Prośba o porady

Witam

Mam 16 lat , nie jestem gruby ale chciałbym być umięśniony i mam parę pytań :

1. Zamierzam chodzić na siłownie od stycznia ( ćwiczę w domu co 1 - 2 dni pompki,brzuszki,hantelka ) , i mam pytania od jakich ćwiczeń zacząć jak się wdrożyć takie wprowadzenie.

2. Dieta czym się kierować w czasie układanie jej, wszelkie rzeczy które powinienem wiedzieć,

3. Co sądzicie o białku w proszku na dodatek w moim wieku ( słyszałem wiele opinii proszę o zdanie kogoś naprawdę obeznanego w temacie )

4. Plan siłowni czyli ile w tygodniu może być 5x i codziennie ćwiczyć inne partie mięśni ?

5. Wszelkie informacje które mogą być przydatne

Mam kanał na youtube narazie są tam rzeczy związane z anime ( japońskie bajki), ale ten kanał całkowicie się zmieni będe robił takie filmy po siłowni , wrażenia , moja motywacja , postępy , pomiary w np . styczniu, lutym , marcu idt. dieta itp. nazwa kanału Thever Versatile ( nie zmieni się ona do ok. 22 grudnia wtedy mniej więcej zaczne nagrywać ), nie chcę od was suba ani nic takiego bo nie po to jest ten temat ale chciałbym że jeśli po 22 grudnia będziesz miał czas wejść na niego i zobaczyć czy robię dobrze ćwiczenia udzielić mi rad bo na początku będe robił filmiki ze wszelkimi pytaniami moim, moich znajomych i widzów ;)

Z góry dziękuję :D

Siemanko,

1. cwiczenia podziel na partie najlepiej cwiczyc kazdego dnia jedna duza partie i jedna mala np: klatka biceps, plecy triceps i nogi staraj sie robic osobno.

Chcesz zmienic cos to ucz sie od najlepszych ogladaj filmiki treningow mistrzow swiata i nasladuj ( cwiczenia nie obciazenia ;>)

2. Krotko staraj sie jesc produkty pelnowartosciowe tj. makarony, ryz, nabial, warzywa/owoce (witaminki). Wazme by nie ociekaly tluszczem (nie na glebokim tluszczu).

3. Bialko to tylko uzupulnienie diety, jesli nie jestes w stanie jesc wystarczajacej ilosci bialka w ciagu dnia to mozesz sobie kupic jakies tanie bialko serwatkowe i zapijac na noc.

4. Plan dostosuj do swojego czasu wolnego na poczatek proponuje 3 dni, jak sie wkrecisz mozesz zwiekszac.

5. Nie poddawaj sie.

pozdrawiam

Mogę Ci coś pomóc za symboliczną oplate, ale dopiero w przyszłym tygodniu i to też potrzebuję wcześniej komplet informacji o Tobie na PW. Żeby nie było jakiś wątpliwości, to jestem trenerem z kwalifikacjami.

"jestem trenerem z kwalifikacjami" "za drobna oplate" n/c kolega prosi o kolezenska przysluge a Ty mu z oplatami wyskakujesz.

Ja chetnie pomoge za darmo jesli to kogos ma zmotywowac.

Tak, drobna bo każdy ceni swój czas, a jak chce profesjonalnej porady, to taką mu oferuje. Zgodzić się nie musi, ja tylko zaproponowałem. Nie wiem nim jesteś, ani jak bardzo się na tym znasz, jednak jeśli autor chciałby uzyskać pomoc chociażby na forum sportowym, to taka konsultacja słono by go kosztowała. Moja oferta więc jest Koleżenska.

Mogę Ci coś pomóc za symboliczną oplate, ale dopiero w przyszłym tygodniu i to też potrzebuję wcześniej komplet informacji o Tobie na PW. Żeby nie było jakiś wątpliwości, to jestem trenerem z kwalifikacjami.
Tak, drobna bo każdy ceni swój czas, a jak chce profesjonalnej porady, to taką mu oferuje. Zgodzić się nie musi, ja tylko zaproponowałem. Nie wiem nim jesteś, ani jak bardzo się na tym znasz, jednak jeśli autor chciałby uzyskać pomoc chociażby na forum sportowym, to taka konsultacja słono by go kosztowała. Moja oferta więc jest Koleżenska.

Żenada, junior moderator a jakie akcje robi.... na sfd za darmo może otrzymać pomoc od użytkowników, nie pozdrawiam.

