Szukam anime oraz pytanie do społeczności :)

Siemka, poszukuje jakiegoś fajnego, w miarę poważnego, anime (nie ukrywam że to kara no kyoukai wdrożyło mnie w takie klimaty). Poniżej napisze co mi się podobało.

-"kara no kyoukai" Piękna kreska, cudowna muzyka, ciekawa historia oraz efektowna walka czyli to o co w anime chodzi najbardziej (a przynajmniej dla mnie :))

-"fma i fma brotherhood" Czyli dwa anime których jestem fanboyem :D. I to własnie tego anime dotyczy moje pytanie która cześć podobała wam się bardziej ?? Opinie w necie niemal jednogłośnie mówią, że lepszy jest brotherhood. Nie wiem czy to siła miłych wspomnień czy co, ale mi się bardziej podoba zwykły fma. Powyżej znajduje się ankieta, chce poznać wasza opinie :)

-"Dead note" chyba za dobrze znane by opisywać :)

-"Rainbow" Podobało mi się, ale jednak wole oglądać anime w których główny bohater posiada jakaś "moc".

Na potrzebę tego postu proszę o zapomnienie o tasiemcach oraz o "attack on titan" (kiedyś obejrzę, ale na razie nie mam ochoty :)).

co rozumiesz przez poważne?(jak podobał ci się fma zobacz HunterxHunter)

co rozumiesz przez poważne?(jak podobał ci się fma zobacz HunterxHunterN

Anime które nie jest komedia, z fabuła nie pozwalającą się "wyłączyć". A i niech się i krew leje a bohaterowie maja problemy :D. Inaczej można powiedzieć, że szukam psychologicznego/horroru anime.

coś z nowszego to Tokyo Ghoul i ten HunterxHunter powinien ci przypaść do gustu.

Texhnolyzer może Lain, Evangelion, Shinsekai yori, Ga Rei Zero
Z kinówek Paprika, Ninja Scroll, King of Thorns, Perfect Blue, Angel's Egg, Kaze no Amnesia.
Co do FMA to bardziej podobała mi się pierwsza seria, fajne nawiązania do OOBE i było jakby cięższe.

Z całego serca polecam Code Geass. Chociaż jeżeli zależy Ci na horrorze (bo CG jest bardziej psychologiczne / dramat) to może coś w stylu Another, Mirai Nikki albo Shiki.

Z całego serca polecam Code Geass. Chociaż jeżeli zależy Ci na horrorze (bo CG jest bardziej psychologiczne / dramat) to może coś w stylu Another, Mirai Nikki albo Shiki.

Widze ze kolega wyzej ma dobry gust:p

Code geass - Najlepsze mecha jakie widziałem i polecam. Mimo ze generalnie nie rubie mechów i sci-fi to te było jednak wyjątkowe. Poziomem intryg przypominało troche legendarny juz death Note.

Mirai Nikki - Bardzo popularne i dobre anime. Warto obejżec i krew tez jest:p

Another - Świetna kreska i piękne tła. Mało straszne, bardziej tajemnicze.

Shiki - Mało znane, na poczatku z 3-4 odcinki moze wydawac sie nudne jednak pózniej akcja sie mocno rozkręca.

Hunterxhunter -najlepsze anime walki. Bije na głowe wszystkie Bleachy, Naruta, OP, FT itp

fma brotherhood -oczywiście lepsze od pierwszej częsci. W całości oparte na mandze, wiecej postaci, więcej wątków, historia sensowniej zakończona.

Polecam Psycho-Pass, jak dla mnie obecnie wychodzący 2-gi sezon jest najlepszym anime tego sezonu, a pierwszy też był świetny.

Od siebie polecę to co zawsze w takich przypadkach czyli:

Gulity Crown - dobry shouen z jak dla mnie świetną ścieżką dźwiękową, fajnie pokazane jak zmienia się bohater w czasie całego anime

Berserk - mroczne i klimatyczne anime, jednak radze oglądać wersję dłuższą niż te niby filmy które osobiście nie przypadły mi do gustu, oraz czytanie mangi gdyż wyjaśnia i uzupełnia prarę rzeczy

Higurashi no naku koro ni - jedynie pierwszy i koniecznie drugi sezon który wszystko wyjaśnia, też równie ciężkie i ciekawe.

Zankyou no terror - może nikt nie posiada tutaj super mocy oprócz na prawdę pokaźnej ilości iq ale anime trzyma w napięciu i również do lekkich nie należy

Psycho pass,ergo proxy,snk

Nikt Parasyte'a nie polecił jeszcze? :o (Kiseijū Sei no Kakuritsu) bazuje na mandze z 1990 roku, jest to science fiction horror.
Pewnej nocy, robakopodobne kreatury zwane Pasożytami pojawiają się na Ziemi przejmując ludzkie mózgi. Głównemu bohaterowi, który zostaje zaatakowany przez Pasożyta, udaje się przeżyć, skazując siebie na koegzystencję z nim w jednym ciele.

