Start w grze

Witam chciałbym spróbować tego tytułu. Nigdy nie grałem. Warto jeszcze grać czy gra już jest za stara? I jak wygląda sprawa endgame'u i itemshopu? Doradźcie na jakim serwie i jak tam z populacją?

Na polskim serwerze raczej będzie najlepiej.

Ale nie polecam ci za bardzo teraz tej gry

Spróbuj zagrać w ArcheAge,warframe

Populacja to zapewne okolo 1,5k wieczorami czyli dosc malo sporo oosb przezucilo sie na archeage z Aiona jednak powoli chyba spowrotem beda wracac bo archeage jak narazie strzela sobie samobuja , jezeli chodzi o end game Aion dominuje liczba i jakoscia instancji oraz pve jak i pvp moim zdaniem nad archeage miazdzaco , w archeage masz na obecna chwile 2 dosc biedne dungeony + dojdzie 1 x 10 4 listopada. w Aionie znajdziesz naprawde fajne i dosc wymagajace instancje na end game jednak musisz miec ekipe aby je robic + pograc z +- rok aby jako tako ogarniac gre , pvp stoi na najwyzszym poziomie (jak dla mnie najlepsza gra pvp zaraz po lineage2). Co do samego startu bedziesz musial zainswestowac 20 zl w gold packa na starcie ale to tylko jednarozowo. W archeage za to bedziesz mial servery 10k+ jednak o contencie pve mozesz zapomniec typu (instancje) craft jest dosc mocno rozwiniety jednak ograniczo go bardzo system llabor pointow , pvp w archeage jest ale slabo zoptymalizowane jak narazie. Do Archeage musisz miec mocnego kompa do Aiona sredniego

Grałem w Aiona i szczerze mówiąc prócz ciekawego PVP gra nie oferuje nic. Instancje jak dla mnie nie ciekawe i zbyt schematyczne. Osobiście bardziej polecałbym Archeage'a choć nie przypadł mi do gustu.

A jeśli chcesz naprawdę dobrego mmorp(e)g'a to z całego serca polecam Rifta.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Rift jeszcze zyje? według mnie to już stara giera

Rift jeszcze zyje? według mnie to już stara giera

Tak wciąż żyje i ma się dobrze. Gra może i nie jest najnowsza ale i tak bije na łeb Aiona czy Archage'a pod względem contentu i różnorodności.

Jest trudna i to jest fakt bo wielu ludzi rezygnuje w okolicach lvl'u 20 gdzie instancja Shadowdeep (czy jakoś tak) potrafi zniechęcić wielu już na starcie.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Rift jeszcze zyje? według mnie to już stara giera

Właśnie wyszedł dodatek Nightmare Tide który daje nowy level cup nowe lokacje rifty, eventy, dungeony,rajdy, nowe soule. Dużo by jeszcze wymieniać.

Mnie osobiście do gustu bardziej przypadł Aion niż AA czy Rift. Dlatego polecam. Bo większej ilości spędzonych godzin na pewno zostaniesz na jeszcze dłużej. Masa rzeczy do roboty.

A jak wygląda end-game? Co można robić? Póki co gram przelotnie w GW2 ale tam end-game jest cholernie nudny.... praktycznie nie ma nic do roboty.

Sam grałem w Aiona do premiery, do 2013 z małymi przerwami. Gra zeszła na psy według mnie i czas na granie w nią dawno przeminął. Co do end-gamu, to dla ciebie to będzie głównie zbieranie EQ oraz AP. Oczywiście o ile nie masz zamiaru skończyć na eq, które jest dla "przeciętnych graczy". Ogólnie jest całkiem sporo rzeczy do roboty z tym, że musisz je wykonywać praktycznie codziennie, co szybko się znudzi. Kiedyś przynajmniej Q miały większy poziom wyzwania a teraz... szkoda gadać. Na E-G masz kilka wysoko levelowych instancji, których po kilku przejściach nauczysz się na pamięć :) i raczej z nimi się nie rozstaniesz. Z pvp masz siege, dredy na które będziesz chodził seeeetki razy. Osobiście poradził bym Ci odpuszczenie Aiona, to już nie czas na granie w niego tym bardziej zaczynanie od nowa. Jeśli interesowały by cię dokładne szczegóły, jak wygląda gra w Aion, napisz na PW co byś chciał wiedzieć. Nie chcę na forum robić gadki na kilka stron.

Sam grałem w Aiona do premiery, do 2013 z małymi przerwami. Gra zeszła na psy według mnie i czas na granie w nią dawno przeminął. Co do end-gamu, to dla ciebie to będzie głównie zbieranie EQ oraz AP. Oczywiście o ile nie masz zamiaru skończyć na eq, które jest dla "przeciętnych graczy". Ogólnie jest całkiem sporo rzeczy do roboty z tym, że musisz je wykonywać praktycznie codziennie, co szybko się znudzi. Kiedyś przynajmniej Q miały większy poziom wyzwania a teraz... szkoda gadać. Na E-G masz kilka wysoko levelowych instancji, których po kilku przejściach nauczysz się na pamięć i raczej z nimi się nie rozstaniesz. Z pvp masz siege, dredy na które będziesz chodził seeeetki razy. Osobiście poradził bym Ci odpuszczenie Aiona, to już nie czas na granie w niego tym bardziej zaczynanie od nowa. Jeśli interesowały by cię dokładne szczegóły, jak wygląda gra w Aion, napisz na PW co byś chciał wiedzieć. Nie chcę na forum robić gadki na kilka stron.

wedlug ciebie nowy gracz pojdzie na runadium , kata po meisiacu 2 3- 4 :D ?? Kolego , jezeli masz 0 pojecie o Aionie to nie wypowiadaj sie najlepiej na ten temat bo na runadium to on nie pojdzie przez najblizsze pol roku bez pve seta z tfa , ktorego nie zrobisz tez w 2 dni... tydzien czy 2....nie bede dalej nic pisal no ale ok...gosc pytal jako nowy gracz a jako nowy ma gra na conajmniej rok ...w archeage gry jest na miesiac...wiec pozdro. w Archeage lvl wbijesz w tydzien bez wiekszej spiny w Aionie 5x dluzej....Aion>Archeage pod wzgledem pve i pvp tak jak pisalem. JEdyny plus archeage to online i open world.

@up

heheh Sprawiłeś, że się pierwszy raz dzisiaj uśmiechnąłem. Dzięki

Jedyne w czym masz rację to Aion>AA. Po reszce twojej wnoszę wypowiedzi, że zaliczasz się do całej masy "przeciętnych graczy" Aiona

@upheheh Sprawiłeś, że się pierwszy raz dzisiaj uśmiechnąłem. Dzięki Jedyne w czym masz rację to Aion>AA. Po reszce twojej wnoszę wypowiedzi, że zaliczasz się do całej masy "przeciętnych graczy" Aiona

Tak masz starsznie mocne argumenty :)to , ze jestes pro i mnie znas zi wiesz kim jestem - gratuluje umiejetnosci jasnowidzenia ale prosze nie porownuj osob znajacyh gre do soob chcacych zaczac w nia grac.

Witam chciałbym spróbować tego tytułu. Nigdy nie grałem. Warto jeszcze grać czy gra już jest za stara? I jak wygląda sprawa endgame'u i itemshopu? Doradźcie na jakim serwie i jak tam z populacją?