Parę pytań

1 Gdzie można zdobyć cloak ? Na Archeage wiki jest ich sporo ale brak opisu jak je zdobyć.

2 Jestem posiadaczem domu i działki , kończy się patron ,tracę to?

3 Czy jest sposób na dodanie 2 osoby do odbierania paczek z traktoru?

1 z quest line albo AH
2 niestety tak (ale nie wiem w jaki sposób wiem tylko ze tak)
3 nie wiem ale party member moze podnosić paczki z ziemi

1, Za uczestnictwo w pięciu rozprawach sądowych dostaniesz pelerynę +7 do wszystkich statystyk. Po piątym razie, dostajesz questa of Honor Point Collectora. Zabijasz 2 kolesi w Dewstone i Two Crowns (o ile dobrze pamiętam) i gotowe.

2. Jak skończy się patron, to nie będziesz mógł opłacać podatku. Sam domek zniknie dopiero w wyniku niezapłaconych rachunków, czyli po 14 dniach od ostatniej wpłaty.

3. Członek drużyny może zawsze podnosić paczki z traktorka i ze statków.

PS.

Magar, taki mądrala w innym temacie o ArchCrapie, a widać teraz, że bladego pojęcia o grze nie ma :)

No oki to są już 2 sposoby zdobycia cloaków , lecz zwiedzając świat spotykam graczy z różnymi pelerynami , z quest line otrzymałem jakąś szmatke , ale ciekawi mnie gdzie można reszte znaleźć.

1 z quest line albo AH

A jakież to cape widziałeś na ah? podpowiem ci że...żadnej.

Cape tak jak już pisano, za quest który dostajemy za sądzienie jak napisał fieryAngel, za dungeon questy jakiś tam cape też jest. Porządniejsze capy są do zdobycia w Aurori z Haunted chest, np. +10% move speed, 6% cast speed, 5% block rate, 6% attack speed , +480hp. Drop Haunted chesta jest strasznie miały, sam znalazłem jak narazie 3 na ...jakieś 5 tysięcy mobków 1*.

Niestety cape z Haunted chest nie da się wymieniać, więc jedyną opcją jest ich rozwalenie na Moonlight archeum essence (ze 30g).

@edit: Są jeszcze cape za honor - http://archeagedatabase.net/us/npc/7054/%C2'> w zakładce sells items jest ich lista

W dewstone jest quest odnoszący się do dungeona w Sharpwind Mines. Każdy z cape'ów, które możesz wybrać różni się wyglądem. Może dlatego masz wrażenie, że jest ich bardzo dużo.

A jescze jedno pytanko , jak zmienić nazwe farm carta/statku/czy mounta ?

Zaznaczasz go na cel i klikasz prawym na pasek jego życia i dajesz Rename.

W nazwie nie możesz użyć spacji, wielkiej litery, cyfr, ani żadnych znaków specjalnych.

Naszły mnie kolejne pytania po wbiciu max lvlu i ogarnieciu małego majątku , gram na serwerze Nui lecz zastanawiam się czy nie przenieść sie na inny serwer z wieksza liczba graczy bo na Nui raczej nie spotykam na morzu czy kontynentach wielkich ilośći ludzi . Może ktoś się wypowie jak stoi gospodarka na innych serwerach , czy znajdą sie miejsca na domek i farme a także żeby na morzu coś się działo .

Miejsca na domek i farmę nie znajdziesz nigdzie, to pewne. Bo ludzie po prostu zajmują wolne miejsca pod późniejszą sprzedaż.

Największym serwerem pod względem maksymalnej możliwej ilości graczy jest Kyprosa.

To jescze tak zapytam , czy da rade na jakimś serwerze poczuć klimat gry , przykładowo płynąc z paczką przez może napada mnie banda piratów i dostaje wpie... :)?

Na 4 pierwszych serwerach jest sporo ludzi, to te z napisem High. Tam gra więcej osób, niż na tych serwerach, które doszły później, więc tam próbuj.

Na Melisara, która jest mniej zaludniona i High dość rzadko pokazuje, też się zdarzały napady na morzu, dość często.

Z tym, że ludzie raczej zasadzają się w określonych miejscach, niż pływają po otwartym morzu. I tu urok pryska.

To jescze tak zapytam , czy da rade na jakimś serwerze poczuć klimat gry , przykładowo płynąc z paczką przez może napada mnie banda piratów i dostaje wpie... ?
Z tym, że ludzie raczej zasadzają się w określonych miejscach, niż pływają po otwartym morzu. I tu urok pryska.

Ciul z tym, to że na przeciwnika polujesz w określonych miejscach jest normalne i realistyczne. Problemem jest summonowanie, które wypacza całą walkę na morzu.

