Zasilacz do r9 290

Siema, niedługo chciałbym sobie trochę ulepszyć komputer. Stwierdziłem, że najpierw kupie sobie nową kartę graficzną. Chyba kupię sobie radeona r9 290 i zastanawiam się czy mój zasilacz to uciągnie.

CPU-AMD FX-4170

GPU-Radeon r9 290

Płyta Główna:Asus m5a78l/usb3

RAM:8GB

Zasilacz:Chieftec GPA-500s8

Wiesz bez obrazy, ale najpierw bym zasugerował się zastanowić czy jest sens pod fx4170.. Nad 290 zastanawiałbym się mając conajmniej fx6100-6300 z lepszym coolerem i zrobionym oc bo twój fx nie adekwatny do tej grafiki. Według mnie nie ma sensu.

A co do zasilacza to markowa 550 starczy z zapasem. r9 290 wyciśnie z zasilacza maskymalnie 275 W przy 100% obciążeniu co nie zdarza się często więc pozostaje ci około 222W na inne podzespoły, przy czym taki fx6300 pobiera max 95 W

Pozniej sobie kupie fx 8320 albo 8350, ale pytam się czy ten zasilacz uciągnie ten zestaw przez jakiś czas póki nie kupie nowego procesora i zasilacza

Da rade

Dać, da rade, ale przy wymianie i O/C procka to już lepiej brać i jak jeszcze planujesz O/C grafiki to np. ten Cooler Master G550M 550W. ja co prawda mam mocniejszy, ale ja go kupiłem dla przyszłości, na kolejna generacje kart graficznych, a też to będzie najwyższa półka :) Ta obecna jak GTX 970 jeszcze się nie opłaca wymieniać, bo r9 290 w każdej grze sobie radzi po prostu świetnie, ale kolejne konstrukcje mam nadzieje, że wydajnościowo znacząco się będzie różnić :)

pozostaje ci około 222W na inne podzespoły, przy czym taki fx6300 pobiera max 95 W

Można woedziec skąd takie info że maksymalnie bierze 95W?

Bo z twg co widze pod obciążeniem cala platgorma z tym prockiem (bez karty!) bierze ~140W natomiast po oc juz ponad 260W.

P.S. Chyba że jesteś idiotą i TDP traktujesz jako pobór pradu?

Siema, niedługo chciałbym sobie trochę ulepszyć komputer. Stwierdziłem, że najpierw kupie sobie nową kartę graficzną. Chyba kupię sobie radeona r9 290 i zastanawiam się czy mój zasilacz to uciągnie.

CPU-AMD FX-4170

GPU-Radeon r9 290

Płyta Główna:Asus m5a78l/usb3

RAM:8GB

Zasilacz:Chieftec GPA-500s8