Monitor Super AMOLED

Ktoś orientuje się w jakim przedziale mogę dostać taki monitor ? Od jakiegoś czasu używam Note 4, kiedy porównuję jakość ekranu w Note 4 do tego jakiego używam w PC zostaje oszołomiony. W Smartfonie czerń jest tak głęboka, że głębsza być nie może, kolory były może lekko przesycone, ale korektor pomógł dostosować je do moich preferencji, w dodatku ogromne kąty widzenia, może to nie jest tak istotne, ale na pewno przydatne. Ciekawi mnie jeszcze jak jest z Czasem Reakcji oraz Rozdzielczością takich Monitorów i czy w ogóle są one dostępne. Google nie znalazłem żadnego, więc postanowiłem napisać tutaj, tak samo miałem gdy wchodziło QHD, nic nie znalazłem w google, ale internauci byli pomocni i znalazłem wszystko co mnie interesowało.


Mój Obecny monitor to chyba LG 29UM65-P, ale szczerze nie pamiętam, jest wiele podobnych.

Nie istnieje.

Duży amoled by oczy wypalił tymi bajkowymi kolorami

nie ma takich

A może telewizor jakiś?

A może telewizor jakiś?

Nie istnieją takie duże matryce super amoled, za trudne do produkcji, za drogie do produkcji. Poczekaj z 10 lat.

Serbernus kup sobie tv oled i przestan wymyslac

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55ea970v.bhtml zblizone do amoleda

Czym zbliżone? rozwiń myśl.

Różnice w konstrukcji matryc OLED i AMOLED

  • Matryca OLED
    Po jednej stronie półprzewodnikowego materiału odpowiedzialnego za emitowanie światła znajdują się przezroczyste elektrody, ciągnące się od lewej do prawej krawędzi, a na drugiej stronie są takie same paski elektrod, biegnące od góry do dołu – widoczne z góry tworzą kratownicę. Po przyłożeniu napięcia do poszczególnych pasków zapala się na ich przecięciupiksel. Kolorowe prostokąty (zielony, czerwony, niebieski) na rysunku to subpiksele. Dany piksel powstaje ze złożenia trzech barw podstawowych generowanych przez trzy sąsiednie subpiksele. Nad jednym subpikselem umieszczono kilka elektrod po to, by równomiernie świecił znajdujący się między nimi polimer.
  • Matryca AMOLED
    Do każdego piksela jest przyporządkowana para elektrod oraz tranzystor, który odpowiada za włączenie przepływu prądu przez dany piksel, który wówczas świeci. Jest to taka sama zasada, jak w matrycach LCD, tyle że w tych drugich prąd służy do sterowania ustawieniem ciekłych kryształów. Pierwsze ekrany LCD miały matryce pasywne (działały tak samo jak OLED), a teraz pikselem steruje tranzystor.

Skoro walisz takimi ogólnika i pokazujesz telewizor za 10 kafli, to może byś wyjaśnił nam co nieco.

gość szuka amoleda a ze nie ma telewizorów amoled to zaproponowałem oled bo jest lepszy od zwykłego leda tyle w temacie

Szkoda, czyli nie dam rady uzyskać tego samego efektu co w smartfonie. Kiedy na co dzień korzystałem z Xperii Z2, monitor którego używam w PC nie odstawał od ekranu w Z2, teraz gdy zmieniłem urządzenie nie oglądam już filmów/seriali na PC... Dużo przyjemniej ogląda mi się na Smartfonie. Jest to dla mnie co najmniej dziwne bo według mnie dużo łatwiej jest wykonać ogromny monitor np. 29" o rozdzielczości FullHd, niż malutki 5,5" ekran o rozdzielczości QHD, przecież aby wykonać taki ekran nanotechnologia musi być na bardzo wysokim poziomie, gdzie przy takich 29" nie trzeba używać tak mikroskopijnych podzespołów (Nie znam się na budowie monitorów/ekranów/matryc, to tylko taki przykład.) z jakich zbudowany jest monitor. Pozostaje czekać, nie bardzo kusi mnie wydać 10tys aby uzyskać tylko podobny efekt.

Takie dodatkowe pytanie : Dlaczego smartfon z ekranem QHD oraz dajmy na to Super AMOLEDEM potrafi być dużo tańszy od Monitora QHD ?

Wiadomo inne czasy reakcji, odświeżanie, ale co po za tym ?

Co do dodatkowego pytania, odpowiedź jest oczywista:

WIELKOŚĆ

Porównaj to do kupna kawałka dobrego szkła... a dużego kawałeka pleksi :)

Jeżeli nadal Cię to interesuje autorze tematu, to mogę zobaczyć,popytać w pracy czy są telewizory/monitory amoled (pare razy obilo mi sie w pracy o uszy [pracuje w serwisie LG])

Tylko musiał bym wiedzieć czy interesuje Cię tylko to, czy jest taki tv/monitor czy coś więcej.

Było by ekstra gdybyś się dowiedział czy był by dostępny taki monitor, tyle że to plany na przyszłość na ten moment niestety brak funduszy.

amoled raczej nie nadaje sie do telewizorow, bardzo slabo odwzorowuje barwy

Sprawa wygląda tak, są TV amoled ale są w ch*j drogie (są to 42", 52") i od niedawna dopiero trafiają do nas. Jeżeli chodzi o monitory to jeszcze się z nimi nie spotkaliśmy.

Nie dość, że za duże to w ch*j drogie. Więc pozostaje czekać. ;/

Ktoś orientuje się w jakim przedziale mogę dostać taki monitor ? Od jakiegoś czasu używam Note 4, kiedy porównuję jakość ekranu w Note 4 do tego jakiego używam w PC zostaje oszołomiony. W Smartfonie czerń jest tak głęboka, że głębsza być nie może, kolory były może lekko przesycone, ale korektor pomógł dostosować je do moich preferencji, w dodatku ogromne kąty widzenia, może to nie jest tak istotne, ale na pewno przydatne. Ciekawi mnie jeszcze jak jest z Czasem Reakcji oraz Rozdzielczością takich Monitorów i czy w ogóle są one dostępne. Google nie znalazłem żadnego, więc postanowiłem napisać tutaj, tak samo miałem gdy wchodziło QHD, nic nie znalazłem w google, ale internauci byli pomocni i znalazłem wszystko co mnie interesowało.


Mój Obecny monitor to chyba LG 29UM65-P, ale szczerze nie pamiętam, jest wiele podobnych.