Porządek na komputerze

Witam wszystkich o tej wczesnej porze ;)

Otóż chce zrobić porządek na komputerze powyrzucać nie potrzebne rzeczy itp itd. Chciałbym także przeskanować system od wirusów i zrobić porządek z przeglądarka/internetem... Do uporządkowania przeglądarki powinien nadać się CCleaner mam racje ? A jeśli chodzi o skan kompa to jaki darmowy program mi do tego polecicie ? Chodzi o to ze komputer czasami łapie ścinki tak samo net a jestem pewny ze to wina komputera, może powiecie co jeszcze mógł bym zrobić ?

Darmowy antywirus : AVG AntiVirus free 2015.

Link : http://www.avg.com/pl-pl/avf_download_2015_ppc?ECID=ad:go:se:PL-PL-SCH-AVG-Free&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=avg%20free&utm_content=&utm_campaign=PL-PL-SCH-AVG%20Free&gclid=CK3jquK7usECFSXKtAodRBwAQA

Pobierz dodatkowo program:

-Odkurzacz

-JetClean

Oraz polecam triala na 30 dni Norton Antywirus używam go od 4 lat i dla mnie osobiscie jest idealny (wersja na rok to koszt 80/90 zł jak się nie mylę)

Polecam program AVG PC TuneUp. Działa w tle, nie muli komputera(Używam go na starym laptopie który nie daje rady już powoli), ma wiele funkcji, na pewno się ci spodoba.

Do czyszczenia kompa ccleaner. Do przeglądarek tylko i wyłącznie adw cleaner. Do defragmentacji dysku polecam program od producentów ccleaner ale nazwy niepamietam.A jeżeli chodzi o antywirusowe oprogramowanie to na pewno nie AVG. Program ten który śmieci komputer bardziej niż nie jeden trojan i blokuje bardzo dużo rzeczy nawet po odinstalowaniu. Polecam Nod32 dokładnie przeskakuje Wszystko.

Ja bym zrobił kopie zapasową potrzebnych rzeczy na jakimś zewnętrznym hdd i ładnie bym formata zrobił, nie cierpię softów "do czyszczenia kompa" itp bo one zamiast sprzątać to jeszcze większy burdel robią w piecu, a po tym jak zainstalujesz wszystkie stery i podstawowe rzeczy polecam z całego serca zrobić obraz partycji systemowej prostym narzędziem wbudowanym w winde i potem jak coś to można sobie przywrócić system nawet jak padnie tak, że się nie będzie chciał bootować, wystarczy płytka instalacyjna windowsa no i ten obraz partycji :)

Instalujesz CCleanera czyscisz rejestr + zbedny syf, do tego tak jak kolega wyżej adw cleaner i skanujesz, ponadto malwarebytes ( w instalacji NIE zaznaczasz okresu próbnego) i jako antywirus instalujesz 360 total security z tąd http://360safe.com/totalsecurity.html albo bit defender free . Pozdrawiam

Witam wszystkich o tej wczesnej porze ;)

Otóż chce zrobić porządek na komputerze powyrzucać nie potrzebne rzeczy itp itd. Chciałbym także przeskanować system od wirusów i zrobić porządek z przeglądarka/internetem... Do uporządkowania przeglądarki powinien nadać się CCleaner mam racje ? A jeśli chodzi o skan kompa to jaki darmowy program mi do tego polecicie ? Chodzi o to ze komputer czasami łapie ścinki tak samo net a jestem pewny ze to wina komputera, może powiecie co jeszcze mógł bym zrobić ?