Szukam gry online

Proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem bo już nie raz zdarzyło mi się, że ktoś odpisywał kompletnie nie na temat lub powtarzał to co już napisałem. A więc, szukam gry online, dość specyficznej i coś czuję, że niestety takiej nie ma albo jest płatna. W każdym razie główne cechy jakie powinna mieć:

- Musi być online.

- Nie ważne czy przeglądarkowa czy w kliencie bez różnicy.

- Brak P2W, nie chcę IS'u i rzeczy dających przewagę.

- Raczej w klimacie średniowiecza, nie chcę anime, kreskówek itd.

- Zasada im więcej grasz tym lepiej czyli gra nie może być typu wejdź, kliknij kilka razy i wróć za 20 godzin. Musi być sporo rzeczy do robienia w dowolnej chwili, więcej o tym niżej.

Chodzi o grę, w którą będzie można grać cały czas, która posiada fajną społeczność i ewentualnie może - nie musi być nastawiona na role play. Najlepiej aby było to coś w rodzaju rozwijania swojej postaci, szkolenie profesji/zawodu, sadzimy drzewa, uprawiamy pole, handlujemy, budujemy do tego nacisk na interakcję z ludźmi. Miło byłoby zobaczyć crafting. Gra MUSI być typem gierki, gdzie cały czas się coś buduje, zbiera, wytwarza i im więcej się tego robi tym lepiej bo ciągle coś jest potrzebne.

Z tego typu gier to chyba najciekawszy był Wurm Online. Można godzinami siedzieć i robić cegły, zbierać surowce aby z nich zrobić zaprawę murarską, później coś budujemy lub tworzymy dobra by je sprzedać i zarobić. Ostatnio nowy Life is Feudal podobno też jest ciągle coś do robienia i wszystko długo trwa, ale nie trzeba czekać tylko można ciągle robić jakieś inne rzeczy. Niestety obie gry płatne. Kilka dni temu był news o "Renesansowe Królestwa" to z kolei gra przeglądarkowa, ale też dość rozbudowana. Problem w tym, że tam właśnie jest ten schemat "kliknij praca i za 20 godzin wróć aby kliknąć módl się przez 15 godzin i za 15h wróć". Gdyby te 20 godzin trzeba było RĘCZNIE, samemu w grze pracować, coś robić, to jak najbardziej, właśnie czegoś takiego szukam. Natknąłem się jeszcze na projekt Kingdom Come: Deliverance. Oczywiście gra już mocno zaawansowana, ale szukam czegoś w takich klimatach. Genialny system. No i teraz pytanie, czy taka gra istnieje? Czy jesteście w stanie coś polecić? Czekam na propozycję.

Ja zaproponuję Guild Wars 2 - gra jest B2P. Nie ma P2W.

Jeśli chodzi o zbieranie materiałów, surowców i potrzebnych materiałów do craftingu - to jak najbardziej. Zbierania na broń legendarną masz tyle, że ho ho...

Nie ma tam zasady wejdź, odwal swoje i wyjdź - chociaż taką opcję możesz robić (np dzienne zadania).

Im więcej farmisz tym jesteś ładniejszy, piękniejszy, mocniejszy bo EQ ma znaczenia. Naprawdę jest bardzo trudno zdobyć broń legendarną i biżuterię Ascended.

Ja także jestem za Guild Wars 2 gram i nie narzekam na nudę:)

A coś innego niż taki typowy mmorpg gdzie bijemy lvl, robimy instancje i lecimy do endgame żeby wykoksać eq i trzaskać się na pvp? Nie chcę kolejnych gierek typu aion, metin, archeage od tego typu mmorpg mam wowa, szukam czegoś innego. Zapewne to nie będzie żaden znany tytuł bo już bym prawdopodobnie o nim wiedział, o GW2 już słyszałem kilka lat temu także musi mnie ktoś zaskoczyć jakimś mało znanym tytułem, który gdzieś tam sobie istnieje razem ze swoją społecznością. Z reguły to właśnie takie gierki są najlepsze i pozwalają się wciągnąć na długo, takie, które większości się nie podobają i o których mało kto słyszał.

Może zobacz sobie age of wulin lub mortal online.

Polecam od siebie Guild Wars (1). Nie typowe mmo, stawiające na fabułe. B2P bez P2W

albion online. moze cu przypadnie do gustu

Heh widzę ciężko będzie :lol: W sumie się nie łudziłem, że coś takiego się uda znaleźć. To może chociaż jakaś w przeglądarce? Albo hm.. coś przez np. lan aby pograć przynajmniej we dwóch? Jakieś zbieranie surowców, wydobywanie, handlowanie, budowanie? Coś w średniowieczu najlepiej bez fantasy a już na pewno nie z klimatem azjatyckim.

Wydaje mi się, że jest jedna która spałnia twoje wymagania. Polecam Runescape :). Masz 25 skili z czego 18-20 (zależy jak na to patrzeć) nie dotyczą walki. Zbierasaz budujesz przetapiasz scinasz itp itd

Proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem bo już nie raz zdarzyło mi się, że ktoś odpisywał kompletnie nie na temat lub powtarzał to co już napisałem. A więc, szukam gry online, dość specyficznej i coś czuję, że niestety takiej nie ma albo jest płatna. W każdym razie główne cechy jakie powinna mieć:

- Musi być online.

- Nie ważne czy przeglądarkowa czy w kliencie bez różnicy.

- Brak P2W, nie chcę IS'u i rzeczy dających przewagę.

- Raczej w klimacie średniowiecza, nie chcę anime, kreskówek itd.

- Zasada im więcej grasz tym lepiej czyli gra nie może być typu wejdź, kliknij kilka razy i wróć za 20 godzin. Musi być sporo rzeczy do robienia w dowolnej chwili, więcej o tym niżej.

Chodzi o grę, w którą będzie można grać cały czas, która posiada fajną społeczność i ewentualnie może - nie musi być nastawiona na role play. Najlepiej aby było to coś w rodzaju rozwijania swojej postaci, szkolenie profesji/zawodu, sadzimy drzewa, uprawiamy pole, handlujemy, budujemy do tego nacisk na interakcję z ludźmi. Miło byłoby zobaczyć crafting. Gra MUSI być typem gierki, gdzie cały czas się coś buduje, zbiera, wytwarza i im więcej się tego robi tym lepiej bo ciągle coś jest potrzebne.

Z tego typu gier to chyba najciekawszy był Wurm Online. Można godzinami siedzieć i robić cegły, zbierać surowce aby z nich zrobić zaprawę murarską, później coś budujemy lub tworzymy dobra by je sprzedać i zarobić. Ostatnio nowy Life is Feudal podobno też jest ciągle coś do robienia i wszystko długo trwa, ale nie trzeba czekać tylko można ciągle robić jakieś inne rzeczy. Niestety obie gry płatne. Kilka dni temu był news o "Renesansowe Królestwa" to z kolei gra przeglądarkowa, ale też dość rozbudowana. Problem w tym, że tam właśnie jest ten schemat "kliknij praca i za 20 godzin wróć aby kliknąć módl się przez 15 godzin i za 15h wróć". Gdyby te 20 godzin trzeba było RĘCZNIE, samemu w grze pracować, coś robić, to jak najbardziej, właśnie czegoś takiego szukam. Natknąłem się jeszcze na projekt Kingdom Come: Deliverance. Oczywiście gra już mocno zaawansowana, ale szukam czegoś w takich klimatach. Genialny system. No i teraz pytanie, czy taka gra istnieje? Czy jesteście w stanie coś polecić? Czekam na propozycję.