Restrykcje rankingowe

Witam.

Cześć wszystkim!Po ogłoszeniu nagród rankingowych na zakończenie sezonu, zainteresowanie tym trybem wzrosło i w związku z tym chcielibyśmy przedstawić wam jedną z funkcji, nad którą pracujemy, mającą na celu polepszenie jakości rozgrywek rankingowych.Od jakiegoś czasu zespoły odpowiedzialne za zachowanie graczy oraz rozgrywki rankingowe pracowały wspólnie, mając na celu podkreślenie rywalizacji w rozgrywkach rankingowych i niedawno testowaliśmy związaną z tym funkcję na PBE. Znana jako ograniczenia rankingowe, funkcja ta ograniczała czat dla złośliwych graczy i uniemożliwiała im dołączenie do rozgrywek rankingowych, dopóki nie rozegrali określonej liczby zwykłych meczów.Ponieważ funkcja ta sprawdziła się na PBE, postanowiliśmy rozpocząć testowanie jej na serwerach amerykańskich i europejskich. W zależności od przebiegu testów będziemy dodawać kolejne regiony. Dzięki ograniczeniom rankingowym, złośliwi gracze na serwerach amerykańskich i europejskich nie będą mogli brać udziału w meczach rankingowych, dopóki nie rozegrają określonej liczby meczów zwykłego trybu draftu.Jedną z rzeczy, które chcemy podkreślić, jest to, że gracze z ograniczeniem gier rankingowych będą mieli ograniczony czat w innych trybach gry i jeżeli wciąż będą zachowywać się nieprawidłowo, należy ich raportować. Podobnie jak w przypadku ograniczeń czatu, gdy ukończą określoną liczbę meczów, przeprowadzimy ocenę ich zachowania, aby sprawdzić, czy się poprawili. Gracze, którzy nie wykazali poprawy nadal nie będą mogli rozgrywać meczów rankingowych.Stwierdziliśmy także, że nagrody rankingowe powinny premiować pozytywne zachowanie, podobnie jak dobrą grę, więc gracze z ograniczeniami rankingowymi oraz czatu na końcu sezonu nie otrzymają nagród sezonowych, takich jak obramowania czy skórka Zwycięska Morgana. Mimo że nie będzie to dotyczyło większości graczy, chcieliśmy ogłosić to wystarczająco wcześnie, aby wszyscy mieli dostatecznie dużo czasu na poprawienie swojego zachowania.-Riot Socrates

Co o tym myślicie? Dla mnie dobra opcja, niech pospolity Janusz ma ograniczenia na rankedy i idzie się wyładować na normale.

Powiem tylko tyle: w końcu...

Moim zdaniem dobre by było jak ktoś idzie afk, reset meczu albo możliwość wyjścia z gry bez kary.

Według mnie w Docie jest fajnie, że jak chyba ktoś nie połączy się w ciągu 5 minut można bezpiecznie opuścić mecz.

Pomysł dobry, ale mam nadzieję, że Riot będzie to jakoś sprawdzał. Nie mam zamiaru mieć wyłączonych rankedów tylko przez to, że duoq chce wyładować nerwy po przegranym rankedzie.

Ten system w Docie jest beznadziejny.

Według mnie w Docie jest fajnie, że jak chyba ktoś nie połączy się w ciągu 5 minut można bezpiecznie opuścić mecz.

Akurat w docie można wyjść w każdym momencie jeżeli ktoś wyszedł, ale najczęściej się gra dalej bo więcej golda, expa.

Ten system w Docie jest beznadziejny.

Lepiej grać 3vs5 w lolu i jeszcze spaść o dywizję czy jak to tam się nazywa, tak.

Nareszcie Riot!!

Wszyscy gracze ze słabymi nerwami mogą odetchnąć z ulgą. :)

Riot także pracuje nad afkami, gdy ktoś jest afk to mecz ma natychmiastowo się anulować i gracze nie traczą czasu a leaver dostaje cięższe kary. Jak dla mnie wreszcie Riot idzię w strone ulepszenia społeczności. Jak wiadomo EUNE nie jest zbyt życzliwym serwerem i każdy tylko siebie wyzywa, ograniczenia czatu bardzo pomogły obniżyć poziom flamu, no ale dalej ludzie robią to samo. Jak dla mnie gry rankingowe nie powinny być dla ludzi, którzy po jednej nieudanej akcji tylko płaczą, narzekają i zamiast grać to piszą swe żale i przez co wchodzą w te niepotrzebne dyskusje i przez co ludzie przegrywają.

Powtórze za Inyenn: "W końcu"

Aczkolwiek, przy łatwości robienia smerfów, gdy ktoś może mieć kilka, kilkanaście kont mogących grać ranki, nie sądzę, żeby znacząco podwyższyło to poziom rozgrywki. W końcu większość posysających ludzi mówi, że im nie zależy, bo to nie ich "main" :P

Co więcej, osoba posiadająca restrykcje w dalszym ciągu podlega "decay'owi", czyli może spadać kolejne dywizje niżej. :)

W końcu świetne rozwiązanie... pytanie tylko brzmi, czy to przejdzie i czy rzeczywiście przyniesie pozytywny / pożądany efekt.

Skórka VIC. Morgana, świetnie.. teraz bynajmniej wiem :)

Coś późno się zabrali za czyszczenie delikwentów z gier rankingowych. Już dawno temu pisałem (nawet do Riotu, co nic nie znaczy bo i tak wiadomo, że spuścili moje wywody w klozecie), że trzeba zwracać większą uwagę na gry rankingowe, czyli, np. surowsze kary i większe zwracanie uwagi na takie rozgrywki w systenue Trybunału. Jednak Riot zawsze stał przy swoim tłumacząc się że gry nie rankingowe i rankingowe, są dla nich tak samo ważne.

W istocie "pajacerka" jak to Leo krzyczał zawsze, ale widocznie dla LoLa sława toksycznej społeczności nie spowodowała w przeszłości jakichkolwiek spadków, np. popularności podczas evenetów czy ogólnie, fame'u na tego MOBA. Z tego powodu wydaje mi się że wprowadzają te swoje ograniczenia dla trolli w rankedach dla zasady, na pokazanie, że nas "naprawdę obchodzi" toskyczność w rankedach. 'huehue'

Poza tym, czekam od roku na chociaż jedeną nową sprawę w trybunale, więc tutaj też chyba nieco olali sprawę "naprawiania aury" w społeczności LoLa. W związku z tym zanikiem spraw w Trubynale, pan z supportu odpowiedział mi, że

Trybunał jest póki co wstrzymany, gdyż nasi deweloperzy potrzebują czasu na wdrożenie niezbędnych poprawek i stworzenie systemu będącego odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności. Doceniam Twoje zaangażowanie, tym niemniej nie mogę zdradzić Ci żadnych szczegółów dotyczących daty opublikowania nowego Trybunału jak i informacji na temat tego kto będzie rozstrzygał w nim sprawy.

Naprawdę, ponad rok Trybunał nie ruszł z miejsca bo coś tam wdrażają. Trudno mi w to uwierzyć. Zawsze powtarzam, że "trybunał" z Gareny i DotA był najlepszym systemem do czyszczenia chwastów z gier swego rodzaju wtedy "rankingowych".

Mam nadzieję, że Blizzard w niedalekiej przyszłości będzie w tej kwestii bliższy 'memu sercu' niż Riot, w odległej już przeszłości.

Fajnie kombinują powoli gra staje cie coraz lepsza według mnie :)

Mowicie o tym trybie z doty ze mozna wyjsc bez konsekwencji jesli gracz sie nie polączy. Bardzo możliwe ze chcieli by zrobic cos podobnego ale z racji tegoze Dota wprowadzila to jako pierwsza, nie moga od tak bezczelnie sciagnac pomyslu, pewnie z róznych powodów

Fajnie kombinują powoli gra staje cie coraz lepsza według mnie Mowicie o tym trybie z doty ze mozna wyjsc bez konsekwencji jesli gracz sie nie polączy. Bardzo możliwe ze chcieli by zrobic cos podobnego ale z racji tegoze Dota wprowadzila to jako pierwsza, nie moga od tak bezczelnie sciagnac pomyslu, pewnie z róznych powodów

Czyli zostaje im zastosowanie, np. opcji dołączenia do randomowej gry na swoim poziomie, która jest w trakcie, a która ma 'leavera'. Korzyści dla takich śmiałków mogły by być większe, np. więcej IP nie zależnie od wyniku gry, albo zyskanie więcej punktów w swojej dywizji podczas zwycięstwa.

Rozwiazań zawsze wydaje sie duzo ale wbrew pozorom dogodzić dla Wielomilionowemu Comunity nie jest latwo :)

Bardzo możliwe ze chcieli by zrobic cos podobnego ale z racji tegoze Dota wprowadzila to jako pierwsza, nie moga od tak bezczelnie sciagnac pomyslu, pewnie z róznych powodów

System dywizji jakoś ściągnęli od SC2.

Ten system z Doty ma swoje + i -. Plusem jest to że możesz wyjść jak ktoś wyjdzie a minusem jak gra bd 100% przegrana to każdy bd wychodził i nie traił nic.

Jeśli mieli by wprowadzić taki system jak w docie to patrzcie

mecz jest przegrywany np dla mojej drużyny, Oni wiedzą, że jak wyjdą nie będą mieli prawie żadnych konsekwencji, team w 10minucie cały wychodzi i gra jest anulowana. Jaki miałoby to sens? Wtedy wszystkie płaczki od razu by wychodziły jakby zobaczyły 5 killi dla przeciwnika w przewadze bo dla nich to marnowanie czasu. Bez sensu. Nie chciałbym, aby takie coś wprowadzili.

W docie mecz jest anulowany jeśli ktoś wyjdzie i nie wróci w przeciągu pierwszych 5 minut, dostaje on pełną karę za leave a po piątej minucie każdy kto wyjdzie dostaje karę, więc nie mów że bez sensu dopóki nie doowiesz sięjak dokladnie to działa.

Yamij grałem którko w Dotę, ale pamiętam gdy wychodziłem z gier nie miałem nawet jakiegokolwiek ostrzeżenia a co jedynie karę na dołączenie do kolejki = 5 minut czy ileś tam :)