Początkujący: Templar, a Gladiator?

Witam.

Właśnie kończy mi się pobierać aion, a klasy dalej do końca nie wybrałem. Czytałem trochę w niższych tematach i ciutę na innych portalach. Grałem kiedyś w tą grę jednak po wbiciu 10lvl darowałem sobie gdyż wybierając postać z łukiem latałem cały czas z jakimś sztylecikiem. - mniejsza. Chcę spróbować raz jeszcze, ale jest właśnie problem z wojownikiem. Nie do końca rozumiem czemu templar jest polecany bardziej niż gladiator. Jest brany częściej na instancję, czy ma jakieś lepsze walory skreślające gladiatora? Ogólnie może wojownik jest do kitu, a teraz po patchach gra się czym innym?

Bo Templar to tank, ma więcej Tauntów żeby moba trzymać na sobie, a Gladiator ma 1 taunta ;P

No tak, ale mi się nie widzi granie tankiem. Jest to dla mnie nudne klepać moba x100. Chcę właśnie zagrać DPS'em, więc po prostu chcę się upewnić. Potem będzie że gram Gladiatorem, a to kupsko jest bo np. taki ranger jest lepszy.

Zacznijmy od tego ze templar dpsem nie dorówna gladiatorowi ani gladiator nie dorówna np. sorcowi, ale to jest oczywiste i mysle ze zdajesz sobie z tego sprawe. Templar jest dosc specyficzny w aionie poniewaz majac ze soba clera u boku lub barda przesiewa wszystko z racji na swojego buffa ^^. Gladiatorem z kolei poradzisz sobie dosc dobrze sam, templar sam nie wyrobi na tyle z dmgem. Jesli patrzysz na granie dpsem to odradzam templara bo expienie jest dosc meczace (solo ofc). Na instancje go biora napewno czesciej niz gladiatora bo patrząc na caloksztalt no to ani gladiator nie przytankuje ani nie podpsuje bo go inni w tym przeganiaja. Na twoim miejscu wybralbym ranger / sorc / gunslinger

Rozumiem. Czyli krótko mówiąc gladiator jest po prostu wsadzony w środek tego wszystkiego. Hmm... Na pewno sorc odpada, gdyż nie cierpię grać magami. Cały czas trzeba spoglądać na pasek many, albo martwić się potami. Rangerem kiedyś próbowałem grać, ale właśnie nie rozumiem czemu oni mi od razu łuku nie dadzą tylko lataj z tym sztylecikiem. Zmieniło się to? Albo po prostu od jakiegoś lvl dostaję dopiero broń dystansową. Co do gunslingera to grałem jak go nie było, choć patrząc na aktualną sytuację to faktycznie ludzie go polecają. A, i takie pytanko: do rangera potrzebne są strzały i czy się kończą?

Rozumiem. Czyli krótko mówiąc gladiator jest po prostu wsadzony w środek tego wszystkiego. Hmm... Na pewno sorc odpada, gdyż nie cierpię grać magami. Cały czas trzeba spoglądać na pasek many, albo martwić się potami. Rangerem kiedyś próbowałem grać, ale właśnie nie rozumiem czemu oni mi od razu łuku nie dadzą tylko lataj z tym sztylecikiem. Zmieniło się to? Albo po prostu od jakiegoś lvl dostaję dopiero broń dystansową. Co do gunslingera to grałem jak go nie było, choć patrząc na aktualną sytuację to faktycznie ludzie go polecają. A, i takie pytanko: do rangera potrzebne są strzały i czy się kończą?

Po 1 gladiator ma najlepszy dps w grze ^^ ....widac jacy znawcy sa na tym forum.

po 2 gladek moze robic za tanka na kazdej inscie

po 3 gladek jest mega klesa jesli chodzi o pvp i farme mobkow

po 4 fakt faktem ludzie wola wziac tempelara poniewaz malo gladow ma dobry sprzet i go ogarnia.

po 5 jest to chyba najwszechstroniejsza klasa w Aionie

po 6 w pvp potrafi wybic kilku graczy jezeli ogarnie aoe w dobrym timingu z innymi skilami :)

po 7 zeby grac na powaznie gladem musisz miec polearm + dual wield (do tankowania i robienia op dps)

CO do Rangera (luk) z lukiem dopiero biegasz od 10 lvla a ranger zaczyna byc op po 45 lvlu kiedy ubierasz stigme , ktora daje Ci atak speed konkretny-nie ma czegos takiego jak strzaly w Aionie :):) Gdybys nie zauwazyl do 10 lvla jestes bezklasowcem na 9 lvlu robisz questa i wybierasz czy chcesz byc rangerem czy sinem czy tempelarem czy gladem i tak dalej zaleznie od wyboru klasy przy tworzeniu :) Co do samego Aiona do 65 lvla bedziesz sie nudzil i jedyna oplacalna zrecza jest bicie lvla poniewaz 95% graczy ma 65 lvl.

