PC a PS4

Witam, zastanawiam się nad zakupem konsoli PS4, jednak nie wiem, czy nie lepiej zainwestować te pieniądze na poprawienie specyfikacji komputera.

Specyfikacja PC:

- i5 - 3470 (4x 3,2 GhZ)

- 8 GB RAMu

- Asus GTX 660

Doświadczenia z graniem na konsolach nie mam, pecet przy aktualnej specce raczej wszystkie MMO pociągnie na ultra, ale takiego Wiedźmina 3 już nie bardzo.

Jakieś sugestie?

podaj jaki masz zasilacz. Bo jak masz wrąbać 1800zł w PS4 to prawdopodobnie taniej ci wydzie kupno zasilacza + GTX970 XD. No chyba, że cię interesują ekskluziwy na konsoli.

jeszcze chyba nie podano oficjalnych wymagań wiedźmina.

ale PS4 jest dobre jako takie uzupełnienie dla PC jak ktoś sporo gra, dla samego wiedźmina lepiej zostać przy PC, pewnie będzie lepsze i szybsze wsparcie.

Nie chodzi nawet o wsparcie. Konsole ogólnie są słabsze (tak z generacje do tyłu) w porównaniu do pecetów... więc jak ktoś chce grać na poziomie w gry typu Wiedźmin czy inne(które są dostępne dla wszystkich platform) tylko PC!

PC MASTER RACE

Zasilacz Aerocool VS-600 czyli 600 WAT :P Niby myślę teraz przyszłościowo bo raczej PC na studia nie zabiorę ale do tego czasu to jeszcze 2 lata więc trochę odległe to myślenie :D

Konsolę możesz brać w ciemno.

O ile masz kasę na gry. Około 180-230zł za sztukę.

Ja brałbym konsole. Kompa masz dobrego, a taka konsola przyda się jakby wpadli jacyś kumple, żeby pograć w coś razem. Czy to nawet do odpoczęcia w fotelu.

Zależy jakie gry lubisz. Jeśli grasz tylko w strzelanki to konsoli nie kupuj. Jeśli lubisz sobie pograć w jakąś zręcznościówke, grę sportową, przygodową z kamerą TPP to kup konsole.

Do komsoli musisz miec fajny telewizorek, a do pc nie :P

Gry na konsole są drogie, a jak się skończy ps4 i wyjdzie np ps5 to będziesz mógł sobie je wsadzić w buty, a gry na pc, które masz zawsze będą działać, nie ważne jak byś modyfikował sprzęt.

Konsole ps4 są strasznie wadliwe i niby dopiero te białe co teraz wyszły z grą destiny nie chodzą jak samolot :)

Za granie przez sieć się płaci, a i ogólnie gier jest jeszcze mało.

Praktycznie wszystko co wyjdzie na ps4 będzie na komputerze i teraz te gry co są zapowiadane to wiadomo już od twórców, że na pc będą bogatsze.

Ta generacja konsol jest o jedną generacje do tyłu tak jak już ktoś to wyżej napisał więc lepiej chyba strzelić sobie komputerek.

Bierz sobie teraz karte graficzna GTX 970 za 1400/1500 zł i będziesz miał wiedzmina 3 na ultra mega blaster power ranger.

Już sam wiedzmin będzie okrojony i wielu efektów, które zobaczysz na pc na konsoli nie będzie.

Konsola fajna sprawa jeżeli chodzi np o gry sportowe, tekkeny czy mortale, ale pytanie czy warto dla czegoś takiego kupić konsole?

Sam sobie odpowiedz na pytanie :P a i pamiętaj, że ps4 jeszcze przez kilka lat będzie na rynku bo głupotą było by strzelić ps4 na rynek i po roku dać nową konsole...

więc przez kilka lat będziesz grał w to w co oni będą chcieli byś grał :P

Tak jak na temat ps3 było pełno dobrych wypowiedzi, tak na temat ps4 jest totalna klapa :D ludzie niby sa zadowoleni, ale jestem pewny ze część z nich nie powtórzyła by tego błędu.

Swoją karte zawsze możesz sprzedać za kilka zł i kupić sobie dobrą flaszke lub grę jako prezent dla nowej karty graficznej :P

Jeszcze tylko kwestia wymiany płyty głównej bo na razie była prowizorycznie wsadzona bodajże Asrock P75.

W sumie Wiedźmin 3 też zamówiony w EK na PC :D

Zostaję przy piecyku, dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Do zamknięcia.

Nie chodzi nawet o wsparcie. Konsole ogólnie są słabsze (tak z generacje do tyłu) w porównaniu do pecetów... więc jak ktoś chce grać na poziomie w gry typu Wiedźmin czy inne(które są dostępne dla wszystkich platform) tylko PC!PC MASTER RACE

Może i hardware mają gorszy od high endowych PC'tów, ale optymalizacja gier na konsole rozgniata PC, więc wychodzi mniej więcej na to samo.

obtymalizacja rozgniata? :D co ty nie powiesz.

