Spadki fpsów w każdej grze

Witam. Dziś rano zainstalowałem Skyrima. Od tego czasu pojawiły się spadki fpsów. Każda gra działa dość dobrze przed pierwsze kilka minut np. World of Tanks mam na początku koło 80 fpsów i po chwili spada do 25 a czasem i mniej niż 10... I to w dosłownie każdej grze tak mam a laptop do najgorszych nie należy. Przeskanowałem system, jakieś 3 wirusy ununąłem ale wciąż jest ten problem.. Prosze pomóżcie bo zaczyna mnie to drażnić!

Pozdrawiam.

Mówisz laptop. Może Ci się coś w sterownikach pokićkało i się odpala wszystko na zintegrowanej grafice.

Jak to zmienić?

Może masz za mało miejsca na dysku...

Na dysku C zostaw z 4Gb+ i zrób defragmentacje.

Right click i uruchom za pomocą dedykowanej karty graficznej czy cuś takiego.

Co do pamięci to mam na nim 2 tera więc to raczej nie to. Okej, pokombinuje z tą kartą.

Hmm, spróbuj może zmniejszyć jakość dźwięku. Bo Skyrim chyba przestawiał dźwięk na wyższą jakość.

Nie jestem pewien.

Nie, tu o dźwięk nie chodzi. Dalej mam spadki...

Ściągnij CCleaner i przeczyść komputer łącznie z rejestrem.

Też zrobione... a jest jakiś program któy pokazuje w procentach uszkodzenie dysku? Nie tylko ja korzystam z laptopa więc chciałbym mieć pewność, że to nie dysk.

Jeżeli karta karta graficzna po paru minutach wchodzi na 100 % obciążenia to pobierz Malwarebytes Anti-Malware. Miałem tak samo okazało się że jest jakiś wredny program zamienia kompa w koparkę wirtualnej waluty.

https://www.malwarebytes.org/

HD tune

Drago mimo iż było 123 błędy/problemy to po usunięci ich wciąż problem pozostaje. A co do HD Tune to będę się zaraz za to brał.

Przede wszystkim może na początek poda specyfikacje laptopa. A potem się pomyśli co i jak.

Laptop to Asus x550v. Przeskanowałem dysk twardy programem HD Tune i wyszło mi, że mam uszkodzone 0,3% dysku.

Laptop to Asus x550v.

Miały być dokładne specyfikacje, a nie nazwa i model... Próbowałeś tak jak już ktoś wspominał - prawym na aplikację, którą uruchamiasz grę i "uruchom za pomocą karty graficznej o wysokiej wydajności", czy coś podobnego... Sprawdź w ustawieniach sterowników, czy Ci nie przypisało zintegrowanej do wszystkich aplikacji, jeśli tak to pozmieniaj tam odpowiednio wszystko tak jak powinno być.

Aktualnie robię jeszcze raz skana programem HD Tune i wyślę screena na forum więc nie będę uruchamiał gry, zrobię to po teście. Ajron zainstalowałem skyrima nie oryginalnego i ze stronki z której pobieram już od kilku lat a antywirus niczego nie wykrył...

Oto specyfikacje latpopa

procesor
  • Intel® Core™ i5
model procesora
  • i5-3230M (2.6 GHz, 3 MB Cache)
wielkość pamięci RAM
  • 8 GB
pojemność dysku magnetycznego
  • 1000 GB
karta graficzna
  • NVIDIA GeForce GT 720M
zainstalowany system operacyjny
  • Windows 8
waga
  • 2.3 kg
rodzaj
  • laptop
segment
  • Uniwersalny
  • Multimedialny
klasa
  • prestiż i styl
  • gaming
nominalna rozdzielczość LCD
  • 1366 x 768 pikseli
typ ekranu
  • matowy (non-glare)
ilość rdzeni
  • 2 szt.
typ zastosowanej pamięci RAM
  • DDR3 (1600 MHz)
wolne gniazda pamięci
  • 1
rodzaj dysku twardego
  • magnetyczny (tradycyjny)
napęd optyczny
  • DVD+/-RW DL
dedykowana grafika
  • tak
wyjścia karty graficznej
  • wyjście D-Sub
  • wyjście HDMI
zintegrowana karta graficzna
  • Intel HD Graphics 4000
typ akumulatora
  • litowo-jonowy
  • 4-komorowy
pojemność akumulatora
  • 2600 mAh
karta dźwiękowa
  • stereo
czytnik kart pamięci
  • SD
komunikacja
  • Bluetooth
  • LAN 100 Mbps
  • WiFi IEEE 802.11b/g/n
interfejsy
  • 1 x USB 3.0
  • 2 x USB
szerokość
  • 380 mm
głębokość
  • 251 mm
wysokość
  • 31 mm

Hmmm GT 720... Dobra, pobierz program hwmonitor i zrób screena tylko przy włączonej przeglądarce, a potem włącz jakąś grę, poczekaj aż FPSy ci spadną i wtedy zrób kolejnego screena. Zrób też screena z programu HD Tune z zakładki health. Sprawdź również w przełączaniu grafiki jak masz ustawione poszczególne aplikacje.

Darek, właśnie robię ten test programem HD Tune ale to trochę potrwa. Jest już połowa. Do godziny 14 myślę, że się zrobi i wtedy zacznę testować z temperaturą chociaż niedawno robiłem te testy na Diablo 3 i Ryse Son of Rome i miałem temp w granicach 80,85 stopni więc chyba tragedi nie ma aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować jezcze raz.

Ze skrajności w skrajność... Teraz nawet dokładne wymiary laptopa rzucił :P Ponawiam pytanie co do uruchamiania aplikacji, sprawdzałeś czy rusza dedykiem czy integrą?