Kilka wskazówek dla nowego / pomoc

Witam forumowicze.

A więc szybko, jasno i klarownie :)

Zacząłem swoją przygodę z PoE, jestem starym wyjadaczem D2, więc.. to była tylko kwestia czasu, aby przygarnąć PoE.

Potrzebowałbym kilku wskazówek odnośnie początku gry, co zbierać jak i gdzie i po co :)

Chwilowo gram dla przyjemności - Dualist lv. 20 zacząłem w sumie wczoraj. Build? To co uważałem za słuszne wybrałem ; więc nie zdziwię się, że late game taką postacią będzie skopany.

Pierwsze z serii moich pytań - mam drzewko skilli, pick skill aplly i wszystko fajnie śmiga. Ostatnio otrzymałem nagrodę za jakiś quest, 2 Passive Refunds - o ile się nie mylę tak to się zwało. Powicie mi co z tym zrobić? Klikam i klikam po drzewku i nigdzie tego wbić nie mogę :) Wytłumaczy ktoś jak to działa?

Jaką postać mi polecacie? Przyznam, że uwielbiam Sorków - ale z tego co wyczytałem - podobne zasady jak na D2 dotyczące Ressów ich wzrostu, wraz z kolejnym poziomem trudności, prawda?

Nie znoszę Warków - typu Barbarian like a D2.. Bardziej Sork / Summoner / DPS / coś czym przyjemnie się czyści każde kolejne stage :)

Jak już pomożecie coś wybrać drodzy forumowicze, to prosiłbym również o podanie jakiegoś konkretnego buildu - najlepiej na zasadzie tego drzewka z official PoE :) Wygodniej będzie mi analizować wszystko i wnioskować.

ItemShop - istnieje tutaj? Daje dużą przewagę?

Late game - czas na nudę, czy dalszą zabawę?

Klany - istnieje tutaj takie rozwiązanie?

No dobra, a teraz część skierowana do tych ludzi, którzy będą chcieli mnie " zatłuc " wypocinami typu - Google nie bolą.

Prawda... ale chciałbym pomocy jakiś konkretnych ludzi, mających doświadczenie z owym tytułem, aby czerpać przyjemność z gry.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Siema :) ja gram dosyć długo w poe, więc pomogę jak chcesz ;)


@up

Bardzo mnie to cieszy, udzielisz więc odpowiedzi na wszystkie z pytań w poście?

Być może owa wiedza przyda się również innym ludzikom :)

Więc tak, refunds points, jak sama nazwa wskazuje, służą do cofania wbitych już punktów w drzewko.

Postać jest obojętna jaką wybierzesz, bo dostęp ma do całego drzewka, ale jak lubisz grac jako postać magiczna, to zacznij od witch.(zaraz podeśle ci moje drzewko)

Is istnieje, ale tylko i wyłącznie, znajdują siew nim przedmioty kosmetyczne.

Late game, jak w każdym h&s, farmisz itemki ;)

Istnieją klany.

@

Aktualnie używam tego buildu, lekko zmodyfikowanego, jak pobierze mi się poe, to zaktualizuje post i dodam swoje drzewko.

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/909650

Prosiłbym o jakiś przyjemny build to farmy.

A możesz powiedzieć mi coś na temat PvP? Są jakieś turnieje, czy coś w tym stylu.

Nie chciałbym wiesz opierać się na tytule gdzie tylko i wyłącznie o czysty Grind chodzi.

KrasheR, w takim razie PoE nie jest dla ciebie, bo to jest h&s z krwi i kości - farma, farma, farma ;)\

PvP jako-tako jest, ale słabe ;)

No cóż.. będę musiał się przełamać :)

Coś jednak ten tytuł w sobie ma, więc muszę jako tako ogarnąć całość i zdecydować czy warto tracić dalszy czas.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

I jak, przemawia do Ciebie ta produkcja? Masz może jakieś pytania?

Szczerze mówiąc.. średnio.

No ale, może to kwestia czasu i poznania całego schematu gry.

Chwilowo pomoc nie potrzebna, mam swojego " mentora " :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Witam, mam jeszcze jedno pytanie skierowane to graczy, którzy grali zarówno w D3 jaki i PoE - na pewno są tutaj tacy :)

Mam możliwość zakupienia D3 - chciałbym wiedzieć czy warto przejść z PoE na D3. Blizzard, tak wiem.. zawsze dobry tytuł, ale chciałbym aby ktoś przedstawił mi plusy - minusy gry jednej i drugiej, jak i krótkie porównanie jeżeli nie będzie problemu.

Dziękuje wszystkim którzy pomogą !

Poszukaj sobie, było poruszane milion razy

Mam diablo 3, razem z dodatkiem, i grałem długo w poe i jednoznacznie mogę stwierdzić, że poe>d3.

Pod wieloma względami PoE bije Diablo na głowę, a wymieniać je wszystkie można by godzinami, więc wymienię tylko kilka.

Przede wszystkim - klimat. Chociaż to rzecz względna, moim zdaniem, PoE zwycięża.

PoE jest f2p i cały czas, regularnie, się rozwija. Politykę Blizzarda zna chyba każdy...

W PoE znajduje się wiele 'smaczków', których nie ma w D3 (np. hideout)

PoE; bardzo fajnie rozwinięty system handlu i crafting.

Więcej możliwości w budowaniu postaci.

Eventy w postaci lig, z ciekawymi nagrodami.

...

