Świeżak

Witam :),

planuję się przyjrzeć tej grze bliżej, ale mam parę pytań:

-Jak wygląda populacja?

-Jaki jest support?

-Twórcy pracują nad grą, czy jest mały update na rok?

-Jak wygląda endgame?

-Jaki serwer wybrać?

Pozostałe pytania zadam w zależności od tego, co odpowiecie :P

1. Dużo ludzi przez obecny event.

2. -

3. 1 to jest raz na 3-4 miesiące (?)

4. - Jeszcze nie wbiłem maxa :D

5. Jest tylko jeden Desmodeus (chyba tak się nazywa).

Populacja zależnie od wersji, wersja SEA ma więcej graczy niż EU, jednak już nie tak dużo jak kiedyś, jest wyższy cap, trudniejszy content i SEA już nie ma tak wielkiej bazy graczy.

Ilość graczy na EU ostatnio rośnie jak na moje oko, jest wystarczająco dużo ludzi aby móc się cieszyć grą.

Gra jest ciągle rozwijana, EU dostało ostatnio 70 lvl cap, SEA zbliża się do końca 70 lvl cap, a wersje chińska/koreańska/japońska od kilku miesięcy mają 80 lvl cap i o jedną postać więcej.

Wersje EU, SEA, CN i JP przeważnie dostają update raz na miesiąc, czasem fajny duży update, nowy content itd a czasem coś mniejszego zależy. Koreańska część jako serwer podstawowy, taki w sumie trochę testowy ma update'y dwa razy w miesiącu.

Dragon Nest opiera się na endgame, content z poprzednich lvli jest praktycznie bezużyteczny poza samymi smokami z poprzedniego capa. Tzn na lvl 70 opłaca się jeszcze robić tylko smoka na lvl 60, wszystko inne jak już wbijesz 70 nie ma większego znaczenia. Oczywiście coś tam można robić, są rzeczy które się zdobywa na mniejszych lvlach, ale nie jest to tak bardzo istotne.

wersja EU ma tylko jeden serwer, SEA ma cztery, który z nich jest lepszy - nie mam pojęcia, nie grałem tam.

edit:

W przypadku EU kontakt z wydawcą jest bardzo dobry, GM'ami itd. Aczkolwiek gracze nie mają praktycznie żadnego wpływu na grę, to co się w niej dzieje. Tak naprawdę jedynie gracze wersji koreańskiej mają coś do powiedzenia, mają kontakt z samymi twórcami gry. Chociaż ich sugestie itd nie są jakoś specjalnie brane pod uwage.

@SzymeX

A ile jest ludzi zwykle poza eventem? Populacja maleje\rośnie?

W sumie to nie umiem stwierdzić, czy to dużo, czy mało :P

Chodziło mi, czy global, pl itd

@Fervo

To który lepiej wybrać? Global, czy SEA?

Mógłbyś coś powiedzieć o samym endgame?

Coś się dzieje w grze - jest ludzi więcej, nie ma ciekawszych updateów przez dłuższy czas, populacja maleje, znów wejdzie coś ciekawego populacja rośnie. A obecna duża ilość ludzi nie jest spowodowana eventem, a tym że w tym miesiacu podniesli lvl cap na 70. (Mowa o EU)

Tak jak mówię, ludzi jest wystarczająco dużo żeby cieszyć się grą.

Nie ma ani globala, ani wersji PL.

Jest EU, dla europejczyków, SEA - anglojęzyczna wersja dla południowo-wschodnich mieszkańców Azji (bez ip blocka), NA - amerykańska z IP blockiem, CN - chińska bez blocków, JP - japońska tylko dla japończyków i KR, tylko dla koreańczyków.

Ogólnie to jak zrobisz nową postać to robisz nesty (takie trudniejsze instancje), gdzie zdobywasz jakieś sensowniejsze eq, składasz seta i przygotowujesz się do trudniejszego contentu, czyli trudniejsze instancje i na koniec smok.

Robienie nestów przy expieniu nie ma sensu, sensowne są jedynie nesty na bieżący maksymalny lvl, ewentualnie te lvl cap niższe.

@Fervo

Chodziło mi o to, czy jest problem ze znalezieniem ludzi do dungeonu etc.

Wersja steam, to eu, tak?

Nie zrozumiałem tej wypowiedzi o nestach. Powiedziałeś, że mam je robić po zrobieniu nowej postaci, a potem, że nie ma sensu ich robić podczas expienia.

