Dobra książka - Średniowieczne Fantasy

Witam, poszukuję jakiejś Genialnej i bardzo wciągającej książki. Tak jak w tytule, walka na miecze, fantastyczne potwory. Najlepiej, jakby nie było za dużo magi. Coś Jak Wiedźmin czy jak Hobbit. Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Cały Cykl Inkwizytorski o Mordimerze Madderinie autorstwa Jacka Piekry.

Dodatkowo polecam Pan Lodowego Ogrodu(100 razy lepsza od wiedźmina, przynajmniej moim zdaniem) Grzędowicza.

Na upartego cykl o Koniaszu Miroslava Zambocha.

Pieśni Lodu i ognia Martina. Na chwilę obecną 8 książek, a pewnie z 4 jeszcze wyjdą.

Polecam książki Davida Eddingsa http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Eddings. Dwie serie po 5 książek w jednym świecie oraz dwie kolejne serie po 3 książki w innym uniwersum. Fabuła może nie jest zbyt zaskakująca, ale przyjemnie się je czyta.

Cała seria Zwiadowcy i seria Drużyna Johna Flanagana. Łuki, miecze, etc.

Achaja Andrzeja Ziemiańskiego

"Narrenturm", "Boży wojownicy", "Lux perpetua" - cykl husycki Andrzeja Sapkowskiego

"Achaja" i "Pomnik Cesarzowej Achai" - Andrzej Ziemiański

"Pan Lodowego Ogrodu" - Jarosław Grzędowicz

"Rubinowy rycerz", "Diamentowy tron", "Szafirowa Róża", "Kopuły ognia", "Świetliści", "Ukryte miasto" - cykl Tamuli Davida Eddingsa

i na koniec mimo, że miało być mało magii ale przeczytaj w wolnej chwili

"Tkacz iluzji", "Kamień na szczycie" i "Piołun i miód" - Ewy Białołęckiej. Magii dużo, ale książka wspaniała.

Ja polecam Smoczy Rycerz Gordona R.Dicksona lekkie, zabawne i nie można się oderwać, oraz cykl dziejów elenium od Eddingsa (dzięki że mi przypomniałeś o tym autorze Drago)

Cała seria Zwiadowcy i seria Drużyna Johna Flanagana. Łuki, miecze, etc.Achaja Andrzeja Ziemiańskiego

Zdecydowanie popieram kolege. Jestem po przeczytaniu pierwszej czesci Zwiadowców i wciągnęła mnie tak że nie mogę sie doczekać tego kiedy kupie sobie nastepne części, książke przeczytalem w jeden dzień, jak przysiadłem tak nie mogłem się oderwać. Dobra i ciekawa pozycja. Historia typu od zera do bohatera :)

Pieśni Lodu i ognia Martina. Na chwilę obecną 8 książek, a pewnie z 4 jeszcze wyjdą.

Tak o ile autor prędzej nie kopnie w kalendarz :) Z tą sagą walczy już od 1999 roku , ale jeżeli lubisz intrygi, spiski to tytułowa "gra o tron" powinna ci się spodobać osobiście polecam. Zwiadowcy są w porządku aczkolwiek jest kierowana raczej do młodszych czytelników CO nie oznacza, że jest dziecinna też jest warta polecenia.

Witam, poszukuję jakiejś Genialnej i bardzo wciągającej książki. Tak jak w tytule, walka na miecze, fantastyczne potwory. Najlepiej, jakby nie było za dużo magi. Coś Jak Wiedźmin czy jak Hobbit. Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.