BMW E46 2.0 Benzyna

Ktoś ma, się zna ?

Planuję zakup tego samochodu lecz słyszałem kiedyś że ten model jest wadliwy. Może ktoś tutaj by się wypowiedział na ten temat?

Ręce mi czasami opadają. Jest miliard pięćset sto dziewięćset stron internetowych poświęconych motoryzacji w ramach których działają i funkcjonują fora dyskusyjne z doświadczonymi "użytkownikami" to jebs... Napisać takie coś najlepiej na forum o grach mmo ^^ Sam się zastanawiam czasami czy niektórym ludziom staje od tego, że pochwalą sie czymś? Bo sądze, że ten temat to nic innego niż twoje pochwalenie się nam jako przyszłego użytkownika BMW e46. A żeby nie było offtopu to odpowiem. Auto jak każde jak trafisz sztuke to zero awaryjność. Aczkolwiek fakt. e46 z silnikiem 2.0 nie sa najlepsza wersją.

Osobiście nie posiadam, ale mój brat go miał. Zazwyczaj to ja mu pomagałem go naprawiać i wymieniać stare elementy. Nie zauważyłem, żeby coś nagminnie się psuło w tym samochodzie. Raczej standardowe rzeczy. Z tego co pamiętam, uwagę trzeba zwracać na tylne sprężyny, które lubią pękać w niektórych modelach samochodów. W tym BMW jest podobnie, trzeba je mieć na oku. Z naprawami i wymianą części ogólnie jest bardzo łatwo z tego względu, że części są tanie i łatwo dostępne. Jeśli nie oryginalne to jest masa zamienników, które praktycznie niczym nie ustępują oryginalnym a czasem nawet są leprze, bo poprawiają wady tych pierwszych. Z przypadłości tego autka, to zwróć uwagę przy kupowaniu na luzy w kierownicy. Podobno lubią się tam jakieś pojawiać i trzeba wtedy wydać kilka setek na ich usunięcie.

Uważaj też jaki samochód kupujesz. Jeśli był on poddawany modyfikacją np.zawieszenie (co częste jest spotykane w tym modelu) lepiej niech w warsztacie sprawdzą, czy wszystko jest poprawnie zrobione. Koszt takiego "zerknięcia" to ok 50zł. Mi to uratowało tyłek przy kupowaniu Mazdy. Niby samochód złoto a po wjeździe na kanał istny koszmar.

Polecam odwiedzić jakieś forum tego modelu. Na pewno jakieś się znajdzie.

Edit: Odnośnie silnika, nie ma on żadnych wad konstrukcyjnych które zaliczały by go do "wadliwych"

Caratusch Nosz cholera jasna, jest to dział hydepark czyli gówno na patyku i dokladnie w tym miejscu można rzygać i leczyć zgagę. Ja jestem przekonany , że forum o grach mmo to nie tylko banda dzieciaków i mamlasów. Arronirro jest tego żywym przykładem, dzięki.

Arronirro tak jak mówisz , nawet nie na kanał a do autoryzowanego serwisu na szybki przegląd. W oplu 150 zł biorą za to i też mi to uratowało tyłek przed kupnem pozornie ładnego auta

Patrz na to że 2.0 silnik w BMW jest to rzędowa szóstka, sam myślałem kiedyś o tym modelu jednak spalanie na poziomie 330i mnie odstraszyło. Jak się już ma dużo płacić za paliwo to niech też ten samochód daje trochę frajdy z jazdy :) Jeśli zależy Ci na tym modelu to polecam poczekać, nazbierać kasy i zacząć szukać 330i.

Jeśli diesle Ci nie straszne to 330d ma o niebo lepsze spalanie, a jest to naprawdę świetna jednostka.

Mówisz 2.0 ma spalanie jak 3.0 ? O kurde to nie wiedzialem. Dobrze mówisz, jak już pali to niech i jeździ :) Disel odpada bo nie robie długich tras za czesto. A jak z gazem w tych autach? Jest to kompatybilne czy lepiej nie ?

Porównywalne, nie jest identyczne spalanie. Jednak wybór 150-170 konnej 2.0 z spalaniem 14 litrów a 230 konnej 3.0 z spalaniem litr większym ... te silniki można bez problemu gazować, od e60 już niestety nie przez bezpośredni wtrysk paliwa.

Jedynie pieniądz ten się odczuje przy ubezpieczeniu auta ;/

Resztę o usterkach i to na co patrzeć przy zakupie samochodu znajdziesz na forum BMW, ten model strasznie cenę trzyma i żeby znaleźć zadbany samochód w niskiej cenie trzeba mieć ogromne szczęście. Wiem tyle że silniki 330d są wychwalane pod niebiosa, benzyniaki mają jednak już swoich przeciwników. Ogólnie fajne auta ale czy warto?

Ktoś ma, się zna ?

Planuję zakup tego samochodu lecz słyszałem kiedyś że ten model jest wadliwy. Może ktoś tutaj by się wypowiedział na ten temat?