Opał domu

Mam pytanie. Jak wy opalacie wasze domy? Czy ekogroszek czeski 7zł/worek który starczy na dzień to drogo? Jak najtaniej opalić dom w okresie jesienno-zimowym Proszę nie mówcie mi tylko, żebym go podpalił :rolleyes:

Najlepiej i najtaniej na gaz.

Dam Ci instrukcje obsługi:

1) Odpal gaz w kuchence.

2) Po 30 minutach zapal papierosa.

Uwierz mi... będzie ciepło i tanio :D :D

Tak naprawdę... ocieplanie gazowe jest najtańsze.

Czy tylko ja mam wrażenie że to reklama?

ja opalam drzewem oraz zwykłym węglem i taki sezon od października do marca kosztuje mnie ok 2,5 tysia nie wiem czy to dużo czy mało ale na pewno taniej niż na prąd który mnie zjadał. Dodatkowo mój piec nie jest przystosowany do eco groszka więc niestety nie wiem czy to jest drogo czy tanio. I z czystego rachunku 2500/180dni(październik-marzec) wynosi jakieś 13zł dziennie więc nie tak dużo moim zdaniem zaznaczając że mój dom ma ok 160m2 bo to też ma znaczenie

My palimy ekogroszkiem wysokokalorycznym od kumpla ojca. Teraz będziemy sporo zamawiać na zimę ale jak ostatnio pojechałem po dwa worki to wyszło około 30zł za standardowy wór.

Czy tylko ja mam wrażenie że to reklama?

Nie, to nie jest reklama. Zajmuje się tym i chcę po prostu znać opinie innych :)

ja opalam drzewem oraz zwykłym węglem i taki sezon od października do marca kosztuje mnie ok 2,5 tysia nie wiem czy to dużo czy mało ale na pewno taniej niż na prąd który mnie zjadał. Dodatkowo mój piec nie jest przystosowany do eco groszka więc niestety nie wiem czy to jest drogo czy tanio. I z czystego rachunku 2500/180dni(październik-marzec) wynosi jakieś 13zł dziennie więc nie tak dużo moim zdaniem zaznaczając że mój dom ma ok 160m2 bo to też ma znaczenie

No tak ja założyłem 7 zł/wortek na dzień. No ale w okresie naprawdę gdy są mrozy to zejdą dwa worki bo trzeba palić nawet wieczorem a nie tylko opalać więc na dobę wyjdzie podobnie. Mowa o 15 kg workach :)

My palimy ekogroszkiem wysokokalorycznym od kumpla ojca. Teraz będziemy sporo zamawiać na zimę ale jak ostatnio pojechałem po dwa worki to wyszło około 30zł za standardowy wór.

Standardowy worek to chyba 25 kg, a więc przestępna cena. Na ile Ci starczy taki jeden 25 kg worek na jeden/dwa dni? :)

Jak pojechałem chyba to był poniedziałek to do jutra jeszcze starczy akurat bo jutro 1 tona przyjedzie.

Najlepiej i najtaniej na gaz.Dam Ci instrukcje obsługi:1) Odpal gaz w kuchence.2) Po 30 minutach zapal papierosa.Uwierz mi... będzie ciepło i tanio :DTak naprawdę... ocieplanie gazowe jest najtańsze.

Nieprawda. Mam ogrzewanie na prąd. Znajomy mający ogrzewanie gazowe i mieszkanie o tym samym metrażu ma o wiele wyższe koszty.

Jakoś nie widzę na tej stronie groszku za 7 zł/worek oO u mnie w Częstochowie to chyba poniżej 10 zł za worek się nie znajdzie.

Jeżeli piec jest dobrze wyregulowany to jak najbardziej opłaca się palić groszkiem. Ogrzewanie gazem w cale tak tanio nie wychodzi jakby

to się mogło wydawać.

Jeśli masz dobrze ocieplony dom wybudowany z "ciepłych" materiałów dobre szczelne okna to gazem się opłaca.....Porad lepiej szukaj na forach o tej tematyce bo tam przynajmniej bardziej doświadczeni użytkownicy się wypowiedzą niż na forum o grach komputerowych.... A jeśli chodzi o ekogroszek to tutaj nie patrzy się tylko na jego cenę a jego kaloryczność....

Mam pytanie. Jak wy opalacie wasze domy? Czy ekogroszek czeski 7zł/worek który starczy na dzień to drogo? Jak najtaniej opalić dom w okresie jesienno-zimowym Proszę nie mówcie mi tylko, żebym go podpalił :rolleyes: