Który tytuł jest aktualnie na top?

Jak wiadomo, rynek jest przesycony większymi i mniejszymi crapami, a chciałbym posługując się opinią publiczną zebrać dla siebie małą statystykę na dzień dzisiejszy. Odpowiadamy w dwóch kategoriach: F2P i P2P(w to wchodzi B2P). Tak więc:

1. Który MMO jest najpopularniejszy? Posiada największy fan-base, najwięcej contentu, filmów ludzie do niego robią, ogólnie najgłośniejsze o nim echo.

2. Który MMO jest najlepszy? Nie musi być popularny, ale gwarantuje sporo zabawy, wydawca nie trzepie na graczu hajsu i po prostu jest to gra, z której powinni czerpać garściami inni producenci.

3. Który MMO jest mało-popularny, niszowy, a powinien być znany? Choćby ze względu na swoją wyjątkowość, unikatowość, niezwykłość. Niedoceniany tytuł.

4. Który MMO jest przeceniany? Jest popularny, a nie powinien, bo jest po prostu kiczem i dziadostwem.

5. Który MMO posiada najlepszą grafikę? Najbardziej cieszące oko modele postaci, immersyjne oświetlenie i wspaniałe lokacje.

6. Który MMO ma "to coś"? Ten klimat. To, czego ze świecą dzisiaj szukać. To coś, czego nie potrafimy opisać, a jednak to lubimy.

7. Który MMO się najlepiej zapowiada z tych dotychczas zapowiedzianych in future?

Zapraszam do prezentowania swoich własnych, prywatnych, subiektywnych opinii. Mile widziane uzasadnienie. :)

1. Pewnie WOW ale rising star award leci do FFXIV i Archeage

2. Archeage imho

3. zamkniete Wizardry online

4. hmmm WoW jak dla mnie jest outdated pod wieloma wzgledami

5. FFXIV

6. DDO i WIzardy online

7. Pewnie Black desert

To sa MOJE opinie

1. Od kilkunastu lat WoW.


2. Moją trójcą która jest na równi z małymi różnicami to:Lineage2,Rift,WoW


3. Mało osób daje szansę dla Rifta a gra ma ogromny content oraz end-game może lepszy od WoW'a.Drugim tytułem może być hmmm Age of Conan.


4. raczej WoW bo mało jest popularnych gier dużo tytułów jest na podobnym poziomie np,Aion,TERA,L2 itp


5. Moim zdaniem TERA online lub Blade and Soul


6. DDO,SWTOR,LotR oraz Age of Conan


7. jak kolega wyżej Black Desert oraz Bless.



Takie są moje typy gier można z nimi zgadzać się lub nie każdy ma inny gust :D


1. WoW

2. WoW

3.

4. GW 2, Archeage

5.

6. WoW

7. Ciężko wybrać. Chciałbym, by na horyzoncie było jakieś MMO, które będzie przynajmniej w 50% grywalne tak, jak WoW.

1.Z nowych Archeage i BlackDesert w CB

2.Archeage (mimo botów i hacków)

3.-

4.FFIVX - może nie dziadostwo, ale imo gra jest przeciętna i dziwi mnie jej popularność

5.FFIVX - mimo słabej rozgrywki, jakości grafiki odmówić jej nie można

6.Archeage

7.Black Desert

Jak widać jestem fanbojem AA, ale uważam że mimo botów i hacków jest to najlepsze nowe mmo na rynku - gdyby było słabe, to nikomu nie chciałoby się pisać do niej programów :)

1. F2P - RIFT/Aion, P2P -WoW.
2. F2P - RIFT/Aion, B2P - EQ2
3. The Secret World
4. ArcheAge
5. F2P - Aion, P2P - FF XIV
6. F2P - DDO, P2P - FF XIV
7. EverQuest Next, Tree of Savior

Jak wiadomo, rynek jest przesycony większymi i mniejszymi crapami, a chciałbym posługując się opinią publiczną zebrać dla siebie małą statystykę na dzień dzisiejszy. Odpowiadamy w dwóch kategoriach: F2P i P2P(w to wchodzi B2P). Tak więc:

1. Który MMO jest najpopularniejszy? Posiada największy fan-base, najwięcej contentu, filmów ludzie do niego robią, ogólnie najgłośniejsze o nim echo.

2. Który MMO jest najlepszy? Nie musi być popularny, ale gwarantuje sporo zabawy, wydawca nie trzepie na graczu hajsu i po prostu jest to gra, z której powinni czerpać garściami inni producenci.

3. Który MMO jest mało-popularny, niszowy, a powinien być znany? Choćby ze względu na swoją wyjątkowość, unikatowość, niezwykłość. Niedoceniany tytuł.

4. Który MMO jest przeceniany? Jest popularny, a nie powinien, bo jest po prostu kiczem i dziadostwem.

5. Który MMO posiada najlepszą grafikę? Najbardziej cieszące oko modele postaci, immersyjne oświetlenie i wspaniałe lokacje.

6. Który MMO ma "to coś"? Ten klimat. To, czego ze świecą dzisiaj szukać. To coś, czego nie potrafimy opisać, a jednak to lubimy.

7. Który MMO się najlepiej zapowiada z tych dotychczas zapowiedzianych in future?

Zapraszam do prezentowania swoich własnych, prywatnych, subiektywnych opinii. Mile widziane uzasadnienie. :)