Słuchawki

Witam

Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu odpowiednich słuchawek do komputera. Słuchawki powinny:

-być bardzo wygodnie (głowa ani uszy nie będą bolały po 6h grania bez przerwy)

-w miarę dobra jakość dzwięku

-mikrofon niekoniecznie (nawet lepiej bez)

-porządna jakość

-cena do 350zł

Narazie myślałem nad Razer Krakenami -http://www.ceneo.pl/31309394?se=vYaNmOzIZS7GMlxLkqNbccsuYNmaiX-8&gclid=CIu607eKlMICFS_MtAodXFMAKg#tab=spec

Z góry dziękuję i licze na propozycję (zależy mi na obiektywnej ocenie i najlepiej na własnych doświadzczeniach )

Narazie myślałem nad Razer Krakenami

Nie kupuj dziadostwa. Wszystko co ma "gaming" w nazwie, to buble dla naiwnych. Bardzo słaby dźwięk, ładny wygląd, mikrofon doczepiony i cena z kosmosu.

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/67899-sluchawki-do-pc-120zl/

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/68007-ktore-sluchawki-najlepsze/

Słuchawki, które tam poleciłem to cena 80zł za Superluxy 681 i ok. 130 za Superluxy 681 Evo II do tego mikrofon Zalman za 15zł i masz elegancki komplecik, który bije na ryj te wszystkie "gamingowe" graty.

Dostaniesz świetne słuchawki i zaoszczędzisz 200 zł, które możesz przepić, oddać głodującym, albo wysłać mi, to ja przepije :)

Posiadam Zalmana i Superdlux hd681, polecam, jedynie na początku są nie wygodne, ale dałem pomiędzy słuchawki 2 książki na noc i już są okej.

Moje nie miały takiego problemu.

Takstar Pro80 v2... aczkolwiek przydałą by się lepsza dzwiękówka jak integra.

Osobiście ich używam razem z Audotrak'iem Prodigy Cube.

W kwestii wygody... to niestety musiał byś je założyć.

Dla mnie są super, jedynie pady wymienie na inne (ale to się nie pali).

Ja posiadam Turtle Beach Ear Force DX12 i jestem z nich zadowolony, ale gram na konsolach, więc Digital był takim must have dla mnie.

Dobrze oddają przestrzeń, dobra jakość dźwięku, są dość wygodne i Dolby Surround Sound Processor w zestawie. Koszt około 300zł

Czyli wszystkie gamingowe słuchawki to shit? Dlaczego jednak najlepsi gracze z nich korzystają? Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć, bo ciężko to pojąć.

Bo mają za to płacone? Proste... oni to reklamują.

Dostaja kase i sprzęt, a firma cieszy się zarobkami na gimbach :P

Nie mówię o zawodowych graczach. Ale np to streamerach, nie każdy ma przecież program partnerski.

Co zrobić...marketing tak działa.

Prawda jest taka że za wszsytko co GAMING przepłacasz, dodatkowo nieczęsto i gęsto jest to sprzęt słaby.

Bywają oczywiście wyjątki... potwierdzające regułe.

Wracajac do tematu, czekamy na autora.

Bo pewne jest jedno, na integrze duzej różnicy nie odczuje... bo będzie to za kiepskie źródło.

A o karcie dzwiękowej nic nie pisał. Więc moze lepiej brać słuchawki za 100/150 i dodatkowo karte ze 150/200.

zyli wszystkie gamingowe słuchawki to shit?

Większość to shit, a wszystkie bez wyjątku mają zawyżoną cenę.

Dlaczego jednak najlepsi gracze z nich korzystają?

Bo się nie znają, albo mają za to płacone, albo jedno i drugie. Albo w życiu nie mieli na głowie prawdziwych słuchawek i te co mają uważają za dobre, bo nie maja punktu odniesienia.

Normalnie większość ludzi jak kupuje słuchawki, to popatrzy na wygląd, jak są ładne, to biorą. Dlatego właśnie te "gamingowe" mają często świetny design, żeby odciągnąć uwagę od tego co w środku, a w środku dwie piszczałki po 5 zł w elektroniku na rogu i kabel, który wyrywa się od samego patrzenia na niego.

Przejdź się na forum dotyczące sprzętu muzycznego i znajdź temat o jakichś gamingowych słuchawkach, to sam się przekonasz, co się o nich sądzi.

