Battlefield czy Call of Duty - Pomoc w wyborze gry

Więc tak grałem w obie wersje gry tzn. w BF 2/3 i w większość CoD'ów ale to było dawno jakieś rok do pól roku temu i chaiłbym usłyszeć opinie innych ludzi na tematch tych gier. Mam zamiar kupić którąś z nich z tych nowych BF 4 lub CoD:Ghost ewentualnie tego nowego. I tutaj pada pytanie czy na tych parametrach pójdą "JAKO TAKO" bo to żę pójdą to wiem bo Ghost szedł ledwo na mid itp. Ale może teraz naprawili optymalizacje. Ogólnie proszę o opinie ewentualnie innego CIEKAWEGO shootera z mulit pod te parametry:

Win7 64
6 GB RAM
1 GB Grafika
Procesor AMD Phenom X4 3,4GHz

Ogólnie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli wolisz szybkie rozgrywki to bierz Cod'a, a jeśli jakieś większe potyczki taktyczne i dobrą pracą zespołową to BF

I jedno i drugie to z roku na rok coraz mniej ciekawe fpsy. Powoli nawet zbliżają się do siebie poziomem. Jak chcesz ciekawego shootera z multi to proszę bardzo, CS GO, ARMA 3.

CoD:

  • Spowolnione multi. W zasadzie więcej czasu biega się po mapie, a przecież nie za to lubimy multi w Codzie.
  • Fabuła o kant pośladów rozbić. Ale czy kiedykolwiek była inna?
  • Tańsze.

BF

  • Fabuła zerowa.
  • Multi w porządku, jak na BFa przystało.
  • Idiotyczna polityka firmy(BF4 to w zasadzie BF3 po dwóch większych patchach)
  • W wuj DLC i Premium, co wyjdzie cie znacznie drożej niż BF.

Jeżeli miałbym ci cokolwiek proponować na teraz, to BF, ale ostrożnie sobie dozując zabawę i wydawanie kasy na siedemdziesiąte DLC. Sugeruję zaczekać do wyjścia Advenced Warfare. A Hardline omijać szerokim łukiem. Zdobyłem od znajomego dostęp do gierki i nic dobrego powiedzieć nie mogę o tej grze. Najlepiej zrobisz kupując cokolwiek innego niż te dwie.

BF Bad Company 2

...

..

.

Ewentualnie BF4

Kurde zależy czy wolisz wybuchy, nawalanke na dużych mapach czy granie na małych mapach z otoczeniem, które się nie niszczy.

Odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Ogólnie lubię to i to i duże mapy i male i szybką rozgrywkę i "taktyczną" itp.

Właśnie ten nowy CoD Advencde zapowiada się bajecznie mógłbym rzecz żę kopia Titanfall'a a jak już o nim wspomniałem to co o tej grze sądzicie?
O Armie 3 myślałem tylko jak tam z populacją w tej grze?

Arma 3 ma to do siebie ze albo sie ja kocha albo nienawidzi :) nie ma nie wniej pol srodkow :). Ale populacja jest ogromna. Poza tym ArmA 3 nie lubi procesorow AMD... znaczy na singlu czy jakies coopy bedziesz grac bez wiekszych problemow, ale jak wlaczysz taki tryb King of the hill gdzie gra 80 osob i wejdziesz do miasta, licz sie z tym ze bedziesz mial z 15 FPSow :). CoD Ghost z tego co pamietam wymagal 8 GB ram :), nie wiem czy cos zmienili kompletnie nie zajmuje sie CoDem, moja edukacja skonczyla sie na CoD:BO. Co do Battlefield 4 ciezko mi sie jakos przelamac... uwielbiałem Bad Company 2, fajnie mi sie gralo w Battlefield 3(chociaz nie tak jak w Bad COmpany), BF4 kompletnie mnie nudzi. To jest ta sama gra tylko z "lvlution" ktora tak naprawde jest fajna na 2 razy.

Kolejna sprawa jest to ze bedziesz zaczynac od zera gdzie wiekszosc graczy juz ma bronie z wszystkimi dodatkami(czy to BF czy to CoD). WIec moze faktycznie lepiej poczekac czy to na tego nowego CoDa czy BF: Hardline. Tak swoja droga jak jara cie ten nowy CoD co bedzie mozesz pokusic sie o Crysisa 3.... praktycznie to samo :).

Ale w Crysis3 to multi chyba nie jest najlepsze? Bo ogolnie nidy nie gralem na multi ale widziałem na gametracker że lipa?
To trochę lipa bo oglnie Arma 3 by mi siadła bo taki symulator jest boski tzn. lubie ogolnie gry wojenne ;)

BF 4 bym nie brał. EA strasznie położyło laske na czwórke. dużo bugów i innych suprajsów. Plusem BF jest to że zawiera coś szybkiego czyli jakiś DM i dłuższą gre. Nie patrz na fabułe bo te gry są tworzone do multiplejera.

Właśnie mi bardziej chodzi o multi a z tego co słyszałem w CoD'dzie strasznie mają w d*pie graczy PC'towych

Teraz to podobna jak wyżej koledzy napisali rozgrywka się bardzo nie różni - obie na psy schodzą. Sam osobiście wolę BFa, ze względu na jako-taką realistykę oraz wymuszenie współpracy między graczami w drużynie, taktyka itp.