Do komsoli musisz miec fajny telewizorek, a do pc nie Gry na konsole są drogie, a jak się skończy ps4 i wyjdzie np ps5 to będziesz mógł sobie je wsadzić w buty, a gry na pc, które masz zawsze będą działać, nie ważne jak byś modyfikował sprzęt.Konsole ps4 są strasznie wadliwe i niby dopiero te białe co teraz wyszły z grą destiny nie chodzą jak samolot Za granie przez sieć się płaci, a i ogólnie gier jest jeszcze mało.Praktycznie wszystko co wyjdzie na ps4 będzie na komputerze i teraz te gry co są zapowiadane to wiadomo już od twórców, że na pc będą bogatsze.Ta generacja konsol jest o jedną generacje do tyłu tak jak już ktoś to wyżej napisał więc lepiej chyba strzelić sobie komputerek.Bierz sobie teraz karte graficzna GTX 970 za 1400/1500 zł i będziesz miał wiedzmina 3 na ultra mega blaster power ranger.Już sam wiedzmin będzie okrojony i wielu efektów, które zobaczysz na pc na konsoli nie będzie.Konsola fajna sprawa jeżeli chodzi np o gry sportowe, tekkeny czy mortale, ale pytanie czy warto dla czegoś takiego kupić konsole?Sam sobie odpowiedz na pytanie a i pamiętaj, że ps4 jeszcze przez kilka lat będzie na rynku bo głupotą było by strzelić ps4 na rynek i po roku dać nową konsole...więc przez kilka lat będziesz grał w to w co oni będą chcieli byś grał Tak jak na temat ps3 było pełno dobrych wypowiedzi, tak na temat ps4 jest totalna klapa ludzie niby sa zadowoleni, ale jestem pewny ze część z nich nie powtórzyła by tego błędu.Swoją karte zawsze możesz sprzedać za kilka zł i kupić sobie dobrą flaszke lub grę jako prezent dla nowej karty graficznej

Po pierwsze gry z ps4 spokojnie będzie można odpalić na ps5 (jak już wyjdzie) na każdej nowej generacji konsol sony jest emulacja wsteczna czy to digital czy przez psn (jeżeli kupiłeś wersje gry na ps3, to później tylko ściągasz ją w wersij na ps4) czy różnego rodzaju kody, tickety. Po drugie pierwszy raz słyszę o wadliwości ps4 sam mam od premiery w polsce i nic się niepokojącego z nią nie dzieję, chodzi tak cichutko, że dziecka w nocy nie obudzi nawet :D podobno x boxy 360 były wadliwe czy coś, ale nie wiem tego na 100%, więc skąd masz takie informacje? Po 3 (PS+ czyli granie online na ps4) 200zł rocznie za granie po sieci to nie jest dużo, do tego masz co miesiąc darmową gre za wykupienie pakietu. A np w takie gry jak ffxiv gdzie musisz płacić abo, nie musisz już mieć opłaconego ps+. Po 4 co do gier ogólnie, to w takiego mgs'a, ff xv, gran turismo raczej nie pograsz na pc heh ;]

PS4 nie posiada wstecznej kompatybilności, tak samo jak PS3 - nie licząc pierwszej wersji FAT'a. Co do wyboru PC czy PS4 wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Na PS4 masz bardzo dobrą optymalizację, wkładasz płytkę i o nic się nie martwisz. Wszystkie potrzebne narzędzia pod ręką jak czat z innymi graczami czy możliwość robienia zdj. i filmów, jednak gry zdecydowanie z drogie. Z kolei na PC wyciągniesz lepszą grafikę jeśli zadbasz o co roczny upgrade sprzętu. Bardzo duży wybór programów i modów. Dużo tańsze gry i masa promocji. Ja wybrałem PS4 dla wygody i exclusivów, z PC korzystam tylko w pracy.

Zrób jak ja słabszy PC do internetu i PS4 do gier :). MMO również pojawiają się na konsole więc nie jest tragicznie. Hmm, grać jest w co a na święta tyle premier będzie, że tylko przebieraj wybieraj :).

Pozdrawiam

Kupujesz PS4 grasz we wszystko aż nie wyjdzie PS5. A PCta należałoby upgradeować z roku na rok, bo teraz gry będą wyglądać przynajmniej trzy razy tyle lepiej, jak dziś.

Witam, zastanawiam się nad zakupem konsoli PS4, jednak nie wiem, czy nie lepiej zainwestować te pieniądze na poprawienie specyfikacji komputera.

Specyfikacja PC:

- i5 - 3470 (4x 3,2 GhZ)

- 8 GB RAMu

- Asus GTX 660

Doświadczenia z graniem na konsolach nie mam, pecet przy aktualnej specce raczej wszystkie MMO pociągnie na ultra, ale takiego Wiedźmina 3 już nie bardzo.

Jakieś sugestie?