Niektóre strony się nie włączają

Od 2-3 dni mam problem. Mianowicie niektóre strony po prostu się nie włączają. Jest napisane na srodku "Strona internetowa jest niedostępna". Co z tym zrobić?

Wszystkie przeglądarki, czy tylko jakaś konkretna? Ja osobiście miałem problem z Chromem 2 dni temu po aktualizacji i musiałem go przeinstalować, bo cuda się działy.

Na każdej jest to samo (przynajmniej na Chrome, Operze, IE).

Internet masz z Vectry?

stawiam na DNSy, ale możesz się podzielić dokładną treścią komunikatu np. z chrome'a

Spróbuj zmienić DNS'y i całkowicie usuń historię przeglądarki wraz z ciasteczkami i innymi pierdołami, też ostatnio tak miałem i to pomogło.

Reinstall nie pomógł. Możecie konkretnie wyjasnić jak zmienić DNSy?

Heh mam to samo na Firefoxie i Chromie. Najciekawsze jest to, ze moi rodzice maja ten sam problem wiec moze chodzi o dostawce internetu.

Co druga/trzecia strona laduje sie bardzo dlugo i dopiero po odswierzeniu strony(czasami kilkukrotnie)laduje sie normalnie.

Zobaczcie czy zmiana DNS cos da:
(Na Windows 7/8)
Panel Sterowania > w lewym górnym rogu Male Ikony > Centrum sieci i udostępniania > Zmien ustawienia karty sieciowej
Po czym klikamy prawym na siec ktorej uzywamy > Wlasciwosci > Protokol internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) > Wlasciwosci
Zaznaczamy "Uzyj Nastepujacych adresow serwerow DNS:" po czym wpisujemy nasze nowe DNS.
Polecam uzyc DNS Google
8.8.4.4
8.8.8.8


Tutaj jest lepszy poradnik z obrazkami etc: http://www.download.net.pl/jak-zmienic-serwery-dns-na-serwery-od-google/n/2161/

Nadal nic.

+ wczesniej zapomniałem o screenie. (przykładowa strona, nie działają też niektóre inne)

http://i.imgur.com/SkwVJyr.png

Robiłem wszystko z tych 3 punktów, nic nie pomogło.

Jakiś nowy antywirus na komputerze? Kontrola rodzicielska wyłączona? Może ktoś ci dla zabawy włączył kontrole rodzicielską. Może to być komputer firmowy a na firmowych sieciach nowa polityka blokowania popierdolonych pozytywnie stron typu jbzd.pl lub admin w bloku uznał że zajmie się twoim wychowaniem. Zaczołbym od zresetowania ustawień routera do ustawień do myślnych jesli się coś bawiłeś w nim.

Też mam delikatne problemy z płynnością działania Internetu od paru dni. Zwłaszcza YouTube i Yahoo. Obstawiam na jakieś modernizaje/remonty. Jeśli zmiana DNSów nie pomoże, a zaczęło Ci się to dziać nagle bez żadnego powodu, to radziłbym po prostu poczekać parę dni.

Można też zadzwonić do ISP, ale oni nigdy nic nie wiedzą.

Jeśli coś ostatnio instalowałeś nowego i podejrzewasz, że to mogło być przyczyną, to masz dwie możliwości. W sumie trzy, ale przywracanie systemu mało kto używa i zazwyczaj nie daje to pożądanych efektów, więc olewam tę możliwość.

Pierwsza na lenia:

Zrób format wszystkich dysków, na które możesz sobie pozwolić i reinstal systemu.

Druga:

Zainstaluj antywirus (avast to nie antywirus) i przeskanuj kompa.

Zainstaluj AdvCleaner i przeskanuj kompa

Zainstaluj MalwareBytes i przeskanuj kompa

Zainstaluj CCleaner i wyczyść rejestr z syfu

Jeśli problem pozostaje, to zainstaluj jakiegoś dobrego Firewalla. Nie wiem jakie są dobre, bo nie używam. Kiedyś miałem ZoneAlarmPro. Nie wiem, czy był dobry, ale na pewno działał i robił swoje.

Nie działa nic. Jakies jeszcze pomysły?

F5, problem nadal występuje.

Zadzwoń do dostawny netu bo prawdopodobnie to oni blokują jakiś port i dlatego niektóre strony Ci nie działają miałem ten sam problem telefon pomógł.

telefon do isp, a najlepiej na serwis bo to wygląda na problemy z dns (blokady, itp)

Od 2-3 dni mam problem. Mianowicie niektóre strony po prostu się nie włączają. Jest napisane na srodku "Strona internetowa jest niedostępna". Co z tym zrobić?