Co sądzicie o tym komputerze?

Cześć, tak jak w temacie, chciałbym wymienić dotychczasowy komputer, na jakiś lepszy sprzęt, od razu powiem, że komputerów szukam w cenach : od 1000 do 1100 zł. Także nie będą to oczywiście jakieś hiper, za***iste. Zależy mi tylko na czymś trochę lepszym od tego co mam. Znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/show_item.php?item=4654431714 I jako, że ja się za bardzo na komputerach nie znam, to chciałbym spytać ludzi bardziej doświadczonych w tym, czy opłaci się coś takiego kupić, czy może warto się jeszcze wstrzymać ? A i jeszcze chciałbym wiedzieć, w jakie gry, na takim sprzęcie mógłbym ze spokojem grać ? (chodzi mi o jakieś gry które mają większe wymagania).

Obecny komputer :

System : Windows 7 32-bitowy.

Procesor : Core 2 Duo E4500 2x2.20GHz

Pamięć RAM : 2GB

Karta Graficzna : GeForce GT 630 2GB pamięci

Chyba najważniejsze wymieniłem.

Zanim ktoś Ci podpowie, czy opłaca się wydawać ten 1000 zł, dobrze by było, byś podał obecną specyfikację. Ot - taki punkt odniesienia. :-)

2gb ramu? W pasjansa chcesz na średnich grać czy jak?

Ram do d*py, zasilacz "markowy" 400W. Ja bym nie zaryzykował

4GB ramu to mało ? myślałem, że wystarczająco, żeby sobie w coś pograć...

Nie opłaca się. Lepiej tego nie kupować.

Nie kupuj składaków z allegro

Warto podkreślić niesamowite zalety tego sprzętu, m.in:

Złącze VGA i HDMI!

Możliwość podpięcia głośników!

Podwójnie podkreślone: NAGRYWARKA DVD! KOSMOS!

ZASILACZ!!!

Kupuj! Nie ma czasu do stracenia!

@UP Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie ma sensu, żebyś się udzielał.

To w takim razie, gdzie polecalibyście kupować taki sprzęt jak nie na allegro ? Nie sądze, żeby to był jakiś składak, bo to jakaś firma robi, sporo ma tych komputerów, ale być może się mylę.

Ten komputer to za przeproszeniem gówno. Wciskają ludziom kit żeby zarobić.

Jak chcesz jakiś dobry komputer to można znaleźć coś używanego. Można też coś złożyć nowego w jakimś sklepie. Ale naprawdę nie kupuj takich zestawów. NIGDY!

@edit

Ja na szybko znalazłem kilka całkiem niezłych używek:

http://allegro.pl/pc-do-gier-intel-quad-gtx-570-evga-680-sli-4gb-i4700131783.html

http://allegro.pl/komputer-i3-2x3ghz-4gb-gts450-1-5tb-win-7-500w-i4708329152.html

@UP Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie ma sensu, żebyś się udzielał.To w takim razie, gdzie polecalibyście kupować taki sprzęt jak nie na allegro ? Nie sądze, żeby to był jakiś składak, bo to jakaś firma robi, sporo ma tych komputerów, ale być może się mylę.

Sądzę, że określiłem się wystarczająco jasno co do w/w sprzętu. Jednak Pan nie jest w stanie zrozumieć sarkazmu , tudzież ciepłej ironii z przekazem - to świadczy o autorze.

Co więcej, było wielokrotnie napominane o składakach z allegro - jaki to syf i bubel, a jednak jeden po drugim, zamiast raczyć zerknąć do wyszukiwarki, spamuje tym SYFEM. Bo tego się inaczej określić nie da. To jest SYF, SZMIRA I ŚCIERWO.

Może te płytkie sformułowania będą w stanie przybliżyć moje zdanie na temat powyższego sprzętu multimedialnego, skoro żartobliwa metafora była zbyt trudna do interpretacji.

Chciałbym coś nawet na PW polecić, jednak autor wykazał się brakiem wyobraźni i kultury osobistej - jak to w przypadku wielu internetowych prostaków bywa - toteż raczę sobie odpuścić.

Pozdrawiam Autora.

kup komputer

Szczerze, to sam brałem 5 lat temu składaka z allegro i do dziś go używam w domu do grania. Co prawda z dużo wyższej półki (dałem 2300zł wtedy jakoś, gdzie podobny sprzęt w komputroniku stał za 3000-3200zł), ale jednak jest to składak z allegro. Także nie przekreślałbym z góry wszystkich aukcji.

A co do kompa, to osobiście bym nie brał. 4gb ramu to mało, w dodatku ten sprzęt ma zintegrowaną grafę, co jest trochę śmieszne. %-)

Nazbieraj drugie 1000 i kup coś lepszego. szkoda wydawać na crapa nowego 1000zł, poszukaj coś używanego i mocniejszego jak ci się śpieszy

Zamiast kupować gotowe składaki na allegro poszukaj używanych części i zamknij się w kwocie 1100 zł , jeśli sam nie umiesz złożyć kompa na pewno masz jakiegoś kumpla który to zrobi :)

Dość często sklepy składają komputery żeby na częściach dodatkowo więcej zarobić tu dla przykładu podam sklep X-Kom który sprzedaje laptopy dokładając do nich + 4GB ramu a za dołożenie liczy sobie +50/100 zł w zależności od modelu , więc sam widzisz jak to wygląda za gotowca z allegro zwyczajnie przepłacasz , proponuje zakupić części na własną rękę

Zadaj sobie pytanie :

- jaki masz budzet

jezeli 800-1200 (to zapomnij o nowym chyba ze lol+cs1.6 to wszystko)

jezeli masz 1000 ale mozesz dozbierac min. 800 i dopiero kupic to lepsza opcja

- w jakie gry chcesz grac

Komputer do "gier" zaczyna sie od 1500 (slaby, ale jednak) bez karty graficznej. Nowy zestaw ktory w ogole moim i wielu innych osob zdaniem oplaca sie skladac to min. 2200-2300zl i mowa o samej puszce.

Do nowych gier potrzebujesz 4 rdzenie, a wiec najtanszy i5, jakas karte i te 4gb ramu z tym, ze dokupisz 1- 4ke niedlugo

http://www.morele.net/inventory/info/gLn0I2/

2080+ dolicz 4gb ramu dodatkowe i obudowe i masz 2300-2400

Dobra, dzięki wszystkim za odpowiedzi i za pomoc, z zakupem się jeszcze wstrzymam.

Cześć, tak jak w temacie, chciałbym wymienić dotychczasowy komputer, na jakiś lepszy sprzęt, od razu powiem, że komputerów szukam w cenach : od 1000 do 1100 zł. Także nie będą to oczywiście jakieś hiper, za***iste. Zależy mi tylko na czymś trochę lepszym od tego co mam. Znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/show_item.php?item=4654431714 I jako, że ja się za bardzo na komputerach nie znam, to chciałbym spytać ludzi bardziej doświadczonych w tym, czy opłaci się coś takiego kupić, czy może warto się jeszcze wstrzymać ? A i jeszcze chciałbym wiedzieć, w jakie gry, na takim sprzęcie mógłbym ze spokojem grać ? (chodzi mi o jakieś gry które mają większe wymagania).

Obecny komputer :

System : Windows 7 32-bitowy.

Procesor : Core 2 Duo E4500 2x2.20GHz

Pamięć RAM : 2GB

Karta Graficzna : GeForce GT 630 2GB pamięci

Chyba najważniejsze wymieniłem.