Potrzebna rada od specjalistów :D Wow bez WoD?

Witam serdecznie :)
Proszę o treściwą i szybką odpowiedź (jeśli da radę oczywiście xd)
Z tego co mi wiadomo nie długo wychodzi dodatek WoD, a ja takowego nie zakupiłem, i tu moje pytanie czy będę w stanie grać dalej bez zakupionego dodatku, jeśli tak to jakie będą różnicę itd?

Będziesz mógł grać lecz będzie zablokowany content od 90 + , mówie tu o nowych rajdach , mapkach .

Jednym słowem nie warto. Dolewelujesz do 90 i nie będzie co robić, bo wszyscy będą siedzieć na contencie z WoD.

A jak z grafiką ?
Bo miała się zmienić prawda? :)

Grafika zostaje ta sama (może poprawią co nieco) i dodadzą nowe modele postaci. Pod tym adresem masz wszystko opisane.

Ogólnie engine gry i system plików (bye bye *.mpq) przejdą zmiany. Odbije się to niekorzystnie na wymaganiach systemowych i gra będzie wymagać sprzętu podobnego do tego, co wymaga GW 2. Wiem, bo jestem Beta testerem i sprawdziłem.

Z tego co wiem to wymagania WODa mają być takie same jak mopa.
http://2p.com/6640651_1/The-Hardware-Requirements-of-World-of-Warcraft-Warlords-of-Draenor-by-exist.htm

ogólnie grafika poprawiona gram na becie i wszystko śmiga na tych samych ustawieniach...nie wiem @Vences wziąłeś ze wymagania się zmienia bo właśnie to jest najlepsze w tym dodatku i zmianami graficznymi ze są one tak zrobione by nie było to prawie wogole odczuwalne pod względem sprzętu...ogólnie już 15 października wchodzi patch który wprowadza największe zmiany do gry takie jak nowa grafika, zmienione statystyki, liczb...wprowadzenie do nowego dodatku i wiele innych zmiana.

Z tego co wiem to wymagania WODa mają być takie same jak mopa.http://2p.com/6640651_1/The-Hardware-Requirements-of-World-of-Warcraft-Warlords-of-Draenor-by-exist.htm

To masz złe info.

MoP:

OS: Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (32 & 64-bit supported)
Processor: Intel Pentium D, or AMD Athlon 64 X2
RAM: 2 GB or more of RAM, 1 GB for Windows XP
Graphics card: NVIDIA GeForce 6800 or ATI Radeon X1600 Pro video card with 256 MB Video RAM or better
Hard drive: 25 GB free hard drive space
Network: Broadband Internet connection
WoD:
Windows XP/Windows Vista/Windows7/Windows8 (latest Service Pack)
Intel Core2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750
NVIDIA GeForce 8800 GT, ATI Radeon HD 4850 or Intel HD Graphics 3000
35 GB available HD space
2 GB RAM
Broadband Internet connection
Jest to OGROMNA różnica (GeForce 6800 a GeForce 8800 dzieli przepaść), zwłaszcza dla kogoś, kogo sprzęt mieści się w granicach minimum dla WoDa. O ile w MoP mogę grać generalnie na średnich (GeForce 9600M GS 1 GB VRAM) z custom zmianami, to w WoD zmuszony byłem ustawić prawie wszystko na low.

Oczywiście userzy w miarę nowszych kart nie odczują żadnej różnicy.

Grać będziesz mógł, ale będziesz miał zablokowany content z dodatku(krainy, powinny być otwarte). Czyli będziesz jedną z niewielu osób, które będą grać bez dodatku, więc ominie Cię cała frajda z wowa - end game.

Ogólnie engine gry i system plików (bye bye *.mpq) przejdą zmiany. Odbije się to niekorzystnie na wymaganiach systemowych i gra będzie wymagać sprzętu podobnego do tego, co wymaga GW 2. Wiem, bo jestem Beta testerem i sprawdziłem.

Engine gry ulegnie lekkim zmianom, ale nie będzie to żadna wielka zmiana.

