: kiedy expiliśmy to tylko kebaby nas pkowały i to nie we 2. czy we 3. ale przychodziły dwa PT i nie dawały expić ;(

Jak na razie moja klasa: Minstrel, Przywoływacz itd. spisuje się wyśmienicie.

Podczas expienia bardzo dużo rupii i kart wypadało. Niestety przy tamingu 10/10 dalej nic nie łapie [no może T2].

Tak w ogóle to nie wiem dlaczego narzekacie na community... Gdyby nie kebaby ta gra byłaby jedną z lepszych w jakie grałem!

Gdyby nie kebaby, to webzen szykowałby się do zamykania serwerów.

Mam takie pytanie. Nie grałem w Rappelz już gdzieś z pól roku jak nie lepiej. (jeszcze należało do GPotato). Zalogowałem się na swoje konto, patrze, a tam nie ma nic, ani moich postaci ani itemów. Czy konta nie zostały przeniesione z GPotato do Webzena?