1.Na początku ogólno rozwojówka, po 2-3 ćwiczenia na każdą partię mięśniową 2 treningi tygodniowo z początku a potem 3, albo od razu walnąć plan jakie partie w dany dzień i tutaj 3 treningi w tyg minimum.

2.Głównie białko i węglowodany (ale tego nie za dużo bo się możesz tłuszczem zalać) jeżeli treningi redukcyjne staraj się omijać tłuszczy i węglowodanów prostych.

3.Białko to białko występuje w pokarmie, także nie widzę sensu zażywania białka w proszku, które jest trudniej przyswajalne chyba, że nie dasz rady uzupełniać zalecanej dawki białka na twoją wagę. Ogółem lepiej zarzucić jakąś kreatynke, przedtreningówke, bcaa, glutaminke, ale i tak na początku żadna z tych rzeczy ci się nie przyda bo przez pierwsze 6 miesięcy efekty będą zadowalające, dopiero jak będziesz miał jakiś przestój zacznij brać kreatynke i ew. przedtreningówke jak będziesz chciał.

4. 5x w tygodniu to moim zdaniem za dużo, mięśnie też muszą mieć czas na regenerację 3-4 razy jest dobrze i w każdy dzień inna partia mięśniowa.

5.Takich informacji jest dużo, łatwiej będzie jak zapytasz się o konkrety. Najważniejsze jest to żebyś trzymał się z dala od sterydów i nie przesadzał bo co za dużo to nie zdrowo, nawet jeżeli chodzi o siłownię.

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, pisz na priv.

@NoPainNoGain

mysle ze przedtreningowki itp dla poczatkujacej osoby to o duzo za wiele. Wystarczy dobrze jesc i cwiczyc. Treningi traktowac z przymrozeniem oka na paraolimpade sie raczej nie szykujesz wiec probowac wszystkiego.

Zaleznie od tego czy chce sie budowac mase, sile czy rzezbe. Moze napisz cos wiecej o tym Thever.

Żenada, junior moderator a jakie akcje robi.... na sfd za darmo może otrzymać pomoc od użytkowników, nie pozdrawiam. 1.Na początku ogólno rozwojówka, po 2-3 ćwiczenia na każdą partię mięśniową 2 treningi tygodniowo z początku a potem 3, albo od razu walnąć plan jakie partie w dany dzień i tutaj 3 treningi w tyg minimum. 2.Głównie białko i węglowodany (ale tego nie za dużo bo się możesz tłuszczem zalać) jeżeli treningi redukcyjne staraj się omijać tłuszczy i węglowodanów prostych. 3.Białko to białko występuje w pokarmie, także nie widzę sensu zażywania białka w proszku, które jest trudniej przyswajalne chyba, że nie dasz rady uzupełniać zalecanej dawki białka na twoją wagę. Ogółem lepiej zarzucić jakąś kreatynke, przedtreningówke, bcaa, glutaminke, ale i tak na początku żadna z tych rzeczy ci się nie przyda bo przez pierwsze 6 miesięcy efekty będą zadowalające, dopiero jak będziesz miał jakiś przestój zacznij brać kreatynke i ew. przedtreningówke jak będziesz chciał. 4. 5x w tygodniu to moim zdaniem za dużo, mięśnie też muszą mieć czas na regenerację 3-4 razy jest dobrze i w każdy dzień inna partia mięśniowa. 5.Takich informacji jest dużo, łatwiej będzie jak zapytasz się o konkrety. Najważniejsze jest to żebyś trzymał się z dala od sterydów i nie przesadzał bo co za dużo to nie zdrowo, nawet jeżeli chodzi o siłownię. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, pisz na priv.

Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie. Większość porad dają tam sebixy z Osiedla. A moja ranga nie ma tu nic do rzeczy. Już wcześniej tłumaczyłem, jeśli autor zechce, to poprosi, ja dołożę wtedy wszelkich starań, żeby dostarczyć mu wiedzę rzetelną. Ja natomiast nie bronie Ci robić tego za darmo. Chwała Ci jeśli masz czas, wiedzę i jesteś w stanie potwierdzić to dokumentem. Nie raz już tu na forum pomagałem, za darmo. A że mój czas jest co raz bardziej ograniczony, to stąd dyktuje cenę za usługę. Nie sądzę, żeby pobieranie opłaty za swój czas i pracę było czymś wstydliwym. Jeśli natomiast dla Ciebie jest inaczej, to jest to tylko i wyłącznie Twoja filozofia życia.

Ja za to pozdrawiam.

Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie. Większość porad dają tam sebixy z Osiedla. A moja ranga nie ma tu nic do rzeczy. Już wcześniej tłumaczyłem, jeśli autor zechce, to poprosi, ja dołożę wtedy wszelkich starań, żeby dostarczyć mu wiedzę rzetelną. Ja natomiast nie bronie Ci robić tego za darmo. Chwała Ci jeśli masz czas, wiedzę i jesteś w stanie potwierdzić to dokumentem. Nie raz już tu na forum pomagałem, za darmo. A że mój czas jest co raz bardziej ograniczony, to stąd dyktuje cenę za usługę. Nie sądzę, żeby pobieranie opłaty za swój czas i pracę było czymś wstydliwym. Jeśli natomiast dla Ciebie jest inaczej, to jest to tylko i wyłącznie Twoja filozofia życia.Ja za to pozdrawiam.

Człowieku, koleś ma 16 lat, jakby chciał poradę specjalisty pojechałby do trenera/dietetyka po pomoc, ale to jest forum gdzie powinny wypowiadać się bezinteresowni ludzie z zamiarem pomocy, a nie osoby które patrzą tylko na zysk. Jak nie masz czasu to po co ci funkcja moderatora? Moderator powinien mieć dużo czasu, aby poświęcać uwagę na forum i dawać przykład innym użytkownikom. Popatrz na innych, co chwila uzupełniają zestawy pctów dla graczy w przedziale cenowym, pomagają rozwiązywać problemy związane ze sprzętem ZA DARMO, a ty traktujesz się jako profesjonalistę, masz jakiś dokument, który to potwierdzi? Jeżeli nie to też nie oczekuj tego, że ktoś zapłaci za twoją opinię. A skoro pisze to na forum to widocznie liczy się z tym iż każdy może mieć różne zdanie oparte na własnych przeżyciach i chce uzyskać pomoc za darmo. Ja nie potwierdzę tego dokumentem, nawet jeżeli bym chciał, ale miałem już kilka wizyt u "specjalistów" i nie dużo więcej się od nich dowiedziałem niż wiedziałem a wybuliłem 150 od wizyty i 2h rozmowy oraz rozpisania diety, wystarczy trochę poszukać po internecie i pogadać z innymi na siłce.

@NoPainNoGainmysle ze przedtreningowki itp dla poczatkujacej osoby to o duzo za wiele. Wystarczy dobrze jesc i cwiczyc. Treningi traktowac z przymrozeniem oka na paraolimpade sie raczej nie szykujesz wiec probowac wszystkiego. Zaleznie od tego czy chce sie budowac mase, sile czy rzezbe. Moze napisz cos wiecej o tym Thever.
3.Białko to białko występuje w pokarmie, także nie widzę sensu zażywania białka w proszku, które jest trudniej przyswajalne chyba, że nie dasz rady uzupełniać zalecanej dawki białka na twoją wagę. Ogółem lepiej zarzucić jakąś kreatynke, przedtreningówke, bcaa, glutaminke, ale i tak na początku żadna z tych rzeczy ci się nie przyda bo przez pierwsze 6 miesięcy efekty będą zadowalające, dopiero jak będziesz miał jakiś przestój zacznij brać kreatynke i ew. przedtreningówke jak będziesz chciał.

Nie wiem czy przeczytałeś do końca, czy nie zrozumiałeś tej części zdania.

@NoPain

Chodzi o to ze nie bedzie niczego potrzebowal przez najblizsze 2-3 lata odzywki itp zaczyna sie brac w momencie kiedy cialo nie jest w stanie symulowac przyrostu samodzielnie. Okolo 2 lata treningu mysle ze po takim czasie mozna zaczac myslec o odzywkach. By poprawic wyglad swojego ciala wystarczy trzymac diete i cwiczyc regularnie.

@umbra

Sebixy z osiedla powiadasz? W tym momencie udowadniasz ze nie masz zadnego doswiadczenia ani wiedzy odnosnie kulturystyki ani sportu.

Te Sebixy sa mistrzami Polski, Europy i zajmuja wysokie miejsca w pokazach kulturystycznych i nie tylko. Cos czego Ty ze swoja wiedza nie osiagniesz gdybys nawet bardzo chcial. Przyczyna? Za duzo teori za malo praktyki

@NoPain Chodzi o to ze nie bedzie niczego potrzebowal przez najblizsze 2-3 lata odzywki itp zaczyna sie brac w momencie kiedy cialo nie jest w stanie symulowac przyrostu samodzielnie. Okolo 2 lata treningu mysle ze po takim czasie mozna zaczac myslec o odzywkach. By poprawic wyglad swojego ciala wystarczy trzymac diete i cwiczyc regularnie.