Nie lubię nikomu polecać anime trwających :P Dopiero jak będzie całość lub będzie to tasiemiec ;p Jeśli chodzi o te trwające to jeszce Terra Formars mogło by Ci się spodobać, oraz nadchodzący nowy tasiemiec JoJo.

Swoją drogą poczytaj jeszcze mangę bo wg mnie anime jest na prawdę dobre ale troszkę cenzurki jest, jak z resztą obecnych anime z resztą;p

Co powiesz na Hellsing?

Kilka moich propozycji pasujących do twoich preferencji. Akame ga kill!(dzisiaj skończyłem, ciekawe, pierwsze anime jakie widzałem w którym umierają ważniejsze postacie), Kisejuu(majstersztyk jak na razie :D), Deadman wonderland(mrocznie, przygnębiająco i ciekawie), Tokyo ghoul(klimat fajny, kreska ładna, można się przyczepić co do paru rzeczy, 2 sezon tuż tuż), Zetsuen no tempest(polecam bardzo), noragami (oryginalnie), Machine doll ... ( dalej nie pamiętam, ale anime świetne, ładna kreska, wciągająca fabuła, niby nie jest mrocznie, ale jednak jest). Co do fma, brotherhooda oglądałem świetny :D, za fma zwykłe się zabiora jak kami nomi obejrzę :D.

A może Elfen Lied? :P

bakemonogatari

nisemonogatari

nekomonogatari

monogatari series: second season

hanamonogatari

Wszystkie te anime to jakby 1 seria. Kreska stoi na b. wysokim poziomie a fabuła nie daje ci chwili wytchnienia. Anime charakteryzuje się ogromną ilością dialogów i walk na riposty(bynajmniej japońce je tak nazywają). Poziom walk ( tych zwyczajnych, nie słownych ) również stoi na wysokim poziomie. Możesz sobie zobaczyć pojedyncze sceny na yt. Podciągnąć można je pod ecchi, komedie ( głównie z tych potyczek słownych ), super moce oraz mocną akcję. Więcej wolę nic nie mówić o tym ponieważ uważam że nie jestem w stanie nawet w 1% opisać zajebistość tej serii.

Kokoro Connect - krew sie nie leje, ale jest powaga, problemy, psychologia

Mermaid Forest, i tyle.

Jeszcze polecam ci Shingeki no Bahamut: Genesis. Wbrew pozorom, nie ma powiązania z Attack on Titan (Shingeki no Kyojin), zwyczajna zbieżność nazw. Angielska nazwa SNB to Rage of Bahamut i tu dodam ciekawostkę: anime jest oparte na grze karcianej o nazwie Rage of Bahamut. Co mogę ci powiedzieć o tym anime? Kreska nieco specyficzna, nie jest taka hmm "typowa", ale bardzo ładna zarazem. Animacja stoi na wysokim poziomie, prawdopodobnie jedna z najlepszych wśród anime tego sezonu. Co prawda anime jeszcze wychodzi, ale jest już 10 odcinków i pozostały dwa do końca serii. Nie jest to komedia, jednak zdarzają się i pewne komiczne sytuacje. Są tutaj anioły, demony oraz ludzie i smoki. Występuje tutaj nawet postać historyczna, czyli Joanna D'arc (w anime Jeanne chyba). Jednak radziłabym samemu zapoznać się z fabułą anime, bo jest ciekawa :D

https://www.youtube.com/watch?v=oNUHp_yavjY trailer tego anime.
https://www.youtube.com/watch?v=1yEAs9NvHec też tak jakby trailer, ale fanowski i zawiera sporo spoilerów, ale jak chcesz obejrzeć to polecam, mój ulubiony. Tam jest również zawarty utwór z openingu tego anime (SiM - Existence).

Dzięki wszystkim za propozycje, jestem w trakcie "googlowania" wszystkich tytułów. Nie ukrywam, że znalazłem wiele anime które mnie zaciekawiło i z pewnością obejrzę :). Co do ankiety to widzę, że większość woli jednak brotherhooda ale jeszcze nikt nie napisał w czym jest lepszy od swojego poprzednika. Trochę myślałem na ten temat i doszedłem do wniosku iż fmb denerwował mnie lekko swoja dziecinnością (bracia starali się nikogo nie zabijać, nawet homunculus-ów :)).