Pytania i podpowiedzi!

Witam.

Dziś zacząłem swoją przygodę z Riftem tak na bardziej poważnie, wcześniej miałem kilka podejść, ale przerywałem to, chyba głownie ze względu iż grałem jeszcze w inne gry.

Jaka klasa jest najlepszym supportem? Chodzi mi o dobry heal, buffy, szukam klasy, która stałaby za całym party i dbała o to by nikt nie zginął, nie chcę wbijać się w sam środek walki.

Laptopa mam nie najgorszego a gra swoje lata ma, i zastanawiam się, czemu dość słabo mi chodzi?

Może jakieś porady odnośnie tego? Czy może to wina słabej optymalizacji?

Pozdrawiam.

Odpowiem tylko na pytanie o optymalizację ;)

No niestety ta gierka ma słabiuśką optymalizację.

Tak optymalizacja, jeśli chcesz supporta to Rogal Bard. Ale jeśli chcesz healać to albo kleryk, albo mag. Suport nie zajmuję się healaniem, on się bawi w rzucanie buffów, które zwiększają dmg, cd itp.

Niestety musisz wybrać albo support, albo healer. Bard nie poradzi sobie z leczeniem tanka (jego skille są głównie aoe, a przez to słabsze jeśli trafiają do jednej osoby), a rogue nie ma soula, który zajmowałby się pojedynczym leczeniem + najsilniejsze leczenie bazuje na combo pointsach, które trzeba nabijać innymi skillami (a więc nie masz go zawsze dostepnego).

Odpowiedzią na Twoje potrzeby byłby kleryk, ale wymagałby posiadanie oracle soul - czyli płatnej klasy, wtedy mógłbyś zarówno leczyć (przy użyciu jednego z dostępnych souli) jak i buffować, buffy dostępne dla darmowych klas priesta są, ale nie w takich ilościach jak u tej jednej jedynej.

Nie mniej każda klasa ma chociaż jednego soula leczącego (nawet wojownik może leczyć) - więc wybór jest niezwykle szeroki. A jeśli jednak wolisz supporta - jak rogue bard będzie najlepszy.

jako doświadczony gracz w Rifta powiem ci że dobrym supportem jest warrior pod beastmaster który daje buffy do ataku itp. Nie ma klasy która healuje i buffuje chodź bard może robić jedno i drugie ale totalnym healerem to on nie jest tylko bardziej wspomagającym.Najlepszym healerem jest Kleryk i teraz są dwie drogi chcesz leczyć lepiej grupę czy bardziej one target np. tanka. Pierwsza opcja musisz wybrać wardena który healuje wodą i aoe heal ma rewelacyjny utrzyma każdą drużynę ale ma problemy z utrzymaniem jednego targetu. Osobą zajmującą się healowaniem jednego tagetu ale za to bardzo mocno oraz rzucaniem baniek jest purifier który w tej roli jest niezastąpiony i utrzyma nawet najpotężniejsze ataki które przyjmuje tank ale minusem tej postaci jest to że musisz non stop targetować osobę która potrzebuje heala od ciebie. Decyzja należy do ciebie

Czyli Bard to taki buffer czający się za party, i buffujący, ewentualnie trochę atakuje spellami moby itd?

Chodzi mi o postać, która będzie przydatna na dungi, nastawiona na teamplay.

team play to healer,tank a reszta to tak na prawdę dps bo bard ma całkiem niezłe obrażenia połączeniu z tactician i dość dobre debuffy. Jeżeli chcesz być przydatny na instach to tank lub healer bo dps'ami nie ma problemów.

Tylko pamiętaj jedno dps nie równa się drugiemu dps a to oznacza że aby zadawać dobre obrażenia trzeba jednak ogarniać rotacje skilli które sprawiają momentami problemy szczególnie gdy musisz coś unikać,przeskakiwać itp.

Rift to nie jest taka łatwa gra jakby się wydawało na pewno jest wymagająca od gracza jakiś umiejętności i trzeba się wgrać w daną klasę postaci. Osobiście też mam problem do wyboru kim grać ale jak na razie healerem gram i idzie mi całkiem dobrze.

Witam.

Dziś zacząłem swoją przygodę z Riftem tak na bardziej poważnie, wcześniej miałem kilka podejść, ale przerywałem to, chyba głownie ze względu iż grałem jeszcze w inne gry.

Jaka klasa jest najlepszym supportem? Chodzi mi o dobry heal, buffy, szukam klasy, która stałaby za całym party i dbała o to by nikt nie zginął, nie chcę wbijać się w sam środek walki.

Laptopa mam nie najgorszego a gra swoje lata ma, i zastanawiam się, czemu dość słabo mi chodzi?

Może jakieś porady odnośnie tego? Czy może to wina słabej optymalizacji?

Pozdrawiam.