WoD zmienia głównie wygląd tekstur(i leciutko niektóre modele), ale mimo tych zmian nadal będą to tzw. 'hand painted texture', jednak tym razem nie są one tworzone od zera na tablecie a 'wypiekane' z high poly modeli a dopiero potem dopracowywane by wyglądały na ręcznie rysowane.

Ale mimo wszystko są to nadal modele ze zwykłą diffuse teksturką, bez normal, specular tekstur.

A do takich zmian nie potrzeba całkowitej zmiany silnika gry.

Grać będziesz mógł, ale będziesz miał zablokowany content z dodatku(krainy, powinny być otwarte). Czyli będziesz jedną z niewielu osób, które będą grać bez dodatku, więc ominie Cię cała frajda z wowa - end game.

Ogólnie engine gry i system plików (bye bye *.mpq) przejdą zmiany. Odbije się to niekorzystnie na wymaganiach systemowych i gra będzie wymagać sprzętu podobnego do tego, co wymaga GW 2. Wiem, bo jestem Beta testerem i sprawdziłem.

Engine gry ulegnie lekkim zmianom, ale nie będzie to żadna wielka zmiana.

WoD zmienia głównie wygląd tekstur(i leciutko niektóre modele), ale mimo tych zmian nadal będą to tzw. 'hand painted texture', jednak tym razem nie są one tworzone od zera na tablecie a 'wypiekane' z high poly modeli a dopiero potem dopracowywane by wyglądały na ręcznie rysowane.

Ale mimo wszystko są to nadal modele ze zwykłą diffuse teksturką, bez normal, specular tekstur.

A do takich zmian nie potrzeba całkowitej zmiany silnika gry.

@up Krainy napewno będzie miał zamknięte, tak jak to było przy mopie. Bez woda będziesz miał nowe talenty itp. będziesz mógł wbić 90 i 100% i to wszystko. Nie jestem pewien co do tych fortec(?), ale prawdopodobnie także będą dla Ciebie zablokowane. Jednym słowem, cały fun Cię ominie. Lepiej daj te ~120zł i graj na wodzie. Pozdrawiam

Grafika i animacje sie lekko zmieniaja ale nie skutkuje to zwiekszeniem wymagan. Najlepszym rozwiazaniem bylo by kupienie WoD ale jezeli nie bedziesz mial na niego kasy to i tak pograsz tyle, ze glownie pvp na 90 bo watpie zeby ktos szukal raidu. Mowiac pvp mam na mysli areny bo o rbg mozesz zapomniec. W kazdym razie jezeli chcesz pograc dla zabicia czasu to czemu nie przeciez mnostwo ludzi wbijalo np gladiatora dodatek nizej.

już na którymś poprzednim dodatku tak było, że jak go nie wykupiłeś to nie miałeś dostępu do battlegroundów (nie pamiętam czy areny działały)

Nie będzie dostępu do garnizonow, bo je dostajemy pdoczas wątku fabularnego w WoD. Dla osoby, która nie zakupi WoDa będzie dostępne to co wyjdzie w pre-patchu i nic więcej.

To ja się nieco wtrącę z pytaniem. Czy zainstalowanie dodatku zwiększy wagę gry, czy będzie tyle samo co z aktualnym patchem bez dodatku?

Gra automatycznie się aktualizuje do aktualnego patcha, tzn. nawet jak nie będziesz miał woda to on Ci się ściągnie. Tylko nie będziesz mógł z niego korzystać i gra będzie więcej zajmować po dodatku, nie wiem czy dużo więcej ale coś tam napewno.

Pliki dodatku będą obligatoryjne. U mnie beta zajmuje jakieś 39 GB.

Krótko i na temat. Gra bez aktualnego dodatku, jest nieporozumieniem.

Więc nowe modele już są, ale warto zakupić ten dodatek m.in. - dlatego że wbijesz 90 to będziesz się nudził a kupując w przedpremierze możesz automatycznie zlevelować postać do 90 poziomu więc warto :-)