Malthael - Cosplay

Witam, ostatnio zainteresowałem się Cosplay'em. Poczytałem troche na ten temat i chciałbym stworzyć kostium Malthael'a z Diablo III. Nie wiem jednak w jaki sposób mam się za niego zabrać. Mógłby mi ktoś poradzić z jakich materiałów najlepiej takie '' kostiumy '' robić ? Chodzi mi tutaj o konkretny materiał na zbroje i tego typu rzeczy,który będzie w miare trwały.

Mathael może być trochę przegięciem, z racji:
- życia w Polsce, gdzie cosplay to zaledwie kropelka w morzu potrzeb i ambicji niektórych.

- o elementy trudno, a jak się znajdą to drugie.

- raczej rękoma tego nie uklepiesz, nie mając narzędzi.

To co tam zobaczyłeś na internetach, to zwykle osoby. nad którymi stał sztab ludzi - dzięki temu wyglądają, jak wyglądają. Fajnie, fajnie. Ale zastanów się czy chwilowa zajawka będzie powodem do wydawania setek złotych na coś, co będziesz trzymał w szafie. Bo chyba nie założysz tego na bal przebierańców, czy Andrzejki, nie? Mimo to, skromny lajk i kufel piwa za ambicje. Większość "cosplayerów" zakłada koszulkę danego koloru, farbuje włosy i kupuje mieczyk z ebaya za bezcen. I już siebie obwieszcza cosplayerem.

Profesjonaliści mają swoje strony internetowe, blogi, kanały na yt i uczą robienia tego typu rzeczy, a dodam dawet, że chyba jedna Polka jest w czołówce tego typu ludzi, i ogólnie Polacy bardzo dobrze sobię w tym radzą.

Tak naprawde z tego co wiem to trudno jest coś wykminić z nożem i klejem :P więc trzeba by pomyśleć nad wizytą u krawcowej ( no chyba ze sam ogarniasz maszyne ) i o przedstawienie dokładnego projektu, a juz reszte dupereli kitrać na własną rękę. Wycinanie, doklejania, doszywanie, spawanie itd itd i będziesz w stanie zrobić co tylko sobie zapragniesz.

Pozdrawiam!

Aha. Co do pana Wagona i krawcowej. Nie idź do Pani Grażynki na osiedlu, a do na prawdę konkretnego człowieka. Pani Grażynka spojrzy na ciebie jak na idiotę i wezwie egzorcystę.

Co do grażynki to fakt :P ale wiadomo co co chodzi.

Witam, ostatnio zainteresowałem się Cosplay'em. Poczytałem troche na ten temat i chciałbym stworzyć kostium Malthael'a z Diablo III. Nie wiem jednak w jaki sposób mam się za niego zabrać. Mógłby mi ktoś poradzić z jakich materiałów najlepiej takie '' kostiumy '' robić ? Chodzi mi tutaj o konkretny materiał na zbroje i tego typu rzeczy,który będzie w miare trwały.