"fale" na ekranie

Cześć,

Ostatnio dokuczają mi "fale" pojawiające się na ekranie, przebiegające z góry na dół. Jest to dość irytujące tym bardziej, że z obecnym sprzętem mam możliwość grania na wysockich detalach, a jednak taki defekt psuje ten komfort. Karta graficzna: Asus R9 280X DC2T. Przeszukałem internet ale większość tematów trochę za bardzo odbiega w przeszłość. Proszę o pomoc :))

Jaki to monitor?

Benq GL2250

Pod integrą równieżto występuje?

Nie sprawdzałem. Muszę wyciągnąć r9 z kompa, żeby włączyła się zintegrowana?

Można na komputerze przełączyć, ale najszybsza metoda to odłączyć karte, a przynajmniej u mnie tak działa na nowym sprzęcie.

Na zintegrowanej wszystko jest w porządku. Na r9 też jest w porządku ale tylko jak jest włączona synchronizacja pionowa/vsync.

Fale na ekranie występują jak grasz w gry z wysokimi detalami? i tylko wtedy?

Na low jest to samo. Po prostu włączenie synchronizacji albo minimalizuje albo likwiduje ten efekt falowania, to zależy od gry.

Kwestia złych sterowników lub zabawy w zmianę Hz monitora. Przeinstaluj poprawnie sterowniki i powinno pomóc.

Stery przeinstalowanie, problem nadal wystepuje. Co do Hz to ustawione jest na 75. Podlaczenie przez DVI-D mogloby pomoc?

A na jakim złączu aktualnie siedzisz?

DVI i Dispay port są najlepszymi rozwiązaniami.

P.S. Ale ten monitor jest aby na pewno 75hercowy? Coś mi sięwydaje że on ma 60Hz...

No albo karta wywala ci znaczki na monitorze od tak... wlasnie te r280 od asusa z tego co w chwile mozna znalesc na internecie paradoksalnie polecana, jednak najczesciej hejtowana przez artefakty.

Nie jest to grozne, ale niektore karty tak maja, zwlaszcza radeony... pewno wada produkcyjna. Mozesz reklamowac i spokojnie zwrot gowowki bedziesz mial.

Tak to wyglada moin zdaniem, zwlaszcza ze na zintegrowanej karcie to nie wystepuje, a zarowno na niskich jak i wysokich przy 280x ten efekt jest.

Oczywiscie to tylko rozmysły, a problm moze byc jednak od monitora lub zlacza.

Aktualnie siedze na DVI-I.@Wagon, najzabawniejsze jest to ze karta sypala artefaktami, wyslalem do serwisu. Od powrotu co prawda to juz nie wystepuje, ale wyglada na to ze wrocila z nową wadą :)

@Xardunek, chyba masz racje, jest 60Hz

Jeśli na integrze to niewystępuje... to niestety problem karty.

Skoro zmiana steró niepomaga.'

Od biedy spróbuj podłączyć innym kablem ewentualnie na inne złącze.

Bo moze kabel być wadliwy abo 1złącze w karcie, wtedy też mogą wystąpić takie wianki.

Aktualnie siedze na DVI-I.@Wagon, najzabawniejsze jest to ze karta sypala artefaktami, wyslalem do serwisu. Od powrotu co prawda to juz nie wystepuje, ale wyglada na to ze wrocila z nową wadą @Xardunek, chyba masz racje, jest 60Hz

To niestety te karty sa wadliwe i tez jest to przyczyna malych cen np na allegro. Moim zdaniem nie powinni tego wgl sprzedawac, a przykladem sa ludzie, ktorym czasem wymieniali karty na nowe po 2 lub 3 razy i awsze to samo.

Oni sami pewno niewiedza od czego to jest, a w twoim przypadku domagal bym sie gotóweczki, dołożył 200/300 zł i kupił mocniejszą karte od zielonych lub nic praktycznie nie dokładał i znalazł sobie gtx 770/780.

Ogarnij jeszcze sprawe tego łącza bo może faktycznie wychodzimy przed szereg z ta karta, a to nie tego wina.

Na innym wejściu jest to samo, wiec wina karty. Dzięki Panowie za pomoc.

Miałem tą samą karte graficzną i odrazu po kupnie zauważyłem te paski czy artefakty. Poczytałem troche i to wina produkcyjna. Jakiś idiota ktory projektował budowe tej karty zaprojektował chłodzenie tylko na 4 z 8 kości pamięci Vram i te 4 kosci pamieci bez chłodzenia poprostu się dużo szybciej przegrzewały co powoduje te artefakty. Jak dla mnie to wielki fail od twórców. Ja się wyrobiłem ze zwrotem 10 dniowym i zmieniłem na gtx770 i problem rozwiązany. Nie polecam odsyłać na gwarancje bo oni nic z tym nie zrobią, najlepiej zwrot kasy i unikać takich wynalazków.

To nie sa żadne fale tylko wlasnie brak synchronizacji pionowej. Wersja tych radeonow z oznaczeniem R byla wlssnie tak projektowana by gry nie chodzily wolniej przy wlaczonej synchronizacji. NIestety w praktyce wyszlo to bardzo srednio. Ogolnie radki z oznaczeniem R sa strasznymi niewypalami a sa ledwo bardziej wydajne od starszych HD 7xxx. Jezeli mam mowic cos od siebie(i uwaga nie jestem fun boyem Nvidia sam uzywam ATI HD 7950) to nowe grafiki od zielonych GF 9xx nie dosc ze sa naprawde wydajne to nie sa jeszcze tak drogie.

Aha, co do tego falowania mozna to zminimalizowac uzywajac programu RadeonPRO i odpowiednio go konfigurujac pod kazda gre :).

Co za głupoty… 280X to nic innego jk 7970 z innymi taktowaniami! Nie żadn nowośx od tak zmienili taktowania to dali nowa nazwe.