Dodam, że jak chcesz kupić diablo bez dodatku, to nie masz po co :D

Mam diablo i grałem w poe, hmmm obie gry są dobre, nie wiem czemu, ale diablo sprawia mi dużooo więcej prawdy niż Poe, poe wydaje mi się takie sztywne, nie nie twierdzę że poe jest słabe wręcz przeciwnie. Polecam ci pobrać triala, jak ja na początku i sprawdzić czy ci się podoba(grafika, styl, dynamika, klasy).

PoE; bardzo fajnie rozwinięty system handlu

o.O Nie wiem jak długo grasz w PoE, ale ma on najgorszy z możliwych systemów handlu, chyba że masz na myśli formę handlu wymiennego non-gold. Koniec końców trade system w PoE jest czasochłonny, nudny i co ważne w większości przypadków, nieefektywny.

1. Spanowanie trade chatów na każdym kanale - bezcelowe

2. Zmarnowanie godziny na tworzenie tematu na forum o itemach jak i późniejsze bumpowanie co 1h - bezcelowe

3. Szperanie po różnych stronach tradowych w poszukiwaniu itemów - marnowanie czasu

4. Oczekiwanie, aż sprzedawca pojawi się online - bezcelowe

GGG już od 1,5 roku obiecuje zmianę w Trade systemie ale jakoś go nie ma, za to prowadzają domki, których nota benę tak jak AH nigdy w grze miało nie być.

Xaros, dla Ciebie może być to słaby system handlu, dla innych może być esencją tej produkcji :)

Wypowiadanie się na temat tego, czy coś komuś się podoba, czy nie, jest bardzo względne, bo każdy ma swój gust.

Nie wypada manifestować swoich poglądu i narzucać ich innym, bo jest to, po prostu, nie fair.

A w poe, gram, z przerwami, od początku bety.

A ja uważam nietypową formę handlu w PoE za największy atut tej gry. Dodaje to wielkiego klimatu. Najważniejsza jest sztuka negocjacji, aby wymienić się tak, aby było to najkorzystniejsze dla nas, a przy okazji szlifujemy nasz angielski i takie tam duperele :)

@Froippi, pisząc że w PoE jest "fajny" system handlu również narzucasz swój pogląd. Problemem w tradu w PoE nie jest możliwość negocjacji, czy szeroko pojętego handlu wymiennego. Problem leży w promocji przedmiotu i sposobu ich odnalezienia. Bardzo łatwo znaleźć mirrory czy 6l za setki exów. Ale aby kupić/sprzedać coś średniego ale równie dobrego trzeba się srogo napracować. Mówiąc napracować, mam na myśli tracić czas na przeglądanie forum czy poe.trade, a później godzinny/dni oczekiwania na sprzedawce aby dowiedzieć się, że daje nam cenę z kosmosu. Problem mamy aby porównać ceny, gdyż się nie da. Setki troll spamu na trade chat i poe.trade, które sztucznie zawyżają ceny. Można by się rozwodzić nad tym dniami i nocami. Wiadomo, że handel wymienny i możliwość negocjacji to coś fajnego i tego zmieniać bym nie chciał.

Osobiście uważam, że zwolennicy tego systemu promocji to masochiści albo mają w tym interes aby dojście do podobnych itemków jak ich był nadal utrudniony.

@Froippi, pisząc że w PoE jest "fajny" system handlu również narzucasz swój pogląd. Problemem w tradu w PoE nie jest możliwość negocjacji, czy szeroko pojętego handlu wymiennego. Problem leży w promocji przedmiotu i sposobu ich odnalezienia. Bardzo łatwo znaleźć mirrory czy 6l za setki exów. Ale aby kupić/sprzedać coś średniego ale równie dobrego trzeba się srogo napracować. Mówiąc napracować, mam na myśli tracić czas na przeglądanie forum czy poe.trade, a później godzinny/dni oczekiwania na sprzedawce aby dowiedzieć się, że daje nam cenę z kosmosu. Problem mamy aby porównać ceny, gdyż się nie da. Setki troll spamu na trade chat i poe.trade, które sztucznie zawyżają ceny. Można by się rozwodzić nad tym dniami i nocami. Wiadomo, że handel wymienny i możliwość negocjacji to coś fajnego i tego zmieniać bym nie chciał.Osobiście uważam, że zwolennicy tego systemu promocji to masochiści albo mają w tym interes aby dojście do podobnych itemków jak ich był nadal utrudniony.

Rozumiem grasz na Standardzie nie na sezonach ? wtedy to nic dziwnego .. przecie to jest śmietnik a raczej wysypisko.. tylko grając na standardzie można odczuć negatywny aspekt handlu.

Aktualnie Beyond i tam lepiej nie jest. Moje zdanie o handlu jest takie same bez względu na ligę.

Xaros, ja nic nie narzuciłem, ja wyraziłem swoją opinie opartą na doświadczeniu. Za to ty to zrobiłeś, zaczynając wypowiedź słowami "Nie wiem jak długo grasz w PoE, ale ma on najgorszy z możliwych systemów handlu..."

Ma to negatywny wydźwięk i jednocześnie narzuca twoje zdanie podważając moją opinię.

Zbyt dużo z tym zachodu. Co do handlu powiem tyle, że albo się komuś to podoba lub nie, należy samemu przetestować i wyciągnąć wnioski.

Moim zdaniem, PoE jest lepsze niż D3. Ile ludzi, tyle opinii.