Jako tako się zgodzę, zwłaszcza iż kolega jest w wieku 16 lat, a w takim wieku idzie naprawdę dużo zrobić, ale uwierz mi, że postoje wystąpić mogą znacznie szybciej niż 2 lata, +/- rok to okres po którym nawet zmieniając plan treningowy występują postoje.

Tym bardziej, że ma 16 lat a wy chcecie mu split wcisnąć. Nawet nie wiem jak to komentować. Z wami niestety, nie można dyskutować.

I tak panie kolego, jeśli nie miałbym poświadczenia, że jestem uprawniony do takich rzeczy, to bym nawet tej daremnej dyskusji nie prowadził.

Szczerze nie wiem do kogo masz żal o wydane 120 zł. Bo jeśli do mnie, to się jeszcze raz zastanów.

Chyba przestanę odpowiadać, na wasze wpisy, bo czuję się jakbym rzucał grochem o ścianę. Moja wiadomość nie była do was nawet skierowana. Jeśli uważacie się za speców, to spoko. Ja też mogę się uważać za osobę kompetentna i dodatkowo brać za to pieniądze. Z wami dyskusje skończyłem. Autorowi życzę powodzenia w przebieraniu smietniska informacyjnego jakim jest internet.

Tym bardziej, że ma 16 lat a wy chcecie mu split wcisnąć. Nawet nie wiem jak to komentować. Z wami niestety, nie można dyskutować.I tak panie kolego, jeśli nie miałbym poświadczenia, że jestem uprawniony do takich rzeczy, to bym nawet tej daremnej dyskusji nie prowadził.Szczerze nie wiem do kogo masz żal o wydane 120 zł. Bo jeśli do mnie, to się jeszcze raz zastanów.Chyba przestanę odpowiadać, na wasze wpisy, bo czuję się jakbym rzucał grochem o ścianę. Moja wiadomość nie była do was nawet skierowana. Jeśli uważacie się za speców, to spoko. Ja też mogę się uważać za osobę kompetentna i dodatkowo brać za to pieniądze. Z wami dyskusje skończyłem. Autorowi życzę powodzenia w przebieraniu smietniska informacyjnego jakim jest internet.

Jeżeli wie jak przeszukiwać internet to da sobie radę. Nie wiem o co ci teraz chodzi z typem treningu jaki jest split. Na siłowni zaczynałem bardziej poważnie w wieku 15 lat, gdzie pierwsze 2 miesiące pocisnąłem na ogólno rozwojówce, co zaproponowałem mu w pierwszym poście, a po tych miesiącach zacząłem robić split, ponieważ split jest prostszy w wykonaniu niż fbw moim zdaniem. Nie nie mam do ciebie żalu, ale tak jak kolega wyżej napisał, spotkałem się z osobami które miały za dużo teorii a za mało praktyki, szczerze to dowiedziałem się więcej od osób na siłowni niż oni mi powiedzieli, bo to co oni mi powiedzieli to wiedziałem już sam na starcie, jedyne co mi naprawdę pomogło to ułożenie diety specjalnie dla mnie, ale nic poza tym.

I przepraszam jeżeli cię uraziłem bo nie to miałem na celu, ale denerwuje mnie to jeżeli ktoś patrzy tylko na $$, ale jak widać brak na tym świecie bezinteresownych ludzi, którzy chociaż jakimiś podstawami poratować nie mogą.

@NoPainNoGainmysle ze przedtreningowki itp dla poczatkujacej osoby to o duzo za wiele. Wystarczy dobrze jesc i cwiczyc. Treningi traktowac z przymrozeniem oka na paraolimpade sie raczej nie szykujesz wiec probowac wszystkiego. Zaleznie od tego czy chce sie budowac mase, sile czy rzezbe. Moze napisz cos wiecej o tym Thever.

Rzeźba / Siła , nie napisałem ważę teraz 66 kg i mam 171 cm wzrostu,

Jak bd miał 3-4 razy siłownie to dołączenie co jakiś czas basenu to dobry pomysł ?

Ja ci dam tylko radę, tzn. nie płać umbrze bo będziesz wyglądał jak retro a to nie jest warte żadnej ceny XD

@Thever w takim wypadku tak jak pisalem wczesniej rozpisz sobie dni treningowe jedna duza parta + jedna mala po 3-4 cwiczenia na kazda i rob serie z wieloma powtorzeniami, np. 4x 20 ciezarem ktory bedziesz czul ale pozwoli na wykonanie poprawne calej serii. Odnosnie sily proponuje probowac ile dasz rade udzwignac maxymalnie jedno powtorzenie po dobrej rozgrzewce. Tym sposobem rowniez latwiej bedzie Ci ocenic ile powinienes podnosic w seriach.