Tak jak już napisałem (dwa razy :P ) jest wystarczjąco dużo ludzi żeby móc spokojnie grać, tzn znalezienie party itd to nie problem.

Steam to EU, tak.

Chodziło mi o to, że jak zrobisz nową postać to wpierw wbijasz maksymalny lvl i dopiero wtedy robisz nesty na ten poziom. Po drodze też masz nesty, ale ich nie opłaca się robić. np. w EU mamy 70 lvl. To jak zaczniesz grać, to nie składasz po drodze seta na 24, 32, 40, 50 lub 60 lvl. Wbijasz najpierw 70 lvl i robisz nesty na ten poziom ewentualnie te na 60, robienie pozostałych nie ma sensu.

Rozumiem. To co w takim razie się opłaca robić podczas lvlowania?

Nic poza samym lvlowaniem :P

Możesz jeszcze robić tzw Chaosy, są to instancje na lvl 24, 32 i 50. Na nich zdobywa się materiały pozwalające na craft akcesoriów ulepszających skille, fortuny tam nie zrobisz, ale to jedna z rzeczy prostyszych które przyniosą Ci trochę golda na start.

Żeby lvlować nie trzeba mieć też jakiegoś super eq, wiadomo im lepsze tym łatwiej, ale nie jest to konieczne.

Jeśli zależy Ci na goldzie lvluj na questa, szczególnie od 50 lvla przyniosą Ci one trochę golda, jeśli nie questy to grind dungów, ale na tym tyle nie zarobisz.

Jeszcze nie wiem, czy mi zależy na goldzie. A powinno? :P

Jeśli chcesz mieć dobry start, to raczej tak. Ja do 60 lvlu zawsze expiłem na questach, trochę golda wpadało i jest to ciekawsze, niżeli grind jednego dunga. Chociaż podobno przez grind leci szybciej.

Aczkolwiek przy expie 60-70 to tylko grind, nie ma zbyt wielu questów na tych lvlach, niestety :(

No dobra, to na razie tyle, dzięki. Niedługo coś pogram, to pewnie będę miał kilka pytań :P

A, polecasz jakąś stronę z buildami?

google i własna głowa :P

bez problemu w google można znaleźć wszelkie buildy, ja nigdy nie korzystałem z czyjegoś buildu, jedynie czytałem opinie, już dużo poradników dla każdej podklasy i na podstawie tego, jak i samego grania można zrobić odpowiedni build.

Zajrzyj choćby na forum europejskiej wersji - http://forum.dragonnest.eu/forum/forum.php tam w zakładce classes, znajdziesz poradników dla odpowiedniej klasy.

Jasne, tylko w google jest multum takich stron, z czego połowa ma słabe buildy, albo wgl nieaktualizowane od pół roku :P

To też prawda, więc tak jak mówię zerknij na stronę EU, ewentualnie jak już będziesz chciał build do konkretnej klasy daj znać to Ci podrzuce te odpowiednie według mnie.

Taka mała rada, nie szalej od razu ze skillami, czyt. nie dodawaj tego co popadnie i paczkę z prezentem na lvl 40 otwórz jak będziesz miał lvl 70, tam jest skill rest. I po zmianie klasy na 15 lvlu nie odbieraj prezentu od takiej różowej laski, tam też jest skill reset. To będzie jako quest, jego możesz oddać kiedy będziesz chciał - później, nie ma sensu resetować skilli na 15 lv.

Dobrze wiedzieć z tym resetem. A jakbym szalał ze skillami, to bym nie pytał o buildy przed rozpoczęciem gry :P

Spoko reset skilli mozna zdobyc na kila sposobów:

- Od NPC w nagrode na pierwszą zmiane klasy ~~15 lvl

- Z prezentu na 40 lvlu

- W nagrode za wbicie 4 rangi na pvp

- Oraz za wbicie 70 lvl do 10 grudnia

Długo się wbija 70lvl? Już mało czasu zostało :P

Zależy ile masz czasu na granie, wbicie postaci ze stosunkowo dużym dmg'em, grając solo pewnie zajmie około 40 godzin, do 50 maks, bez eventu. To tak na oko, nigdy dokładnie nie sprawdzałem :P
Teraz to mniej czasu zajmie, jest event 1-9 lvl chyba 100% więcej expa, 9-50 lvl 300% więcej expa i 50-60 lvl 100% więcej expa.

50godzin w 20 dni to może być ciężko, jako, że gram w inne gry. Ale jeśli zajęłoby to ok 30, to chyba bez większego problemu