Odbiegając trochę od tematu piractwa, a nawiązując do walk na morzu wygląda to tak, że raid graczy pływa jednym okrętem i trafia na inny okręt. Kiedy sprawdzą z jakiej gildii jest dana krypa to albo odsummonowują galeon i przyzywają clipper po czym spierniczają; albo rozpoczynają walkę i kiedy przeciwnik wejdzie w battle mode to przyzywają kolejne okręty, bo dlaczego nie ^^ .

Jak okręt ma mało HP to uciekają, czekają, aż minie walka i odsummonowują okręt. GG

Co prawda merchant shipa nie wycofasz, bo paczki wypadną ze statku, ale zawsze możesz odpalić paliwko i pokazać środkowy palec przeciwnikowi, bo większość graczy lata bez paliwka.

Gdyby nie było opcji odsummonowania, nie było żadnego turbo, a galeon przyśpieszał troszkę wolniej to byłoby milion razy ciekawiej. Do tego zmienić system produkcji okrętów tak, aby ich produkcja była masowa, a naprawa rozdupionego statku niemożliwa. Dodać wymóg posiadania odpowiedniego skilla carpentry do budowy okrętów i jest cacy.

PS. A no i radary to za***isty pomysł jest, ma zasięg na prawie całą szerokość między kontynentami zachodnim i wschodnim. Także stając galeonem na środku wiesz wszystko co się dzieje między wyspami ^^ .

Co prawda merchant shipa nie wycofasz, bo paczki wypadną ze statku

Nie wycofasz, bo się nie da. Komenda nie działa dopóki jakakolwiek paczka jest na shipie. Pojawia się komuniat, że nie można odwlołać shipa, gdy ten jest w ruchu. Nie ma to jak precyzyjna podpowiedź.

Ciul z tym, to że na przeciwnika polujesz w określonych miejscach jest normalne i realistyczne.

Ktoś twierdzi inaczej ?

Przez system teleportów i summonowania statków nie ma ruchu na morzu. Ludzie idą na "kamp-spot", przywołują galeon i czekają. Na drodze pomiędzy spotem, a portem, czy nawet najbliższym lądem nie dzieje się nic.

Nie dzieje się też nic między tymi miejscówkami do kampienia, bo kto będzie płynął z jednego końca kontynentu na drugi, skoro można odwołać okręt, teleportować się bliżej i znów go przywołać. Czyli odpada możliwość zaatakowania takiej floty podczas przejścia z miejsca na miejsce. I tym samym odpada potrzeba patrolowania morza - znów zmniejsza nam się ruch na wodzie, a wcale by nie musiał. Wystarczyłoby do tego wszystkiego dodać system punktów i nagród za walki morskie i gotowe. Morza pełne statków i pełne klimatu, którego kolega wyżej szuka.

Po co, np. są porty i przystanie, skoro można przywołać okręt byle gdzie ? Nie można było zrobić tak, żeby dało się startować tylko z portu ? Do tego dodać kule łańcuchowe, wiatr, dym i milion innych. Ludzie obeznani w temacie by się cieszyli, a nowi by się nauczyli o co chodzi i też by się cieszyli ogromem możliwości, różnorodności i realizmu.

Teraz nie tyle, że nie ma ruchu, bo jest, ale bardzo mały i dużo mniejszy niż mógłby być gdyby pewne elementy gry były dopracowane/poprawione.

Pomysłów na poprawę tej gry każdy ma milion, tylko co z tego jak koreańce mają głęboko gdzieś społeczność graczy. Trion zresztą też, przynajmniej tych, którzy nie płacą za grę.

To wszystko, o czym Ty i ja mówimy, jest w PoTBS, więc jest wykonalne i pozytywnie wpływa na rozgrywkę, nawet dla nowicjuszy nie jest to jakimś utrudnieniem. Tylko, że koreańce widocznie nie grały w PoTBS, a wiedzę na tematy marynistyczne czerpią z jakiegoś Anime.

Gdyby nie było opcji odsummonowania, nie było żadnego turbo, a galeon przyśpieszał troszkę wolniej to byłoby milion razy ciekawiej.

Zapomniałeś jeszcze o opcji Escape Vehicle. Ten cheat skill pozwala na ocalenie okrętu w sytuacji gdy ten powinien zostać stracony.

1 Gdzie można zdobyć cloak ? Na Archeage wiki jest ich sporo ale brak opisu jak je zdobyć.

2 Jestem posiadaczem domu i działki , kończy się patron ,tracę to?

3 Czy jest sposób na dodanie 2 osoby do odbierania paczek z traktoru?