Dynia,do czego?

Siemka,

Wiecie może do czego można użyć miąższ i pestki z dyni ?

A do czego dynie ?

Piszcie :D

http://lmgtfy.com/?q=dynia+zastosowanie

ostatnio jadłem w restauracji pyszną zupę krem z dyni, podaną na gorąco + posypane wiórkami sera żółtego który się natychmiast rozpuszcza w tej gorącej zupie, polaną odrobiną jogurtu, bądź śmietany + grzanki malutkie :) - pycha :D

Jak mój poprzednik napisał zupa krem z dyni jest naprawdę świetna, oprócz tego różnorakie ciasta z dynią są równie smaczną opcją a w razie gdy ma się dyni za dużo można bezproblemowo zrobić przetwory, wpakować do słoików i mieć na zaś. Przepisów nie będę tutaj wypisywał bo jakiś sekretnych składników nie używam a na internecie znajdziesz przepis który Ci będzie pasował. Co do pestek to wysuszone według mnie same w sobie są smaczne. Jeżeli chodzi Ci o nie kulinarne zastosowanie to niestety nie pomogę bo takowego nie znam. A sama dynia jest świetną ozdobą, nawet gdy nie obchodzimy Halloween własnoręcznie zrobiony lampion z dyni na jesienne wieczory prezentuję się fenomenalnie. Tutaj też nie pokaże Ci konkretnego wzoru gdyż znajdziesz ich setki na internecie więc wybierzesz coś dla siebie. Pamiętaj jednak aby mierzyć siły na zamiary gdyż wycinanie jakiś ambitniejszych wzorów może okazać się trudniejsze niż wydaję.

Ja polecam sok z dyni - znajdź sobie na necie sporo przepisów jest. Może dynia nie jest tam mocno wyczuwalna, za to całkowity smak jest świetny. Jak jeszcze czytasz np. HP to można się genialnie wczuć w klimat

A moja mama zawsze robi dżem z dyni. Polecam serdecznie!

W Harrym Potterze używali dyni do robienia soku :lol:

Suszone pestki dyni są dobre na wypróżnianie. Polecam.

Siemka,

Wiecie może do czego można użyć miąższ i pestki z dyni ?

A do czego dynie ?

Piszcie :D