Nowy w świecie GW2 i trudny w wybór

Witajcie,
jak wyżej, jestem nowy w świecie Guild Wars 2 i stoję przed wyborem swojej pierwszej klasy. Zacząłem gre wczoraj, zrobiłem necro na 27 poziom i poźniej poczytałem kilka tematów na oficjalnym forum... Zniechęciło mnie troche to, że necro jest mało porządany w klimatach pve. Jest to w ogóle prawda? Kilka chwil później zacząłem robić guardiana, ze względu na aktualną mete (w teori to guardian, warr i ele, tak?)
Z drugiej strony całkiem ciekawi mnie postać Ele z tym, że wydaje mi się być troche zbyt papierowy dla takiego świeżaka jak ja. Co Wy o tym myślicie? Szukam mianowicie klasy którą szybko wbije 80 lvl, ponieważ ze względu na dziecko nie mam już tyle czasu co z młodych lat na gry. tak więc, zostać przy necro i nie trzymać się twardo reguł "mety", próbować expić guardiana czy może zacząć znów od zera i zrobić ele? A może jakieś inne propozycje? Licze na wyrozumiałość i prosiłbym by odpowiedzi były trochę dłuższe niż -> "Guardian i już!"

Pozdrawiam

Generalnie moje zdanie na ten temat jest takie. Jesli podoba Ci sie dana klasa, to nie zwracaj uwagi na metę. W koncu gramy dla przyjemnosci :) Dla mnie celem w tej grze jest dążenie do doskonalenia danej klasy, patrzenie jak klasa non-meta staje sie w twoich rękach w 100% skuteczna jest bezcenne.

Zgadzam się z przedmówcą.
Autorze tematu, powiedz mi czy masz zamiar grać pvp? Co jak co ale gw2 to głównie pvp. Jeżeli tak, a guardian Ci się podoba to polecam na nim zostać, jest to bardzo mocna postać w tych czasach, chociaż balans w gw2 jest bardzo dobry. Osobiście przeszedłem chyba przez wszystkie klasy i tylko ranger zatrzymał mnie na dłużej, akurat go expie (61lvl), gdybyś chciał możemy razem pograć. Pisz pw w razie czego :)

Pozdrawiam

Jeśli zamierzasz bić rekordy w czyszczeniu dungów to tylko jedna z trzech wymienionych przez Ciebie klas. Jeżeli rekordy Cię nie interesują, graj klasą która podoba Ci się najbardziej, z odpowiednim eq każda klasa robi dmg, jedne lepszy inne gorszy, ale tragedii nie ma, masz narzędzie do szukania pt, dołącz do jakiejś aktywnej gildii, tam nie będzie "meta or gtfo".

Ele może być trochę papierowy na początek, ale expienie wcale nie musi być trudne, tym bardziej teraz. Każda klasa szybko lvluje, jeśli pójdziesz nią na Edge of the Mists. Nie wszystkim ten tryb rozgrywki pasuje, ale na pewno jest to jedno z najszybszych rozwiązań.

Krótko: grasz dla przyjemności? graj czym chcesz i pie***** mete.

Każda klasa jest przydatna na dungach , ale w odpowiednich buildach.

Najważniejsze to nie biegać "pod kondycje" a trzymać się zerkowej mety, wtedy nikt nie piśnie nawet słowa na temat twojego dpsu.

Axe/Lifeblast lub pure dagger zadają porównywalny dps w porównaniu do reszty mety.

Więc nie ważne jaką klasą grasz, każda ma swój "metowy build" pod dps.

Łap buildy.

https://www.youtube.com/watch?v=9clNXTMfEXo&list=UUXb625IE1vjylfTRW3-B6Lg

TL;DR

Graj dowolną klasą, byle dobrze ;)

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Ten guardian nie będzie chyba taki zły, tylko jak u niego z dpsem? Jaki zestaw broni? GS i Sword/focus?

Yup.

Eventualnie na fraktale możesz przygarnąć hammera pod symbole dla perm protection.

nic mi nie mówią fraktale :D a necro jak z zestawem broni? wyczytałem, że dagger/focus ale troche dziwne wydaje mi się granie melee taką klasą.

Na PVE latam wlasnie dagger/focus lub dagger/dagger

Wszystkie offhandy dają radę u necro.

Jeżeli chcesz pod ranged to bierz Axe/Focus i traity pod deathshrouda.

Jednak w większości przypadków warto biegać w melee (nie koniecznie atakując skillami melee) z racji na blastowanie mightów i inne buffy od party które mają dość mały obszar działania.

Wiele godzin spędzonych w grze nauczyły mnie tego, że trzeba grać tą postacią, na którą masz aktualnie ochotę, i która daje ci największą frajdę.

Każdą postać idzie w niedługim czasie wymasterować więc nie pękaj i graj jak ci wygodnie.

