Komputer do Wiedźmina

Witajcie. Mam olbrzymią prośbę do osób, które znają się na składaniu komputerków. Otóż już za około pół roku pojawi się Wiedźmin 3, w którego po prostu MUSZĘ zagrać. Niestety, mój komputer ma już swoje lata, dokładnie 8, i zastanawiam się czasem dlaczego jeszcze działa. Chciałem was poprosić, abyście złożyli mi komputer, na którym w Wiedźmina będę mógł pograć na średniej grafice. Chciałbym też, aby było możliwie jak najtaniej. Gdy spontanicznie coś tam składałem, cena za zestaw wyszła mi minimalnie ponad 2000zł, ale mam wrażenie, że da się taniej, jednak jako że się na tym w ogóle nie znam, proszę was o pomoc.

Jak na razie nie ma podanych wymagań co do tej gry, twórcy wciąż pracują nad optymalizacją, ale jak wieść gminna niesie, będą trochę wyższe niż Wiedźmina 2, myślę więc, że podobne wymagania ma BF4, w to więc się wcelujmy:

BF4:

Minimalne wymagania sprzętowe:
  • Procesor: Intel® Core 2 Duo (2,4 GHz) / AMD Athlon X2 (2,8 GHz) lub lepszy
  • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB pamięci) / ATI Radeon HD 3870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 10.0
  • RAM: 4 GB RAM
  • Miejsce na Dysku: 30 GB
  • System operacyjny: system operacyjny Windows Vista z aktualizacją KB971512 (Service Pack 2, 32-bity)
Zalecane wymagania sprzętowe:
  • Procesor: czterordzeniowy procesor Intel / sześciordzeniowy procesor AMD lub lepszy
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB RAM
  • Miejsce na Dysku: 30 GB

Myślę, że trzeba będzie czegoś pomiędzy, 8gb ramu, karta graficzna nie musi być Titanem, ale myślę też, że grafika NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB pamięci) / ATI Radeon HD 3870 to raczej za mało.

Resztę pozostawiam w waszych rękach, nie mam określonego budżetu, ale chciałbym po prostu, żeby było jak najtaniej, nie należę do srających kasą. Z góry dziękuję wszystkim za trud :)

Wróć jak wiedźmin wyjdzie i będzie po testach, wtedy dobierze sie najlepszy sprzęt.

Wstępnie polecam to - klik, jeśli chcesz grac na dobrych detalach.

Chyba ze interesują ciebie niskie to może zamkniesz się w ~1600zł.

pod wiedzmina za 2 tysie? :D NA MID jasne.

Generalnie 3000~ MOZESZ spokojnie liczyc i to bedzie taki "niby maks" bo jak bedzie cos ala supersampling to 4000 tysie bo karta bdzie musiala byc z najwyzszej polki to jest 970 oc top karta albo 980

Bardziej opłaca się tobie kupić PS4 niż ulepszać komputer ;)

Gdybym chciał się zmieścić w powiedzmy 1800 zł, to co moglibyście mi sensownego zaproponować? Dodam, że można nie liczyć dysku twardego, bo to chyba jedyna rzecz, której nie muszę wymieniać, najwyżej potem się pomyśli.

(Odświeżam) Jest to w ogóle możliwe? Prosiłbym o porady.

http://www.morele.net/inventory/info/W8f8w9/ Bez dysku twardego, polecam gokupic 4gb ramu w przyszlosci (do wieska jeszcze troche czasu jest) i mysle ze na srednich odpalisz spokojnie ;)

Bez GTX 970 lub 780 się nie obejdzie raczej.

Bardziej opłaca się tobie kupić PS4 niż ulepszać komputer

Nie.

Czyli Serbernus sugerujesz, że karta graficzna którą podał Dge nie podoła?

Witajcie. Mam olbrzymią prośbę do osób, które znają się na składaniu komputerków. Otóż już za około pół roku pojawi się Wiedźmin 3, w którego po prostu MUSZĘ zagrać. Niestety, mój komputer ma już swoje lata, dokładnie 8, i zastanawiam się czasem dlaczego jeszcze działa. Chciałem was poprosić, abyście złożyli mi komputer, na którym w Wiedźmina będę mógł pograć na średniej grafice. Chciałbym też, aby było możliwie jak najtaniej. Gdy spontanicznie coś tam składałem, cena za zestaw wyszła mi minimalnie ponad 2000zł, ale mam wrażenie, że da się taniej, jednak jako że się na tym w ogóle nie znam, proszę was o pomoc.

Jak na razie nie ma podanych wymagań co do tej gry, twórcy wciąż pracują nad optymalizacją, ale jak wieść gminna niesie, będą trochę wyższe niż Wiedźmina 2, myślę więc, że podobne wymagania ma BF4, w to więc się wcelujmy:

BF4:

Minimalne wymagania sprzętowe:
  • Procesor: Intel® Core 2 Duo (2,4 GHz) / AMD Athlon X2 (2,8 GHz) lub lepszy
  • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB pamięci) / ATI Radeon HD 3870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 10.0
  • RAM: 4 GB RAM
  • Miejsce na Dysku: 30 GB
  • System operacyjny: system operacyjny Windows Vista z aktualizacją KB971512 (Service Pack 2, 32-bity)
Zalecane wymagania sprzętowe:
  • Procesor: czterordzeniowy procesor Intel / sześciordzeniowy procesor AMD lub lepszy
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8 GB RAM
  • Miejsce na Dysku: 30 GB

Myślę, że trzeba będzie czegoś pomiędzy, 8gb ramu, karta graficzna nie musi być Titanem, ale myślę też, że grafika NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB pamięci) / ATI Radeon HD 3870 to raczej za mało.

Resztę pozostawiam w waszych rękach, nie mam określonego budżetu, ale chciałbym po prostu, żeby było jak najtaniej, nie należę do srających kasą. Z góry dziękuję wszystkim za trud :)