Dostaja kase i sprzęt, a firma cieszy się zarobkami na gimbach

Fajnie i wyraźnie widać to było podczas turnieju w Heroes of The Storm na BlizzConie. Jedna drużyna, nie pamiętam, która, miała na szyi jedne słuchawki, a używała do grania drugich :) $$$

O tym wlaśnie pisałem…

Wracając do sedna na pewno możesz zerknąc na produkty Superluxa i Takstara, to bardzo dobrze wycenione słuchawki (mimo iż większość podrożała).

Natomiast napisz jaką masz dzwiękówke, bo nie ma sensu inwestować pod integre.

Nie wiem, ja proponuje poczytac triche na internecie i potem sie wypowiadac. Faktem jest ze napis "gaming" nie czyni sluchawek pro. To tak jak z sluchawkami Beatsa z logiem Dr. Dre :). Jak sluchawki maja byc do FPSow powinny być przestrzenne czy to 5.1 wiecej. ALE powinien to byc REAL 5.1. Nie zaden shit gdzie pisze Virtual czy 3D sound. Wiec jak szukasz sluchawek to tylko z REAL 5.1 jak znajdziesz to dodatkowo poczytaj opinie o nich.

QPadów QH-1339 nie nazwałbym "gamingowym shitem", podobnie zresztą jest z serią słuchawek do grania od Sennheisera(patrząc na to co oferują ich cena także jest w miarę sensowna)

anyway

tak jak było wyżej wspomniane Trakstar pro80 - chyba najbardziej sensowny wybór

Te Qpad'y to nic innego jak "Beyerdynamic DT 770" jeśli sie nie mylę, a kosztują 300zł więcej!

Więc są przepłacone, a nie złe :)

Tak samo Qpad QH-90 które są drozsze od Takstarów (może nieznacznie, ale zawsze).

Zresztą dalej czekamy na info o dzwiękóce, bo inwestowanie w Takstary do integry to kieski pomysł.

Lepiej wtedy kupić Superlux'y i karte dzwiękową.

5.1 wiecej. ALE powinien to byc REAL 5.1.

Nie ma czegoś takiego jak słuchawki 5.1. To kolejny chwyt marketingowy na ciemniaków, żeby zapłacili więcej. Pozycjonowanie jest realizowane za pomocą stereo i słuchawki są stereo. Taki sam efekt uzyskasz na choćby nawet tych Superluxach i będziesz miał lżej na głowie, a nie w portfelu.

"Nie wiem, ja proponuje poczytać trochę na Internecie i potem się wypowiadać."

Te Qpad'y to nic innego jak "Beyerdynamic DT 770" jeśli sie nie mylę, a kosztują 300zł więcej!

Dokładnie.

podobnie zresztą jest z serią słuchawek do grania od Sennheisera(patrząc na to co oferują ich cena także jest w miarę sensowna)

W miarę sensowna, czyli podbita względem zwykłych modeli. Superlux też ma "gamingowe" słuchawki model HMC631 i nie jest on jakiś zły tylko po prostu droższy.

Tak jak mówiłem, nie każde "gamingowe" słuchawki są złe, ale większość to syf. Za to każde są droższe, bez żadnego realnego powodu.

Tylko to zostawię, ale myślę że to rozwinie wszelkie wątpliwości

Wiele produktów jest przepłaconych, rynek "gamingowy" musi się kręcić, co zrobić....

Od siebie dodam jeszcze

Beyerdynamic DT 234 PRO (ale bez czegoś pokroju Asus Xonar raczej nie ma sensu...)

Pioneer SE-A100

Ale na integrze raczej sobie "nie posłuchasz" w obu przypadkach. Szczerze? Zmniejszyłbym budżet na ~200zł i za 150 kupił karte dźwiękową(coś już powinno się znaleźć)

Ktoś już chyba kiedyś umieszczał ten poradnik na forum.

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne-2015r/

Witam

Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu odpowiednich słuchawek do komputera. Słuchawki powinny:

-być bardzo wygodnie (głowa ani uszy nie będą bolały po 6h grania bez przerwy)

-w miarę dobra jakość dzwięku

-mikrofon niekoniecznie (nawet lepiej bez)

-porządna jakość

-cena do 350zł

Narazie myślałem nad Razer Krakenami -http://www.ceneo.pl/31309394?se=vYaNmOzIZS7GMlxLkqNbccsuYNmaiX-8&gclid=CIu607eKlMICFS_MtAodXFMAKg#tab=spec

Z góry dziękuję i licze na propozycję (zależy mi na obiektywnej ocenie i najlepiej na własnych doświadzczeniach )