Pewnego dnia dojdzie do tego, że będziesz miał kilka postaci i każda będzie na inny dzień tygodnia ;)

Moją pierwszą - i na razie jedyną lvl80 klasą - był właśnie Ele, więc raczej nie będzie zbyt trudny, to kwestia znalezienia sposobu którym chcesz grać (dla mnie w grze głównie solo idealnie sprawdza się staff z fire, earth i arcane). Nie przejmuję się popularnością klas, tym kto chce czego na dungach, nie zamierzam wybierać swojego stylu gry pod ludzi - to mi ma być wygodnie. No ale ja jestem casualem. :)

Dobra, a powiedzcie mi jak ma sie sprawa z Thiefem? Zawsze moją main postacią było coś na wzór rogala z wowa. A więc czy da radę tutaj coś on zdziałać zarówno w pve jak i pvp? jakie zestawy broni dla niego? dziś trochę pograłem tym necro, ale odpada, bo po prostu nie spodobał mi się. warek odpada, bo jest trochę zbyt monotonny dla mnie, ele wydał mi się jednak zbyt papierowy przez te kilka pierwszych chwil więc odłóżmy go na bok. no i ten guardian ewentualnie mi podpasował. Więc, Thief - jak u niego z pve i pvp? dam rade questować spokojnie (mam na myśli serduszka).

Thief jest bardzo trudną klasą dla początkującego gracza, szybko padasz jeśli dobrze jej nie opanujesz, ja biegam dagger/dagger i sword/dagger, pod pvp/wvw używam tak samo daggerów z tą różnicą że na 2 zestaw broni mam shortbow(głównie dla skilla nr. 5 który służy u mnie głównie do...ucieczki ;P

Thief jak napisał poprzednik jest dość trudny choć sprawia dużo radości z gry. Jednak jeżeli wolisz nie być zbyt "papierowy" to może zostań przy Guardianie u niego z dps'em nie jest źle. W GW 2 masz tą wygodę że balans jest na poziomie i możesz grać kim Ci się podoba. A i zauważyłem jedno martwiące mnie zdanie "Szukam mianowicie klasy którą szybko wbije 80 lvl" według mnie w tej grze nie chodzi o szybkie levelowanie gdyż skupiając się na tym tracisz naprawdę lwią część tego co ma Ci tytuł do zaoferowania. Jeżeli masz mało czasu to tym lepiej gdyż pozwoli Ci to spokojnie czerpać radość z rozgrywki a kto by się przejmował rekordami i temu podobne.

czyli serduszkując Thiefem będzie mi ciężko ze względu na brak doświadczenia, tak?

Czy ja wiem, czy ciężko. Teraz z ciekawości zrobiłem thiefa (grałem dawno temu, na head-starcie) i jakoś bez problemu daję sobie radę. Może dlatego, że już grałem innymi klasami i mam jakieś doświadczenie, ale cała moja czynność, to uniki. Nie zostanę przy nim, bo to już nie moja klasa (głupi inżynier), ale nie sprawiał mi jakiś problemów. Musisz pamiętać, że thief to klasa z mniejszym marginesem błędu niż postacie w ciężkich albo postacie z większą ilością bazowego hp. Grając thiefem trzeba myśleć i używać odpowiednich skilli, a grając warriorem możesz sobie jeździć głową po klawiaturze od 1 do 0 i dasz radę, a thiefem już nie.

Moim zdaniem powinienes wybrac klase ktora sprawia ci najwiecej frajdy i przyjemnosci - ale jesli niemozesz sie zdecydowac to proponuje ci wyprobowac kazda a pozniej jakos podsumowac lub ocenic jak bardzo dana klasa ci sie podobala i niepowinienes kierowac sie takimi czynnikami jak 'czy znajde pt ' albo ' czy bede potrzebny' poniewaz kazda postac na swoj odmienny sposob jest przydatna - w ten czy tez inny sposob - Jesli chodzi o mnie to sam zaczalem grę od Rangera ze wzgledu na niezwykla uzytecznosc petow - ktorzy sa niesamowicie pomocni szczegolnie dla tych co dopiero zaczynaja

Witajcie,
jak wyżej, jestem nowy w świecie Guild Wars 2 i stoję przed wyborem swojej pierwszej klasy. Zacząłem gre wczoraj, zrobiłem necro na 27 poziom i poźniej poczytałem kilka tematów na oficjalnym forum... Zniechęciło mnie troche to, że necro jest mało porządany w klimatach pve. Jest to w ogóle prawda? Kilka chwil później zacząłem robić guardiana, ze względu na aktualną mete (w teori to guardian, warr i ele, tak?)
Z drugiej strony całkiem ciekawi mnie postać Ele z tym, że wydaje mi się być troche zbyt papierowy dla takiego świeżaka jak ja. Co Wy o tym myślicie? Szukam mianowicie klasy którą szybko wbije 80 lvl, ponieważ ze względu na dziecko nie mam już tyle czasu co z młodych lat na gry. tak więc, zostać przy necro i nie trzymać się twardo reguł "mety", próbować expić guardiana czy może zacząć znów od zera i zrobić ele? A może jakieś inne propozycje? Licze na wyrozumiałość i prosiłbym by odpowiedzi były trochę dłuższe niż -> "Guardian i już!"

Pozdrawiam