Powinno to byc ok 40% tego co mozesz podniesc maxymalnie.

Basen jak najbardziej szczegolnie ze jestes lekki to cwicz kondycyjnie, pilka, basen, bieganie. Waga sama powinna Ci niewiele skoczyc do odpowiedniej czyli jakies 70kg.

3-4 razy to juz jest konkretny trening sam uczeszczam 4-5 razy i uwazam ze to b duzo tym bardziej jak dorzucisz basen, ale dla chcacego niz trudnego tym bardziej ze masz czas.

Lepiej sport niz siedziec w domu i meczyc sie przed kompem caly dzien ;)

@Thever w takim wypadku tak jak pisalem wczesniej rozpisz sobie dni treningowe jedna duza parta + jedna mala po 3-4 cwiczenia na kazda i rob serie z wieloma powtorzeniami, np. 4x 20 ciezarem ktory bedziesz czul ale pozwoli na wykonanie poprawne calej serii. Odnosnie sily proponuje probowac ile dasz rade udzwignac maxymalnie jedno powtorzenie po dobrej rozgrzewce. Tym sposobem rowniez latwiej bedzie Ci ocenic ile powinienes podnosic w seriach.Powinno to byc ok 40% tego co mozesz podniesc maxymalnie.Basen jak najbardziej szczegolnie ze jestes lekki to cwicz kondycyjnie, pilka, basen, bieganie. Waga sama powinna Ci niewiele skoczyc do odpowiedniej czyli jakies 70kg. 3-4 razy to juz jest konkretny trening sam uczeszczam 4-5 razy i uwazam ze to b duzo tym bardziej jak dorzucisz basen, ale dla chcacego niz trudnego tym bardziej ze masz czas.Lepiej sport niz siedziec w domu i meczyc sie przed kompem caly dzien

4x20 na starcie? Co ty chcesz go wykończyć już na pierwszym treningu?

@Thever, przez pierwszy miesiąc-dwa rób ogólnorozwojówkę, czyli 3 razy w tyg po 1-2 ćwiczeniach x4 serie na jedno ćwiczenie, dopiero jak poczujesz, że dasz radę zrobić 4 ćwiczenia na 1 partię mięśniową to rób treningi typu "split", czyli np. w jeden dzień 4 ćwiczenia na biceps i 4 na klatkę.

Druga sprawa jest taka, że nie wiem co ty chcesz rzeźbić przy 66kg i 171cm wzrostu, poza tym nie da się robić siły i redukcji jednocześnie, bo w jednym musisz wykonywać większą ilość powtórzeń, a w drugim mniejszą ale na max. ciężarze. Ja bym ci radził domasować trochę wagę, a potem zrobić redukcję, wkońcu teraz jest okres zimowy, dobry czas na masę...

Czyli zrobić masę, tak do ile dążyć są święta po prostu więcej jesć czy ustalić jakąś dietę na masę?

Spróbuję zrobić splity i zobaczę czy będę sie czuł dobrze po tym, a jak nie to ogólnorozwojowa.

Mysle ze chodzilo mu raczej o sile by moc dzwigac ciezarki jako tako, ogolna sprawnosc fizyczna a nie byc Hulkiem ;)

16 lat to raczej mysl "bede mial 6-pak i wyrzezbiona klate laski beda szalec" ;P

Wiec pisze jaki jest cel a jak do tego dojdzie to juz jego sprawa nikt nie oczekuje na pierwszych treningach ze bedzie sie robilo wszystko z lekkoscia ( btw tak nigdy nie powinno byc)

@thever

Sa swieta jedz miesko :P odpusc sobie salatki z tonami majonezu i innych sosow itp

Mieso i weglowodany, najlepiej owoce maja duzo cukrow prostych czyli jak nie spalisz to wydalisz inna droga ;)

ja proponuje zebys przytyl do 72 kg chociaz i wtedy bedziesz myslal czy chcesz isc dalej. Wieksza masa= wieksza sila

Po prostu peklem. Muszę coś napisać, zanim chłopaka skrzywdzicie. Drazler już po Twoim ostatnim poście mogę powiedzieć, że piszesz to co Ci się wydaje, nic nie jest poparte logicznym rozumowaniem. Skoro się tak znacie, to wytlumaczcie mi oraz autorowi dlaczego proponujecie mu trening kulturystyczny. Tylko proszę o konkrety, bez odchodzenia od zadanego pytania.