Glad jest mega klasa w pvp hahaha ? Kpisz sobie, oczywiście jeżeli masz dobry gear i skilla to coś tam ugrasz. Glad ma 2 rooty z tego jeden wchodzi 2/10 razy a drugi wchodzi prawie zawsze ale idzie go ściągnąć potką ...

Czyli w końcu grać tego łuka, czy tego glada? Się pogubiłem teraz XD Zawsze gram wojami, ale jeśli mam mieć coś ciężej tym gladem jako początkujący to nwm ;p

PS. Na serwerze PL grać lepiej tymi dobrymi, czy złymi?

Zacznijmy od tego ze templar dpsem nie dorówna gladiatorowi ani gladiator nie dorówna np. sorcowi, ale to jest oczywiste i mysle ze zdajesz sobie z tego sprawe. Templar jest dosc specyficzny w aionie poniewaz majac ze soba clera u boku lub barda przesiewa wszystko z racji na swojego buffa ^^. Gladiatorem z kolei poradzisz sobie dosc dobrze sam, templar sam nie wyrobi na tyle z dmgem. Jesli patrzysz na granie dpsem to odradzam templara bo expienie jest dosc meczace (solo ofc). Na instancje go biora napewno czesciej niz gladiatora bo patrząc na caloksztalt no to ani gladiator nie przytankuje ani nie podpsuje bo go inni w tym przeganiaja. Na twoim miejscu wybralbym ranger / sorc / gunslinger

Większych bredni dawno nie czytałem, glad i templar(glad lepiej wypada ze względu na AoE dps) to top dps'i, oczywiście jeżeli dana osoba ogarnia. Największy dps ma sin(wymaga super gearu, pingu i dobrego PC'ta). Templar jest lepszy na PvP o tyle, że mając kilka setów(att,acc,mr) może wygrać prawie z każdym(dobry cler i SM'em rozwala tempka). Glad jest op na sina/rangera, natomiast ma problemy z klasami magicznymi, ale mając extenda i kilka setów też da się dużo ugrać. Co do instancji to gladem wytankujesz wszystko oprócz TH.

Zgadzam się w 100% z Tobą Hanzu. Takie mi głupoty nagadali, że myślałem o gladzie jako kupie. Co się okazało? Dołączyłem do legionu - ludzi, którzy w tą grę grają długo i oni mi mówią "Kto Ci takie bzdury naopowiadał? Wystarczy spojrzeć na top listę i będziesz miał tam dużo gladów." I tak teraz gram łowcą, a nie gladem. A zapewne grałbym nim.

Glad jest mega klasa w pvp hahaha ? Kpisz sobie, oczywiście jeżeli masz dobry gear i skilla to coś tam ugrasz. Glad ma 2 rooty z tego jeden wchodzi 2/10 razy a drugi wchodzi prawie zawsze ale idzie go ściągnąć potką ...

troszke chyba nie masz pojecia o grze tak mi sie wydaje :)

Dobry sin zjada każdą klasę na śniadanie. Wadą tej postaci jest praktycznie zabindowana cała klawiatura i umiejętność używania 5 skilli w ciągu sekundy.

Dobry sin zjada każdą klasę na śniadanie. Wadą tej postaci jest praktycznie zabindowana cała klawiatura i umiejętność używania 5 skilli w ciągu sekundy.

Aha :) Tym tokiem myslenia kazda klasa zjada kazda - w Aionie akurat klasy maja dosc dobry balans poza FEARbotem i gunnerem klasy dla bezmozgow 12345 i enemy nie zyje :)

Witam.

Właśnie kończy mi się pobierać aion, a klasy dalej do końca nie wybrałem. Czytałem trochę w niższych tematach i ciutę na innych portalach. Grałem kiedyś w tą grę jednak po wbiciu 10lvl darowałem sobie gdyż wybierając postać z łukiem latałem cały czas z jakimś sztylecikiem. - mniejsza. Chcę spróbować raz jeszcze, ale jest właśnie problem z wojownikiem. Nie do końca rozumiem czemu templar jest polecany bardziej niż gladiator. Jest brany częściej na instancję, czy ma jakieś lepsze walory skreślające gladiatora? Ogólnie może wojownik jest do kitu, a teraz po patchach gra się czym innym?