Jaką prędkość łącza uzyskam?

Witam , liczę na odpowiedź osoby obeznanej w tym temacie , gdyż sam takiej wiedzy nie posiadam.

Jestem posiadaczem usługi Neostrada 10 Mb/s i zawarłem umowę na 20 Mb/s bo koleś w punkcie sprawdził, że pójdzie ale ja do końca mu nie wierzę .

Oto screen parametrów prezentowanych przez router :

I1lAQFX.png

Od centrali o ile dobrze pamiętam jest 1300m ale głowy nie dam sobie za to uciąć. Router pokazuje że 16 pójdzie. Może jak zmienią ramkę w rozdzielni to 20 będzie?

Proszę o Pomoc !

Raczej pójdzie.

ps. czemu masz neostradę i bulisz 70zł miesięcznie za internet dobry z pięć, siedem lat temu, zamiast użyć chociażby UPC i mieć sześć razy tyle w tej samej cenie? http://www.upc.pl/internet/fiber-power-120/

Tak tylko pytam, nie przyjmuj tego do siebie jako atak. Tutejsi mają do tego dziwną tendencję, bo wychodzą z założenia że ktoś ma ich za idiotów.

UPC hehe, gwarantuja zmienne IP,a tak naprawde zmieniaja je co pol roku jak nie lepiej.. wypowiadanie umowy ciagnie sie miesiacami + naliczaja swoje oplaty. GL

10 mb/s to 10 megabitow, nie megabajtow. Ci w centrali sami nie wiedza o czym mowia..

wiecej Ci nie pojdzie jak 16. Powiedza, ze cos tam, ze odleglosc, ze kable.

Ja mialem umowe na 20mb to szlo wlasnie po 16, a centrala hen daleko. Co najlepsze! Potem musialem zmienic umowe na 10mb bo twierdzili ze szybciej w takiej odleglosci sie nie da. Szkoda bo wczesniej sie dalo i sie nie da hehe.

Zależy też jaki masz kabel. Ja przykładowo mam 80mb/sec, ale pobiera mi po 4mb/sec dlatego, że nie mam światłowodu tylko zwykły kabel.

Mb to megabit a 1megabit okolo to 100kb/s......wszystko zalezy od kabla i odleglosci od centrali....temat walkowany tysiace razy + na umowie masz DO 10/30/80mb/s ....czyli moze byc mniej .....nie wiem o co jest ten placz ciagle ....

Raczej pójdzie.ps. czemu masz neostradę i bulisz 70zł miesięcznie za internet dobry z pięć, siedem lat temu, zamiast użyć chociażby UPC i mieć sześć razy tyle w tej samej cenie? http://www.upc.pl/internet/fiber-power-120/Tak tylko pytam, nie przyjmuj tego do siebie jako atak. Tutejsi mają do tego dziwną tendencję, bo wychodzą z założenia że ktoś ma ich za idiotów.

Neostrada to jedyny dostawca w mojej okolicy? Światłowody to mają ale w blokach bo opłaca im się tam ciągnąć.

Mb to megabit a 1megabit okolo to 100kb/s......wszystko zalezy od kabla i odleglosci od centrali....temat walkowany tysiace razy + na umowie masz DO 10/30/80mb/s ....czyli moze byc mniej .....nie wiem o co jest ten placz ciagle ....

Ja chcę się tylko dowiedzieć ... nie spinaj.

Witam , liczę na odpowiedź osoby obeznanej w tym temacie , gdyż sam takiej wiedzy nie posiadam.

Jestem posiadaczem usługi Neostrada 10 Mb/s i zawarłem umowę na 20 Mb/s bo koleś w punkcie sprawdził, że pójdzie ale ja do końca mu nie wierzę .

Oto screen parametrów prezentowanych przez router :

I1lAQFX.png

Od centrali o ile dobrze pamiętam jest 1300m ale głowy nie dam sobie za to uciąć. Router pokazuje że 16 pójdzie. Może jak zmienią ramkę w rozdzielni to 20 będzie?

Proszę o Pomoc !