To na jakiego FPS'a teraz można się pokousić w takim razie? Skoro mówicie że żaden z nich bo strasznie się "psują"?

4.11 wychodzi nowy CoD, który "ponoć" czerpie wszystko co najlepsze z poprzednich edycji. Sam osobiscie czekam na pierwsze recenzje i jeśli będą pozytywne, wybieram się do sklepu ; )

Powiem tak szukam fajnej strzelanki z multi żeby szybka była rozgrywka zastanawiał się nad Cod'em Ghost. Ewentualnie może w bf2?

Jeśli chcesz kupić CoD'a który premiere już miał [ i z nieznanych przyczyn nie chcesz czekac na AW ] to jedynym sensownym wyborem jest BO II. Sprawdz statystyki na steamie, ile osob codziennie gra w poszczegolne czesci. O ile sie orientuje BF 2 zostal zamkniety [ chyba ze chodzi Ci o BC2]

Battlefield 3 i 4 sa 100% lepsze pod wzgledem grafiki, grywalnosci. W codzie biegasz po mapach non stop i zabijasz, a w bfach tez masz szybka rozgrywke, ale do tego dochodzi taktyka, chowanie sie za przeszkodami itp. Moim zdaniem cod nie dorasta battlefieldowi 3 albo 4.

NO BC2 o tym mówie a co do CoD'a to mówicie żeby poczekać na AW to poczekamy w takim razie i zobaczymy :) Ale ja lubie właśnie szybką rozgrywkę tylko boję się że nowy CoD na tych parametrach może nie ruszyć tzn. chodzi o grafę żęby była min na średnim :)

Jeśli masz zamiar przysiąść na dłużej to polecam cs:go, a jeżeli pograć od czasu do czasu to z ręką na sercu moge polecić bf4. Cod dynamiczniejszy?! Nic bardziej mylnego, w bfie możesz wejść na serwer team deathmatch i będziesz miał to samo w lepszej oprawie audio-wizualnej + lepszy feeling strzelania. Granie z przyjaciółmi w 4 osobowej drużynie sprawia wielką frajde. Walka na dużych mapach z wykorzystanie rożnego rodzaju pojazdow czy też samolotow to kolejny element urozmaicający rozgrywke, gdy znudzi Ci się tryb deathmatch.

A jaka masz w ogole karte graficzna? Co do Crysisa 3 multi zyje i ma sie dobrze. A to co teraz robi nowy CoD to wlasnie zlepek BF4 i Crysisa. Te kombinezony to nic innego jak nanosuit z Crysisa(skakanie, znikanie, wieksza sila itp) dodatkowo namiastka zmiany otoczenia. Na gameplay bylo pokazane jak wielka fala zalewa pol mapy... to samo masz w BF4 i z większym rozmachem. Osobiscie jak juz koniecznie chcesz cos wybrac to bym szedl w BF4. Czemu? A no dlatego ze jak chcesz typowego TDMa to go tam dostaniesz bez problemu, dostaniesz go nawet na 64 graczy, ale to juz masochizm :D. A jak bedziesz chcial pograc bardziej taktycznie to odpalasz conquest czy rusha :). Tylko mowie, bedziesz swieżakiem a ci co mieli kupic ta gre kupili ja dawno temu. Bierz pod uwage to ze bedziesz musial poznawac mapy, odblokowywac bronie i dodatki do nich. Jezeli liczysz na to ze wejdziesz do gry i zaczniesz wszystkich zabijac i bedziesz mial KD ratio 4/0 to wiedz ze sie zdziwisz :). A tak to czekasz na BF: Hardline, kupujesz na starcie i jestes na rowni z innymi :). Czemu o tym pisze? Bo mam znajomego ktory kupil BF4 miesiac temu i strasznie go frustrowała gra gdzie dostaje z kazdej strony :).

Nie wiem jak sprawa ma sie z FarCry 3... wiem ze ma fajnego multika i coopa do tego. Albo tez czekac na FarCry 4? Wychodzi za jakis czas. Oczywiscie nie wiem jak twoj sprzet z tym sobie poradzi bo wymagan jeszcze nie ma.

Prawda jest taka ze CoD od dawna odcina kupony(a to ze tworcy mowia ze zlepili to co najlepsze z wszystkich CoDow yyy mowia tak co rok :P ) a tworcy BFa robia ostatnio to samo. Kolejna sprawa jest to ze dobrych FPSow jest ostatnio jak na lekarstwo a jak sa jakies to malo ludzi w nie gra bo to nie BF czy CoD :). Zawsze mozesz sobie kupic CS:GO :). Albo szukac jakis perelek :). Ja gram w ArmA 3 i Insurgency. I jak arma nie ma problemow z populacja to insurgency to typowy niszowy tytul dodatkowo w tej grze liczy sie cierpliwosc a nie gra na rambo :).

W bf2 były dm? mi sie wydaje że nie. BF słabo nastawia sie na szybkie rozgrywki. Powiedz mi ile to dla ciebie krótka rozgrywka?