Jakie ołówki do rysowania

Siemka szukam jakiś dobrych ołówków do rysowania,na oku mam już jakieś tylko nie wiem jaki to typ :D

Na tym filmiku jest ten ołówek możecie podać jego nazwę albo typ nw

http://m.youtube.com/watch?v=4NABndKnAzo

I piszcie własne propozycje :D

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Masz przecież w komentarzach masz całą dyskusję o ołówkach...
A ołówek którego używa to H.

Kup sobie jakiś zestaw od 2H do 8B, firma np. Koh i noor. W zupełności Ci wystarczy, nie liczą się ołówki tylko zdolności :).

Ja używam osobiście KOH I NOOR zwykle HB,B,B2,B3,B4,B5 i B8. Z czego B5 i B8 kupuję zawsze kilka sztuk bo szybko schodzą.

Ołówki dobierasz w zależności od tego jakie linie chcesz uzyskać. Osobiście do szkicowania używam automatyczny ołówek HB ( nie muszę się przejmować tym że się stępi ), po czym linework wykańczam tuszem lub czarna kredką, zaś do cieniowania ołówek b4 i b6.

koh-i-noor 8b-2h zestaw + jeden automatyczny 0,5, lub 0,7 + jak pisali ci wyżej dokup sobie kilka "wysokich" B, bo szybko schodzą

dobry artysta to i kawalkiem wegla i pieknie naszkicuje polecam olowki firmy koh moim zdaniem sa najlepsze jeden z nich mam od postawowki i do dzisiaj mi sluzy ^^ ale tego sobie oszczedzam bo mam do niego sentymet :D

Ogolnie to wypada miec minimum 3 sztuki 1 lekki do szkicowania , 1 do cieniowania i jeden czarny do poprawiania kontorow ale to tylko moje zdanie bo nie ktozy maja i po 50 olowkow i ciagle im malo ^^ mi wystarcza 3 ^^

Wszystko zależy co i jak chcesz rysować. Z pytania wynika że jesteś początkujący. Rada: nie zaczynaj od rysunków szczegółowych. Zacznij rysować węglem tylko linearne rysunki by złapać kompozycje i proporcje. Potrzebujesz też kogoś kto powie tobie co i dlaczego jest dobrze a co i dlaczego źle. Rysunki rób max 10-15 min bo inaczej zaczniesz bawić się w szczegóły. A jeżeli nie interesuje ciebie nauka tylko przerysowywanie z gazet, rób jak chcesz :D

Dobra i jeszcze jedno pytanko,w domu znalazłem jeden ołówek 4B ale nime mogę go zaostrzyć bo się łami i zostaje w temperówce,czym powinno się ostrzyc takie ołówki ?

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Dobra i jeszcze jedno pytanko,w domu znalazłem jeden ołówek 4B ale nime mogę go zaostrzyć bo się łami i zostaje w temperówce,czym powinno się ostrzyc takie ołówki ?

Sorki za dubel posta koma się zwiesiła :D

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Ja oszczę nożykiem :)

Ołówek jest albo połamany w środku albo temperówka już się zużyła. Proponuję zainwestować w kilka sztuk temperówek lub nożyk tak jak kolega wyżej napisał. Ja do tego wszystkiego zawsze mam pod ręką papier ścierny. Gdy chcę narysować bardzo wąską linię po prostu przeciągam rysikiem po papierze pod odpowiednim kontem żeby go "zetrzeć" i w ten sposób bardzo mocno zaostrzyć końcówkę.

Azargo masz mordo racje nic nieostrzy olowkow lepiej niz papier scierny ^^ i nozyk do tapet taki za max 5 zl wystarcza na pare lat ^^ + kawalek papieru sciernego za zlotowke i masz spokoj z temperowkami :P

Siemka,mam kolejny pytanie w sprawie ołówków.

Czemu jak np szkicuję ołówkiem 6H i 2H,i po nich chcę poprawić 2B i 4B to tak jakby te ołówki b jakby się ślizgały

I przez to jest mniej czarny kolor,o co w tym chodzi ?

Możliwe, że ślizganie jest spowodowane tym, że twardymi ołówkami niszczysz fakturę papieru (za mocno dociskasz lub zbyt ostro zaostrzone) i robi się po prostu bardzo gładki. 6H nie za twardy troszkę? :D

Siemka szukam jakiś dobrych ołówków do rysowania,na oku mam już jakieś tylko nie wiem jaki to typ :D

Na tym filmiku jest ten ołówek możecie podać jego nazwę albo typ nw

http://m.youtube.com/watch?v=4NABndKnAzo

I piszcie własne propozycje :D

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2